Ve Znojmě zahraje na klavír hvězda Formanova filmu

13. 7. 2007
Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu ve Znojmu bude plný zajímavých osobností. Kromě patrona festivalu, houslisty Pavla Šporcla, a dalších hvězd vážné hudby se na festivalu věnovaném letos Ludwigu van Beethovenovi objeví také talentovaný klavírista Miroslav Sekera. Jeho jméno si možná vybavíte nejen ve spojitosti s hudbou, protože před lety ztvárnil roli malého Mozarta ve filmu Miloše Formana Amadeus.

I přes to, že pro Sekeru je na prvním místě hudba, i ve Znojmu spojí hudbu s dramatickým uměním. Návštěvníci si totiž budou moci jeho hudební virtuozitu vychutnat při divadelního projektu Když tančím s Beethovenem, který bude mít premiéru v sobotu 14.7. od 19.00 v Městském divadle. Taneční divadlo Maximvs předvede v tomto unikátním projektu choreografii Davida Strnada právě za zvuků Sekerova klavíru a prováže tak Beethovenovu hudbu a moderní výrazový tanec. "Letos se účastním festivalu ve Znojmu poprvé, ale už jsem o něm díky dvěma minulým ročníkům hodně slyšel. Proto vím, že se můžu těšit nejen na hudbu, ale také na výborné víno a krásné historické prostředí, ve kterém se jednotlivé koncerty odehrávají," říká Sekera.

To, že si ho hodně lidí vybaví právě díky spojitosti s Formanem, mu prý vůbec nevadí. Spíše naopak.

"Hrát ve filmu je pro klavíristu samozřejmě dost neobvyklé, ale musím říct, že jakýkoliv můj další úspěch se účinkování v Amadeovi nevyrovná," pokračuje. Dokládají to prý i jeho zkušenosti ze zahraničních koncertů. "Když vystupuji kdekoliv ve světě, první otázka lidí bývá, zda jsem to já, kdo hrál v tom oskarovém filmu," usmívá se Miroslav. Všichni, kteří se chtějí podívat na dnes již dospělého "malého Mozarta", který bude ovšem tentokrát hrát Beethovena, mají tedy jedinečnou příležitost o tomto víkendu ve Znojmě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestli jste si mysleli, že vám víkend zlepší náladu, byl to omyl. Už dneska budete totiž stejně nakvašení jako před ním. Možná by to chtělo nějakou změnu v zaměstnání nebo nového koníčka.…

Nejčtenější články