VEJCE V HLAVNÍ ROLI: Retro vaječné recepty

11. 6. 2016
VEJCE V HLAVNÍ ROLI: Retro vaječné recepty
Připravte si doma lahůdkářskou klasiku vejce v aspiku nebo další vaječné speciality, které vás přenesou do časů vašeho dětství.

Recepty, ve kterých upotřebíte uvařená vejce, mají v české kuchyni dlouhou tradici. Předpisy najdete i v kuchařkách starých přes sto let. I když se jejich podoba proměnila, v lahůdkářstvích na ně narazíte stále.

"Podívej, co jsem ti koupil!" Tuhle větu pronesl Zdeněk Svěrák ve filmu Kolja podávaje svému malému svěřenci ruské vejce. Původně se jednalo o vejce se sardelemi a bramborovým salátem. Ve své dnešní podobě zdomácnělo v 50. letech v Automatu Koruna, kde se prý potřebovali zbavit prošlých surovin.

Aspik i tlačenka

Vejce v aspiku svoji největší slávu prožilo ve stejné době jako ruské vejce. Jeho schopnost zasytit i fyzicky náročné profese a fakt, že se na rozdíl od ruského vejce v tašce cestou do práce nerozpadne, ho dodnes řadí mezi oblíbené pokrmy. Toho využívá i vaječná tlačenka, která v posledních letech zažívá v Česku renesanci.

V obchodech běžně seženete želatinu určenou přímo na aspiky a vaječnou tlačenku – jedná se o jemně namletou vepřovou želatinu, která je krásně čirá a díky níž vám obojí dobře ztuhne. Zavzpomínejte na dětství a tehdejší poctivá ruská vejce a dopřejte si pořádnou svačinu. Zasytí vás na celé odpoledne.

Vejce v aspiku

4 porce příprava: 25 minut + tuhnutí

200 ml kuřecího vývaru, 100 ml láku z okurek, sůl a pepř, 1 balení želatiny (na vaječnou tlačenku a aspiky), olej na vymazání, 4 lžíce sterilovaného hrášku, 4 lžíce sterilované kapie, 4 natvrdo uvařená vejce, 4 plátky šunky, 4 sterilované okurky, 200 g vlašského salátu

Vývar smíchejte s lákem z okurek, osolte, opepřete a vsypte želatinu. Když nabobtná, ohřejte vývar na 80 °C. Do vymazaných formiček vlijte první část aspiku a nechte v ledničce zachladit, poté vložte po lžíci hrášku a kapie, znovu přilijte aspik a zchlaďte. Pokračujte s vejci, šunkou a okurkou, přidejte vlašský salát a zalijte zbylým vývarem se želatinou. Nechte nejlépe přes noc ztuhnout v ledničce.

Ruské vejce

4 porce příprava: 30 minut

100 g majonézy, 2 lžíce láku z okurek, sůl a pepř, 4 vejce, 8 plátků dušené šunky, 4 sterilované okurky, 4 sterilované kapie, petrželka,

SALÁT 400 g brambor vařených ve slupce, 1 uvařená mrkev, 100 g uvařeného celeru, 6 větších sterilovaných okurek, 200 g kvalitního šunkového salámu, 50 g sterilovaného hrášku, 200 g majonézy, 100 g bílého jogurtu, 1 lžíce plnotučné hořčice, sůl a pepř

Nejdříve si připravte salát. Brambory oloupejte a protlačte přes síťku, mrkev, celer, okurky a salám nakrájejte nadrobno, přidejte hrášek, majonézu, jogurt a hořčici. Vše důkladně promíchejte a dochuťte solí a pepřem. Nechte vychladit. Majonézu smíchejte s lákem z okurek, osolte a opepřete. Do misky dejte připravený salát, vařené vejce, nakrájenou okurku, kapie a šunku, to vše přelijte ochucenou majonézou.

Vajíčková pomazánka

4 porce příprava: 20 minut

5 vajec, 3 jarní cibulky, 125 g lučiny, plnotučná hořčice, sůl a pepř

Vejce uvařte natvrdo, oloupejte a nakrájejte nadrobno. Bílou část jarní cibulky nasekejte najemno a smíchejte s nakrájenými vejci a lučinou. Dochuťte hořčicí, solí a pepřem. Vše důkladně promíchejte a nechte odležet, aby se chutě propojily. Podávejte na plátcích chleba či bagety a posypte nasekanou zelenou částí jarní cibulky.

Náš TIP: Místo lučiny můžete použít plnotučný měkký tvaroh nebo cream cheese. Zkuste i kremžskou hořčici.

Vaječná tlačenka **

4 porce příprava: 20 minut + tuhnutí

400 g nakládané zeleniny, 150 ml kuřecího vývaru, 9 g želatiny, 5 vajec, 200 g šunky v celku, 100 g nakládaných kapií, 420 g majonézy, sůl a pepř

Zeleninu sceďte a nechte si stranou 50 ml nálevu. Ten smíchejte s vývarem. Do vzniklé směsi nasypte želatinu a nechte bobtnat. Mezitím si smíchejte scezenou zeleninu s vejci uvařenými natvrdo, nakrájenou šunkou a kapiemi, majonézou, osolte a opepřete. Vývar s želatinou ohřejte asi na 80 °C a ještě teplý smíchejte s připravenou směsí, nalijte do formy vyložené potravinářskou fólií a dejte do ledničky ztuhnout. Nejlépe přes noc.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se investování týče, jste hodně impulzivní. Co se vám zalíbí, musíte mít hned teď. Pozor však na vyčerpání veškerých finančních prostředků, toto období vás svádí k nepromyšleným…

Nejčtenější články