Vášnivé argentinské tango

24. 9. 2008
Vášnivé argentinské tango
Tango – smyslný tanec plný emocí, ve kterém nechybí vášeň, smyslnost, napětí, pýcha, chlouba i láska. K mistrům tohoto stylu patří bezesporu světoznámý tanečník a choreograf Gustavo Russo, který se skupinou tanečníků, muzikantů a zpěváků míří do Prahy.

Proslulá taneční show Tango Seducción se po úspěšném loňském vystoupení vrací do české metropole, kde 29. října v divadle Hybernia budete mít opět příležitost naživo spatřit nejlepší tanečníky tanga přímo z Argentiny v čele s Gustavem Russo.

Gustavo Russo je za propagaci argentinské kultury považován za národního hrdinu. O tom, že si tento titul více než zaslouží se již brzy přesvědčíme i my v České republice. Tango Seducción přenese diváky do jiného světa, do krajiny vášně, kde je nechá okusit na vlastní kůži neobvyklou energii a temperament argentinského tanga.

Představení Tango Seducción je jako oslava hudby a tance, jejíž se divák stane součástí, a během níž má možnost spatřit dokonalý tanec ve spojení s hudbou plnou energie a hypnotizujícím hlasem špičkových sólistů. Publiku se naskytne úchvatný obraz, skutečnost ostrá jako nůž. Sám mistr Russo mluví o tangu takto: „Tango je jako věčný plamen. Plamen, který se rodí z intimního a přirozeného vztahu mezi tanečníky, z věčné a nekontrolovatelné vášně mezi mužem a ženou. Je to plamen, z něhož se v tangu rodí pokušení.“ Druhé slovo v názvu souboru – „seducción“ (svádění, svůdnost, kouzlo) - sugeruje povahu tanga – tango je svůdné a čarovné, tančit tango znamená svádět. Prostřednictvím dramatických, humorných i erotikou nabitých tanečních scén umělci vyjadřují celé spektrum emocí a tužeb.

V průběhu vystoupení soubor ztvární různé příběhy na téma lásky. Představení vyjadřuje dobré i špatné stránky lidské povahy – nevěru, zklamání, smutek, ale také štěstí, něhu, a zejména opravdovou, věčnou lásku.

V každém pohybu tanečníků lze spatřit léta zkušeností a naprosté odevzdání jejich práci, která je zároveň jejich největší vášní. Tak bezprostřední dojem mohou vytvořit pouze velice talentovaní a vášniví tanečníci. A pouze takoví tvoří soubor Tango Seducción. Všichni členové souboru dosáhli svých zkušeností působením v nejlepších tanečních souborech, vystupujících po celém světě. Pro všechny se tango stalo životním stylem, a již před mnoha lety se rozhodli zcela se tomuto způsobu života odevzdat. Gustavo Russo si je do svého souboru vybral pro jejich talent, a oni zůstali v Tango Seducción, aby se mohli dále vyvíjet jako tanečníci a předvést publiku to nejlepší, co v nich je.

Tanec doplňují emocionální písně od Alejandry Canepy, nadané zpěvačky s úžasným hlasem, která ví přesně, jak předávat emoce. Celé představení je směsicí tradičního tanga s prvky klasického baletu i moderního tance. Díky tomuto přístupu se mohou diváci celého světa vydat na fascinující cestu do neznámých, okouzlujících končin. Tato cesta prochází krajem smíchu a euforie, místy, kde panuje žárlivost, zeměmi svádění, vášně a lásky. Je to cesta lidskými emocemi, z nichž je tango stvořeno.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Romantika, vzrušující svádění, porozumění, ale i intelektuální náboj v komunikaci, to je voda na váš mlýn. Máte navíc neodolatelnou touhu někam vycestovat. Ani chvíli se nerozmýšlejte,…

Nejčtenější články

Články odjinud