Vašo Patejdl: Z hitů Elánu může klidně být seriál

30. 6. 2012
Vašo Patejdl: Z hitů Elánu může klidně být seriál
Když už slovenský hitmaker Vašo Patejdl u nějakého hudebního projektu zvedne palec nahoru na znamení vysoké spokojenosti, stojí takový počin za pozornost.

Na názor Vašo Patejdla, Joža Ráže a Jána Baláže, tedy základního trojlístku legendárních Elánů, se v Divadle Kalich, kde se Osmý světadíl hraje, čekalo s velkým napětím. Muzikanti naštěstí odcházeli z představení nadšení a k jejich chvále se brzy přidala odborná kritika následována v neposlední řadě diváky.

Dneska má Osmý světadíl za sebou desítky vyprodaných repríz. A tak jsme si s Vašem Patejdlem zavzpomínali.

Byl jste před premiérou nervózní, jak výsledek dopadne?

Věřil jsem v dobrý výsledek. Zpočátku jsem si představoval, že prostě jen vezmeme několik písniček Elánu a pro potřeby muzikálu je trochu oprášíme. Jenže nás s nimi čekala mnohem náročnější práce. Podařilo se nám je povýšit, rozvinout, aby na jevišti překvapily i ty z nejvěrnějších fanoušků, zároveň aby byly atraktivní také pro diváky, kteří by přišli především za příběhem a podívanou.

Jak jste spokojený s výběrem interpretů, kteří si už vyslechli pořádnou porci chvály od kritiky?

Naštěstí se můžu k té chvále zcela upřímně připojit. Přitom vybrat kvalitní interprety byl jeden z největších oříšků a my jsme s klukama z kapely tento výběr sledovali zvlášť ostražitě. Zpívat písničky po Jožovi, který má tak specifický hlas, totiž není vůbec, ale opravdu vůbec jednoduché. Navíc jsme nehledali „jen“ výtečné zpěváky, všichni také museli být skvělými tanečníky a herci. Jsem přesvědčený, že z těch stovek účastníků konkurzů byli vybráni ti nejlepší.

Muzikál Osmý světadíl je na vrcholu své slávy, nabízí se ovšem trochu kacířská otázka, zda by nestálo za to uvažovat o pokračování…

Tohle napadne asi každého, kdo vidí, v jaké atmosféře každé představení končí: lidé stojí, tleskají, pískají, zkrátka celé hlediště bouří. Ano, umím si představit, že tuhle otázku před nás jednou položí na stůl. Vždyť hitů bychom naštěstí měli na celý seriál. (smích)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dubnem proplouváte bez sebevětších problémů, těšíte se dobré tělesné a fyzické kondici i spokojenosti v lásce. Nemáte náladu na rozepře s kýmkoliv. Při pondělku jste totiž vždycky…

Nejčtenější články

Doporučujeme