Ve Znojmě zahraje na klavír hvězda Formanova filmu

13. 7. 2007
Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu ve Znojmu bude plný zajímavých osobností. Kromě patrona festivalu, houslisty Pavla Šporcla, a dalších hvězd vážné hudby se na festivalu věnovaném letos Ludwigu van Beethovenovi objeví také talentovaný klavírista Miroslav Sekera. Jeho jméno si možná vybavíte nejen ve spojitosti s hudbou, protože před lety ztvárnil roli malého Mozarta ve filmu Miloše Formana Amadeus.

I přes to, že pro Sekeru je na prvním místě hudba, i ve Znojmu spojí hudbu s dramatickým uměním. Návštěvníci si totiž budou moci jeho hudební virtuozitu vychutnat při divadelního projektu Když tančím s Beethovenem, který bude mít premiéru v sobotu 14.7. od 19.00 v Městském divadle. Taneční divadlo Maximvs předvede v tomto unikátním projektu choreografii Davida Strnada právě za zvuků Sekerova klavíru a prováže tak Beethovenovu hudbu a moderní výrazový tanec. "Letos se účastním festivalu ve Znojmu poprvé, ale už jsem o něm díky dvěma minulým ročníkům hodně slyšel. Proto vím, že se můžu těšit nejen na hudbu, ale také na výborné víno a krásné historické prostředí, ve kterém se jednotlivé koncerty odehrávají," říká Sekera.

To, že si ho hodně lidí vybaví právě díky spojitosti s Formanem, mu prý vůbec nevadí. Spíše naopak.

"Hrát ve filmu je pro klavíristu samozřejmě dost neobvyklé, ale musím říct, že jakýkoliv můj další úspěch se účinkování v Amadeovi nevyrovná," pokračuje. Dokládají to prý i jeho zkušenosti ze zahraničních koncertů. "Když vystupuji kdekoliv ve světě, první otázka lidí bývá, zda jsem to já, kdo hrál v tom oskarovém filmu," usmívá se Miroslav. Všichni, kteří se chtějí podívat na dnes již dospělého "malého Mozarta", který bude ovšem tentokrát hrát Beethovena, mají tedy jedinečnou příležitost o tomto víkendu ve Znojmě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte v sobě velký potenciál a svých cílů v těchto dnech dosáhnete velice snadno. I přes menší pracovní komplikace jste stále na vrcholu a nenecháte se z něj vystrnadit. Nedávno jste se…

Nejčtenější články

Doporučujeme