Večer pro Kapku naděje

3. 10. 2001
Večer pro Kapku naděje
V úterý 1.10. se uskutečnil ve Velkém sále pražské Lucerny benefiční koncert Hvězdy popu pro Kapku naděje. Večerem provázeli moderátor Honza Musil a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.

Večer pro Kapku naděje

V úterý 1.10. se uskutečnil ve Velkém sále pražské Lucerny benefiční koncert Hvězdy popu pro Kapku naděje. Večerem provázeli moderátor Honza Musil a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Celý večer byl o dětech, o pomoci a o naději. Na koncertě vystoupili naši přední umělci: Leona Machálková, Helena Vondráčková, Petr Muk, Iveta Bartošová, A-Tak, Holki, Lunetic, V.I.P. , Monika Absolonová, Michal David, Ilona Csáková, Bílá Nemoc, Eva Pilarová, Petr Kolář, Bára Basiková, Peter Nagy, Jan Kalousek, Zora Jandová, Dan Nekonečný a T-Boyz bez nároku na honorář. Publikum kromě vystoupení pěveckých hvězd mělo možnost sledovat na obří obrazovce příběh malého Kubíka, který onemocněl leukémií, podstoupil transplantaci kostní dřeně a má velkou naději na vyléčení. Na pódiu se hromadila oblíbená plyšová zvířátka, která přinášeli jednotliví účinkující, aby je věnovali malým pacientům dětského oddělení nemocnice v Praze Motole, a zpříjemnili tak jejich nemocniční pobyt. V sále panovala úžasná atmosféra, diváci nešetřili potleskem, který byl především vyjádřením díků. Vyjádřením díků nejen všem těm, kteří se o zorganizování koncertu zasloužili, ale také lékařům a zdravotnímu personálu, těm, kteří dnes a denně pomáhají nemocným dětem v boji s touto zákeřnou chorobou.

Nadačnímu fondu Kapka naděje byl v průběhu koncertu předán šek na 1 milión korun, který od zástupce společnosti Czech Casinos převzala paní Vendula Svobodová. Každý, kdo si zakoupil vstupenku na tento benefiční koncert ( vstupenky v ceně od 350,- do 550,- Kč) podpořil léčbu dětí nemocných leukémií. Výtěžek ze vstupného činil takřka půl miliónu korun. Od pátku 28.9. do úterý 2.10.2001 do půlnoci byla v provozu telefonní linka Nadačního fondu Kapka naděje. Ten, kdo zavolal na toto tel.číslo, přispěl na konto nadačního fondu částkou 46,- Kč/min. Během večera proběhl i křest alba Kapka naděje, kmotry se stali Eva Pilarová a Daniel Nekonečný.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Říkáte si, že jste udělali za tento týden pokrok. O poznání jste se zlepšili a nadřízený na vás změnil názor. Uvědomili jste si, že do práce chodíte pro peníze a ne pro zábavu. Ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme