Komentáře k článku zpět na článek

kočina 30. 4. 2014 | 21:34

LencaV: Asi jsi nepochopila, co jsem tím chtěla říct, ale to neva....
Takže polopaticky: není pravda tan mýtus, že tchyně jsou hrozné osoby a chudinky snachy a opačně. Všechno je o toleranci a pokud je tchyně netolerantní osoba, co se plete tam, kam nemá, tak byla zřejmě netolerantní osobou už jako snacha, stejně jako protivná snacha asi nebude za pár let tou úžasnou chápající tchyní.
A když už jsme u toho, vztah tchyně x zeť je sice jiný, ale to neznamená, že mu taková pěkně hádavá osoba nemůže udělat peklo na zemi.

LencaV 30. 4. 2014 | 18:23

kočina: no to je pěkná blbost, protože já se svojí tchyní vycházím dodnes, i když už vlastně nejsme rodina, tak tam jezdím na kafe, a moje snacha "tchýně" nebude, protože mají jen holky... a vztah tchýně-zeť je poněkud jiný..

kočina 30. 4. 2014 | 07:52
Elynor 29. 4. 2014 | 22:27

Já jsem tchýně a ona snacha a funguje to. Mám-li tedy hovořit za sebe. A doufám, že se moc nepletu. Když se dlouho neukážu, mladí se sami shánějí, kdy přijedu, takže zřejmě nejsem hnusná a nepřekážím...

mamcaRBK 29. 4. 2014 | 19:35

Tolerance, tolerance, tolerance. A chválit za každou věc, která pochválit jde. nestydět se říct - má milá snacho, umíš to líp než já. Zároveň mám velké štěstí, že se vždy jakž takž dohodneme. Ovšem, razím heslo - mladí musí držet při sobě, i kdyby na chleba nebylo. Oni jsou partneři, rodina. Zatím mi to vychází. Jistě, mám jiné názory na spoustu věcí, ale důležité je uznat, že pravdu mají mladí, i kdyby ji neměli. Tak. A brát to trochu s humorem. Mám tři snachy a sama jsem snachou. Mám vnoučata.

rek11 29. 4. 2014 | 18:41

LencaV: Je smutne,kdyz dospeli ukazuji svym detem jak spolu nedokazi vyjit a zatahuji je do svych sporu.... Ja se nesmela s prarodici vidat,. protoze nekdo (po letech se ani nevedelo kdo). Takze jsem stala o to,aby holky poznaly a fungovaly s babickama.... ale taky o to musí stat druhá strana... Sestrina tchyne zas touzila mit holcicku-mela tri syny a dva vnuky.... tak jsme pro ni byly pozehnani

LencaV 29. 4. 2014 | 18:11

rek11: No co, mně moje snacha řekla, když jsem prohlásila, že mě milovat nemusí, stačí, když se bude chovat slušně a respektovat mě jako matku svého partnera, že ona nic špatného nedělá, chovat se bude jak se chová a vůbec - ona se se mnou nechce vídat. To spolu mají dvouletou holčičku, kterou jsem už dva měsíce neviděla..

rek11 29. 4. 2014 | 17:53

kedrigern:ty brdo, kde to proboha děláte? Já proposila jednou za 5 let o hlídání tchyni kvuli VS. Odmítla mě, že vzdělání nepotřebuji. Vraždila bych, kdyby si holky jednou za čas vzala.... Moje sestra má výbornou tchýni, Dcerky měla vždy ráda, jezdily jsme k ní. Na velikonoce s nima počítá s výslužkou. Je neuvěřitelné že vlastně paní,která s námi nemá nic společného a vyvdala si jí moje sestra, se k dcerám a ke mě chová tisíckrát líp než to,co jsem vyvdala.... a vycházíme moc dobře, vždy ji ráda vidím, jen je mi to blbý...

rek11 29. 4. 2014 | 17:47

já měla "super " tchyni, jedovata pseudoupjata pani, ktera byla přesvědčená, že se o jejího syna málo starám. Splodila jsem jen dcery atd. Pak jsem zjistila, že lije nesmysly manželovi do hlavy za mými zády. On se mě na oko zastal, ale pak jsem to dostala sežráno (vždy po odjezdu od ní jsme se hádali) NIKDY nám nepohlídala, ale stoprocentně věděla, že žijeme ve špíně a že nevařím atd atd.... To žen se synáček třeba týden neukázal, nepomohl nebo dokonce ani nedonesl peníze bylo absolutně v pořádku. Myslím, že nejvíc v tomhle hraje role toho "chlapa" jak se k situaci postaví. Pokud to bude zlehčovat nebo půjde proti své ženě, dopadne, jak dopadne. Špatně. Tohle dlouhodobě nejde dát (sama jsem ráda, že jsem se té jejich rodinky zbavila, strašně se mi ulevilo. Kamarádčin skoro bývalý manžel dokonce aktualně spí s tchýní v posteli!! Bohužel babám může hrábnout na obou stranách relativně slušně......tlučou se zkušenosti a zapšklost nebo dokonce žárlivost.....

Mata69 29. 4. 2014 | 17:14

Souhlas, s příspěvky pode mnou. Vím, že jsou tchyně, s kterými je těžké pořízení. Ale i tady ve vztahu tchyně-snacha platí to, že to co vyzařuji, to se mi vrací. A jistě tak existují i snachy, se kterými není lehké pořízení.
Jednou, výhledově budu trojnásobná tchyně a já tak budu mít tři snachy. Doufám, že když nic jiného, budou děvčata projevovat aspoň malou snahu vzájemně vycházet.
Myslím, že by si každá ze snach měla uvědomit, že ta tchyně vychovala toho báječného muže, kterého si vybrala za manžela. Takže asi tak hrozná být nemůže.

kedrigern 29. 4. 2014 | 09:49

někdy, když čtu takovéto články a diskuze zde na dámě, tak mě jako mámu dvou synů, budoucnost děsí. ať udělám co udělám, stejně budu debilní tchyně. když promluvím, bude zle, když budu mlčet, bude zle. cokoli udělám bude špatné.
v práci mám několik mladých děvčat ve věku " snach" a vím jedno, že umí být pěkně zlé a vypočítavé a jediné, co od svých tchyní očekávají je, že ty svým synům předají veškerý majetek a nechají se spálit. jejich tchyně nemají, dle řečí co poslouchám, právo na nic. mají jen právo zmizet z jejich životů. jediné spravedlivé je to, že ze snach jednou ty tchyně budou také.

LencaV 29. 4. 2014 | 09:11

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesně se vám bude dařit dokonce i přesto, že budete mít neodbytný pocit, že vás práce příliš…

Nejčtenější články

Články odjinud