Večer lidí dobré vůle vynesl přes milion

11. 7. 2006
Koncertem dne 4.července 2006, který v přímém přenosu vysílala Česká televize a přenášel Český rozhlas 1 - Radiožurnál, se završil Večer lidí dobré vůle na Velehradě, na kterém vystoupili Petr Bende, Robert Křesťan, Jiří Pavlica a Brenda Jackson a ve velmi netradičním spojení Petr Kolář s Hradišťanem.

Závěrečná „Modlitba“ Marty Kubišové vehnala svým mimořádně aktuálním poselstvím všem zúčastněným slzy do očí. Večerem provázeli, tak jako vloni, Lucie Výborná a P. Prokop Siostrzonek, převor Benediktínského kláštera. Diváci i posluchači, jak ti přímo na Velehradě, kterých se sešlo na 25 tisíc, tak ti u televizních a rozhlasových přijímačů, dobrou vůli opravdu měli. DMS, které pro oceněné charitativní projekty Dětské centrum ARPIDA v Českých Budějovicích, Charitativní centrum MARTA v Prostějově a Dětské a dorostové detoxikační centrum při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze odeslali, vynesly částku 1,053.460,- Kč. A spolu s 250.000,- Kč, které daroval Nadační fond Most naděje, tak všechny tři charitativní projekty získaly celkem 1,303.460,- Kč.

Ocenění jednotlivým projektům předali Radovan Lukavský, Jan Potměšil a Antonín Panenka. Získané finance budou rovným dílem rozděleny mezi všechny tři oceněné charitativní projekty.

Organizátoři Večera lidí dobré vůle děkují všem, kteří zaslali DMS na konto VELEHRAD /sbírka bude pokračovat do konce roku/ a přispěli tak na pomoc v České republice jedinečným projektům, které nejsou v centru mediálního zájmu, ale přitom jsou obrovským přínosem pro naši společnost. Večer lidí dobré vůle na Velehradě pomáhá i tím, že upozorňuje na významné projekty a lidi, kteří je realizují!

zdroj: Táňa Dolejšová foto: filip kotek

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V druhé polovině června se necítíte ve své kůži, ale i tak se pyšníte dobrým zdravotním stavem. Nemusíte se tedy bát dlouhodobého poklesu výkonnosti. Uvědomíte si, že není nutné někam…

Nejčtenější články

Doporučujeme