Vejce natvrdo: 6 lahodných způsobů, jak s nimi naložit

1. 4. 2019
Vejce natvrdo: 6 lahodných způsobů, jak s nimi naložit
Vajíčka natvrdo nemusí sloužit jen jako ozdoba na chlebíčky. Využití pro ně je spousta a je jen na vás, které si vyberete.

Skotská vejce

Tradiční skotský pokrm, který u nás není až tak známý. Jedná se o vejce natvrdo obalená masem v trojobalu. Použít můžete jak kuřecí prsa, tak mleté hovězí, oboje chutná skvěle!

Recept na Skotská vejce najdete zde.

Co s velikonočními vajíčky? Další recepty najdete ZDE

Roláda s vajíčkovým salátem

Nádivky a slané rolády patří nejen k Velikonocům. Vejce natvrdo zpracujte do salátu a tím pak naplňte roládu, kterou nechte ztuhnout v lednici.

Recept na Roládu s vajíčkovým salátem najdete zde.

Jednoduchý vajíčkový salát s rajčaty

Studená rychlovka s rajčaty, kterou perfektně dochutí nakládané okurky. A pokud chcete odlehčenou verzi, nahraďte polovinu majonézy bílým jogurtem.

Recept na Jednoduchý vajíčkový salát s rajčaty najdete zde.

A tady najdete další recept na vajíčkový salát na videu: 

Kuřecí roláda s nádivkou

Lahodný recept, na kterém si pochutná celá rodina! Kuřecí roláda plněná nádivkou a vejcem vyžaduje trochu trpělivosti, aby se během pečení neuvolnila, proto je potřeba rolovat pečlivě.

Recept na Kuřecí roládu s nádivkou najdete zde.

Vaječné placičky se sýrem a šunkou

Placičky z vajíček natvrdomůžete připravit k obědu, večeři, ale výborně chutnají i zastudena v housce. A pokud se vrhnete do většího počtu porcí, tak vám garantujeme, že všechna vejce zpracujete raz dva!

Recept na Vaječné placičky se sýrem a šunkou najdete zde.

Plněná sekaná pečeně

Sekaná patří mezi celoročně oblíbené recepty, které můžete obměňovat podle sezóny. Možná vás překvapí, jak skvěle funguje v kombinaci s vejcem uvařeným natvrdo! Doporučujeme plněnou sekanou obalit dušenou vepřovou šunkou, aby během pečení nepraskla.

Recept na Plněnou sekanou pečeni najdete zde.

Velikonoční recepty najdete ZDE

Mrkněte na video na recept na plněná vejce:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu se se nepouštějte do ničeho náročného, protože byste to nedotáhli do konce. Na druhou stranu zase nelenošte, jinak zlenivíte a padne na vás stres. Toho jste si užili už dost v…

Nejčtenější články

Doporučujeme