Vašek Krejčík na Dámě

21. 2. 2001
Vašek Krejčík na Dámě
Přinášíme vám rozhovor s profesionálním instruktorem aerobiku, Top managerem smíchovského fitness centra Factory Pro Vaškem Krejčíkem.

Vašek Krejčík na Dámě

Přinášíme vám rozhovor s profesionálním instruktorem aerobiku, Top managerem smíchovského fitness centra Factory Pro Vaškem Krejčíkem. 

Jak jste se dostal ke sportovnímu aerobiku a proč jste s ním, možná předčasně, skončil?
Ke sportovnímu aerobiku jsem se dostal náhodou. Vždy jsem sportoval a na VŠ jsem přestal. Měl jsem rok pauzu a hledal se až jsem v TV viděl ukázku ze sportovního aerobiku. Líbilo se mi to, protože tam bylo spojení hudby, tance, síly a exhibicionismu. Toto vše mi vyhovovalo, a tak jsem to zkusil. Po třech měsících tréninku s Janou Špaňurovou jsem získal titul Mistra republiky a dostal se tímto do světa aerobiku, kde jsem již zůstal. Proč jsem tak brzy skončil? Důvodů bylo několik. Nelíbili se mi některé skutečnosti v souvislosti se závoděním a hlavně se mi zalíbil komerční aerobik. Mohl jsem třeba to dotáhnou dál, do světa, co já vím, ale rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl a jsem rád.

Jste profesionálním instruktorem aerobiku, současně také Top managerem smíchovského fitness centra Factory Pro. Jak vypadá Váš běžný pracovní den?
Můj běžný pracovní den vypadá už 2,5 roku stejně. Bez dovolené, o víkendech na tour s aerobikem, přes týden v kanceláři nebo na pódiu smíchovského fitness centra Factory Pro. Vstávám i v 6 hodin a jdu do kanceláře, kde mě čekají každodenní povinnosti, 3 krát do týdne cvičím s klienty aerobik. Večer přijdu domů a ještě se snažím vymýšlet nové věci pro fitness, radím se o práci, pustím si televizi a usínám u ní.

Jak byste charakterizoval dobrého instruktora aerobiku?
Dobrý instruktor aerobiku musí být osobnost. Mělo by z něho vyzařovat mnoho pozitivní energie pro klienty. Měl by být profesionálně vyškolen ve svém oboru, měl by mít zájem o nové vzdělávání se, měl by se v hodinách "rozdat" pro své klienty. Příjemný, usměvavý, motivující, ctižádostivý.

Kolik hodin týdně cvičíte a co dáváte ze své osobnosti do cvičení?
Cvičím 2 rána a 1 večer + víkendové aerobik tour po republice. Snažím se dávat do cvičení radost a pohodu. Nelpím, ač je ovládám, na pravidlech a zákonitostech učení a výstavby choreografie. Tvořím na místě a snažím se strhnout lidi tak, aby i oni se zapojili do dané lekce, hodiny. Chci, abychom se společně v hodině pobavili, odreagovali se a odešli s úsměvem na rtech.

Většina instruktorů jsou u nás ženy, v zahraničí je tomu naopak. Proč si myslíte, že tomu u nás tak je. Vy sám ženám předcvičujete. Je rozdíl, když hodinu vede muž a ne žena. Jak na Vás ženy reagují?
Nemyslím si, že by bylo více mužů cvičitelů v zahraničí. Říkávalo se, že muž přitáhne více klientek do sálu, možná je to pravda, ale i dobrá cvičitelka přivede do sálu plno lidí. Nejde o ženu, či muže, kdo předcvičuje. Jde o klienty, kterým kdo více vyhovuje. A jak na mě ženy reagují? Asi jako na chlapa. Je to dané. Nepociňuji v tom výrazné projevy náklonnosti, ale ani antipatií.

V anketě o nejoblíbenějšího instruktora roku časopisu Fit Styl jste se po tři roky umístil mezi třemi prvními ( r.98 2.místo, r.99 3.místo,r.2000 2.místo). Co pro Vás toto umístění znamená?
Toto umístění je velice příjemné ocenění, protože jde o lidi, kteří vás hodnotí a kteří na vás chodí cvičit. Cením si toho velice a zároveň jsem rád, že nepatřím do starého železa, tak jak si někteří kolegové myslí. Aerobic cvičím už téměř 10 let, a je to pro mě odměna. Děkuji všem, kteří mi hlasy posílají.

Máte nejvyšší možné vzdělání v rámci IFAA Master Instruktor, jste jedním z hlavních školitelů IFAA pro ČR, spolu s Janou Čermákovou Havrdovou jste měl příležitost účastnit se dvou kongresů pro instruktory v Německu. Mají podle Vás i ostatní čeští instruktoři šanci prosadit se na mezinárodním poli?
Myslím, že instruktoři z Čech mají šanci v zahraničí, ale mám pocit, po mých zkušenostech, že nás tam nechtějí. Ukázat se, ale už nejezděte. Možná, kdybychom byli více draví, ale�. Bereme jim prostor pro jejich instruktory.

Jste pracovně velmi vytížený muž. Máte někdy volný den jen sám pro sebe, své přátelé? Jak takový Váš volný den vypadá ( nebo by měl vypadat)?
Bohužel, bohudík. Nevím, jak odpovědět. Ztratil jsem většinu kamarádů, protože nikdo není zvědavý na to, když mu neustále říkáte, ne promiň, nemám čas. Já ale moji práci miluji, rád něco tvořím a rád pracuji s lidmi. Vše, co zůstává za mnou, je moje odměna. Samozřejmě - můj osobní život je pro mě hnací motor, to co mě nabíjí, to co mě velice uspokojuje. Víc, ale nezvládám. Pracovní den je náročný, vyčerpávající a téměř nekončí. Proto mi nezbývá čas na kamarády. S některými těmi opravdovými si voláme a občas zajdeme na drink, kávu, večeři. Moc často to ale není.
Tím odpovídám i na můj volný den. Opravdu jich moc není, a když je, tak jsem velice rád doma.

Uvažujete někdy o tom, že s aerobikem skončíte nebo je to Vaše životní láska?
Mám takové záchvěvy, že skončím, ale dám si den, týden pauzu a jedu dál, protože bez aerobiku nechci ani nemůžu být.

Mnohé ženy si myslí, že jsou pro aerobik staré, že je to cvičení pouze pro mladou generaci. Co byste jim vzkázal?
Cvičení, aerobik je cvičení pro každého. Aerobik je široké slovo, které skrývá i klidné formy - Body Ball - cvičení na míči, Balantes, způsob posilování a zpevňování, P-class. Není třeba se bát, škála je opravdu široká, zeptejte se v recepci fitness centra, jistě Vám poradí.

Prozradíte nám něco ze svých dalších pracovních, ale i osobních plánů?
Mé další plány? Připravujeme otevření 2.- fitness centra, a největším pracovním přáním je aby klienti Factory Pro zůstávali a byli s našimi službami spokojeni. Soukromě - to je mé tajemství.

Přejeme hodně úspěchů a děkujeme za rozhovor.

Václava Krejčíka zpovídala Dana Švigová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Užíváte si úspěšné dny a je docela možné, že jste nedávno slušně povýšili anebo se dočkali zvýšení platu. Neusínejte však na vavřínech, protože se omezí příliv energie. A to již brzy!…

Nejčtenější články

Doporučujeme