Večer pro Kapku naděje

3. 10. 2001
Večer pro Kapku naděje
V úterý 1.10. se uskutečnil ve Velkém sále pražské Lucerny benefiční koncert Hvězdy popu pro Kapku naděje. Večerem provázeli moderátor Honza Musil a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.

Večer pro Kapku naděje

V úterý 1.10. se uskutečnil ve Velkém sále pražské Lucerny benefiční koncert Hvězdy popu pro Kapku naděje. Večerem provázeli moderátor Honza Musil a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Celý večer byl o dětech, o pomoci a o naději. Na koncertě vystoupili naši přední umělci: Leona Machálková, Helena Vondráčková, Petr Muk, Iveta Bartošová, A-Tak, Holki, Lunetic, V.I.P. , Monika Absolonová, Michal David, Ilona Csáková, Bílá Nemoc, Eva Pilarová, Petr Kolář, Bára Basiková, Peter Nagy, Jan Kalousek, Zora Jandová, Dan Nekonečný a T-Boyz bez nároku na honorář. Publikum kromě vystoupení pěveckých hvězd mělo možnost sledovat na obří obrazovce příběh malého Kubíka, který onemocněl leukémií, podstoupil transplantaci kostní dřeně a má velkou naději na vyléčení. Na pódiu se hromadila oblíbená plyšová zvířátka, která přinášeli jednotliví účinkující, aby je věnovali malým pacientům dětského oddělení nemocnice v Praze Motole, a zpříjemnili tak jejich nemocniční pobyt. V sále panovala úžasná atmosféra, diváci nešetřili potleskem, který byl především vyjádřením díků. Vyjádřením díků nejen všem těm, kteří se o zorganizování koncertu zasloužili, ale také lékařům a zdravotnímu personálu, těm, kteří dnes a denně pomáhají nemocným dětem v boji s touto zákeřnou chorobou.

Nadačnímu fondu Kapka naděje byl v průběhu koncertu předán šek na 1 milión korun, který od zástupce společnosti Czech Casinos převzala paní Vendula Svobodová. Každý, kdo si zakoupil vstupenku na tento benefiční koncert ( vstupenky v ceně od 350,- do 550,- Kč) podpořil léčbu dětí nemocných leukémií. Výtěžek ze vstupného činil takřka půl miliónu korun. Od pátku 28.9. do úterý 2.10.2001 do půlnoci byla v provozu telefonní linka Nadačního fondu Kapka naděje. Ten, kdo zavolal na toto tel.číslo, přispěl na konto nadačního fondu částkou 46,- Kč/min. Během večera proběhl i křest alba Kapka naděje, kmotry se stali Eva Pilarová a Daniel Nekonečný.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Znáte přece přísloví, že není všechno zlato, co se třpytí. Přesně to bude pasovat na člověka, který se kolem vás nyní začne motat. Bude se chovat jako nejlepší z nejlepších, aby vás…

Nejčtenější články