Vdechněte vlasům maximální objem!

31. 5. 2015
Vdechněte vlasům maximální objem!
Jste nespokojená se svými zplihlými vlasy? Jsou jemné a nedrží tvar? Řešení existuje. Stačí jen znát pár triků…

Vlasy dědíme, podobně jako všechno ostatní. Velký význam má však i řada dalších faktorů, které kvalitu a sílu vlasů ovlivňují. Roli hraje například věk, skladba jídelníčku, výživa vlasů, výběr kosmetiky, ale také stres nebo časté mechanické namáhání. Jemné vlasy jsou sice příjemné na dotek, ale svým majitelkám přinášejí často potíže s výběrem a udržování účesu. Tím, že je vlasový stvol tenčí, je celkový objem vlasů menší, než u normálních nebo silných vlasů. Proto jemné vlasy potřebují jinou péči, kosmetiku, střih i styling, než vlasy normální.

Základem je péče

Vytvořit bohatý a trvanlivý účes z jemných vlasů bývá oříšek. Ale i ten lze rozlousknout. V první řadě sáhněte po přípravcích vlasové péče, které jsou speciálně určeny pro jemné vlasy. Jejich receptura obsahuje speciální složky, co proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Vlas se zpevní a zvětší se jeho průměr. O svou kštici takto pečujte pravidelně a výběru správných přípravků věnujte pozornost. Na trhu je k dostání celá řada produktů na zvětšení objemu. Investujte ale spíše do těch kvalitních, které jsou spolehlivé a také déle vydrží. Jemným vlasům příliš nesvědčí šampony typu 2v1, protože použité kondicionační látky jsou většinou příliš zatěžující a vlasy jsou pak zplihlé.

Nezapomeňte stříhat

Jste-li majitelkou jemných vlasů, smiřte se s tím, že ne každý střih je pro vás vhodný. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům, kteří s vámi nejprve proberou, co se vám líbí, a doporučí účes, který vaše vlasy „ustojí“. Platí jedno základní pravidlo – čím jsou vlasy kratší, tím budou lehčí a nadýchanější. Ideální jsou kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi, geometrické střihy nebo krátká mikáda s tupě zastřiženými konturami. Pro docílení objemu jsou vhodné i různé prostřihy. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasů vůbec nedoporučuje.

Barva umí kouzla

Dokonalou tečkou za správným střihem je výběr barvy. Pokud zvolíte správný odstín, můžete docílit i optické úpravy proporcí. Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

Se stylingem opatrně

Obecně platí, že na jemné vlasy se hodí stylingové přípravky používat spíše v menším množství. Důvod je jednoduchý. Laky, pěny, gely a vosky totiž prameny zbytečně zatěžují. Na druhou stranu správně vybraný styling dokáže objem dodat a ještě ho udržet. U jemných vlasů je třeba se vyvarovat především stylingu s extrémně silnou fixací. Hodí se spíše přípravky se slabším tužícím efektem.

Moderní stylingové přípravky pro objem účesu obsahují účinné látky, které jemným mikrofilmem potáhnou, zesílí a oddělí jednotlivé vlasy a přitom je neslepí. Doporučit lze také přípravky s push-up efektem. Pro docílení požadovaného objemu je dobré nedávat tužidlo do celého účesu, ale stačí ho vetřít pouze ke kořínkům. Vlasy se tak od hlavy nadzvednou.

Pár tipů od kadeřníka:

• Po každém mytí si vlasy důkladně vysušte, a to tak, že hlavu dejte do předklonu a vlasy sušte pečlivě od kořínků.

• Pokud chcete docílit objemu, nejlepší je vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč a případně pak vlasy upravit jenom prsty.

• Pokud toužíte o vlnách, natočte ještě vlhké vlasy na velké natáčky, prosušte a nechte volně proschnout.

• Nakonec vytočte natáčky a vlasy jen prsty prohrábněte nebo je pročešte kartáčem a lehce přelakujte.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V rodině panuje spíše napětí. Tato atmosféra trvá už delší dobu, což vás ubíjí. Dejte si už do pořádku vztahy rodičů s dětmi. Velký pozor si dejte na nabídky, které vás mohou oškubat jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme