Ve Vyhazovačích si místo hereček zahrají muži

12. 4. 2007
Ve Vyhazovačích si místo hereček zahrají muži
Divadlo Radka Brzobohatého si tentokrát připravilo pro diváky perličku. Na 11. a 12. dubna má naplánovanou premiéru hudební komedie na motivy hry Johna Godbera Vyhazovači, kde se v hlavních rolích objeví čtyři muži Ondřej Brzobohatý, Petr Vágner, Jan Antonín Duchoslav a Ernesto Čekan. Ne vždy však v mužském obleku.

Tým představení Vyhazovač tvoří (zleva) Tomáš Racek, režisér Marian Kleis, Petr Vágner, Ondřej Brzobohatý, Ernesto Čekan a jejich allternace

"Jde sice o čistě mužskou záležitost, ale ženy se na jevišti přesto objeví," prozrazuje, v čem tkví výjimečnost slavné hry, slovenský režisér Marian Kleis. "Vystupují zde pouze čtyři herci, kteří ale představují velký počet postav. "Hrají nejen zaměstnance, ale také různé návštěvníky a návštěvnice diskotéky."

Ernesto Čekan

Hra popisuje jeden den vyhazovačů typického nočního klubu. Judd, Less, Ralph a Eric jsou na první pohled tvrdí chlapíci, kteří se denně potýkají s neurvalými zákazníky. Ve hře se poprvé jako divadelní herec představí Jan Antonín Duchoslav, který se do povědomí diváků dostal jako Viki Cabadaj ve filmu Sněženky a Machři. "Mám tam hned šest rolí najednou: vyhazovače, puberťáka, homosexuálního holiče, ožralého chlapa, kadeřnici a ještě Chudinku Elaine. Mám z toho hrůzu, to říkám na rovinu," říká herec.

Ondřej Brzobohatý

Sám režisér o hře tvrdí, že je odlehčená a humorná, takže pro diváky má jednu výhodu: nemusejí při ní vůbec přemýšlet. "Nezatíží žádnou psychologií, ani komplikovaným dějem. Je to spíš ponor do lidských duší, které se zúčastňují jedné velké show, nazývané obecně noční Praha," dodává Marian Kleis.

Jan Antonín Duchoslav

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, očekávejte nadměrný přísun vitality, kterou však musíte nasměrovat správnou cestou, jinak přijde vaše úsilí nazmar. Nepodléhejte špatným radám, které přicházejí z okolí. Opět vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme