Veletrh La Bella Donna & Wellness 2001

3. 4. 2001
Veletrh La Bella Donna & Wellness 2001
Ve dnech 23. - 25. 3. 2001 proběhl na pražském Výstavišti Mezinárodní veletrh kosmetiky a zdravého životního stylu LA BELLA DONNA & WELLNESS.

Veletrh La Bella Donna & Wellness 2001

Ve dnech 23. - 25. 3. 2001 proběhl na pražském Výstavišti Mezinárodní veletrh kosmetiky a zdravého životního stylu LA BELLA DONNA & WELLNESS. Téměř dvě stovky vystavovatelů zde nabízely výrobky a služby z následujících oborů:Obory kosmetiky

 1. vlasová kosmetika, potřeby pro kadeřníky, vybavení kadeřnických salonů
 2. léčebná a dekorativní kosmetika, produkty pro péči o tělo, dětská a pánská kosmetika, exkluzivní kosmetika, tetování, permanentní make-up
 3. přístroje k péči o pleň, vybavení kosmetických salonů a pracovišň
 4. parfémy
  http://www.tulak.cz/_recenze/bella/lbd4m.jpg" width="250" height="277" border="3" alt="Klepněte pro větší obrázek" align="right">
 5. nehtový design, nail art, zdobení nehtů, péče o nehty
 6. toaletní potřeby, pracovní oděvy, bižuterie, doplňky
 7. nakladatelství odborné literatury a časopisů, vzděláváníWellness - zdravý životní styl

 1. wellness, fitness, vitalita, sport a zdraví, solária, sauny, péče o nohy, přístroje pro pedikéry
 2. přírodně vědecké medicínské postupy, akupunktura, akupresura aj. léčebné metody, léčba obezity, kožních onemocnění, civilizačních chorob, zdravá výživa, vitamíny
 3. prevence a rehabilitace, lázeňská léčba
 4. literatura a vzděláváníK odborným veletrhů nedílně patří odborný doprovodný program, tj. přednášky, workshopy, soutěže, kadeřnické show. Vrcholem programu veletrhu LA BELLA DONNA jsou Mistrovství ČR NAIL a BODY ART a Mistrovství ČR v manikúře.

Součástí veletrhu byl doprovodný program, ten byl rozdělen do tří dnů tak, aby zájemci z různých oborů měli možnost navštívit právě to své vybrané vystoupení:

Pátek 23. 3. 2001 byl věnován především špičkové kadeřnické tvorbě a dekorativní kosmetice.

12.30 - Kadeřnická a módní show Martina Šmída - "Extravagance - zaměřená na koženou módu", "Extravagantní a společenské účesy", "Novinky z posledního Mistrovství světa a kadeřnického veletrhu, který se konal v loňském roce v Berlíně".
14.00 - společnost CIWU, s.r.o. HAAR-LE-KIN-ARTISTIQUE představovala holandskou profesionální vlasovou kosmetiku Artistique, a to v následujícím show: "Prezentace profesionální vlasové kosmetiky Artistique", "Módní trendy - odívání", "Prezentace profesionálního týmu z Holandska v oblasti módního trendu, barvy, střihu, finální úpravy, vlasový design", "Módní trendy v oblasti odívání - prezentace".
http://www.tulak.cz/_recenze/bella/lbd3m.jpg" width="250" height="277" border="3" alt="Klepněte pro větší obrázek" align="left">

16.00 - módní trendy v oblasti kosmetiky Štěpánka Podroužková, vítězka Mistrovství České republiky MAKE-UP 2000 a naše reprezentantka na Mezinárodním mistrovství v Düsseldorfu dne 31. 3. 2001, předvedla svoji soutěžní práci na téma SOUK CHIC - tj. jeden z nejvýraznějších módních trendů pro jaro-léto 2001. S dalším výběrem módních trendů nás seznámila firma ARTDECO. Unie kosmetiček pozvala kosmetičky a vizážisty ČR na soutěž v Kaiserštejnském paláci dne 9. 6. 2001, z níž bude 6 finalistek kvalifikováno na Mistrovství ČR MAKE-UP 2001.


Souběžně na stáncích mnoha vystavovatelských firem probíhal program - především předvádění aplikace výrobků, nové techniky masáží, oživení pleti, aplikace pleňových masek, bezplatné poradenství v oblasti typologie, proměny známých osobností.

Těžištěm sobotního programu se stala péče o nehty a jejich zdobení. Během dne probíhalo 3. otevřené mistrovství České republiky v disciplíně NAIL ART a 1. mistrovství České republiky v manikúře. Vítězové těchto soutěží nás budou reprezentovat na Mistrovství Slovenska v Trenčíně, na mezinárodních mistrovstvích ve Frankfurtu a dalších soutěžích. Tato mistrovství byla provázena odbornými přednáškami, znovu stejně jako v první den jste mohli zhlédnout kadeřnickou show firmy HAAR-LE-KIN-ARTISTIQUE a to v odpoledních hodinách.

http://www.tulak.cz/_recenze/bella/lbd2m.jpg" width="250" height="277" border="3" alt="Klepněte pro větší obrázek" align="right">
Nedělní program zvaný jako Wellness den byl zahájen moderátory Wellness Clubu - MIKI Zimou a Radmilou Pachovskou, po uvítání a představení divákům pojmu Wellness následovala módní přehlídka výrobků firmy Litex pod vedením R. Pachovské.

Program pokračoval především odbornými přednáškámi z oblastí péče o nohy, kosmetiky, správného používání solárií, zdravé výživy, tetování.
Od 13 hodiny probíhal hodinový blok Wellness Clubu v kterém kromě již zmíněné módní přehlídky firmy Litex, jste mohli vyslechnout krátkou přednášku věnující se Diagnostice, poradně zdraví a škole duševní harmonie, kterou přednesl P. K. Nečas. Kdo se chcete dozvědět více, zajděte do CARDIOFITNESS II. s.r.o. Chrudimská 2b Praha 3.

Dalším bodem programu bylo představení aktivit Wellness Clubu, především sportovně relaxačních víkendů na pohádkovém ranči Malevil, samotnou akci představil MIKI Zima s Irenou Puškášovou - finalistkou soutěží MISS Fitness a MISS Aerobic. Další z akcí o které bych se rád zmínil byla prezentace Parfemu KORN ON LINE na stánku firmy Efekt, kde v sobotu a neděli probíhala autogramiáda Jiřího Korna. O jeho autogram byl velký zájem a našlo se i dost odvážných, kteří se s ním chtěli vyfotit. U toho jsem nemohl chybět a několik fotografií vám také přináším.http://www.tulak.cz/_recenze/bella/lbd1m.jpg" width="250" height="277" alt="Klepněte pro větší obrázek" align="left" border="3" > Na jedné z fotek naleznete i jinou známou tvář a to Paulu WILD (známou z erotického průmyslu), která veletrh navštívila se svým přítelem Mirkem Ciprou (známým sportovcem). Nutno podotknout, že i sám Jirka Korn projevil zájem o fotku s Paulou. Je vidět že i na jiné umění si najde čas.
Za zmínku stojí účast nových českých výrobců, kromě známých jmen jako Ryor, Salvus, MIKA, Chopa, Regina aj. jste se setkali např. s českým výrobcem pomád na rty Contrax, výrobcem kosmetiky DETA, výrobci mýdel LAVEA a 1. PRAŽSKOU MÝDLÁRNOU, For Merco, výrobcem léčebné kosmetiky Victoria HM, výrobcem léčivých kosmeticko-dermatologických produktů Merck, výrobcem kosmetických přípravků ANIKA, výrobcem vybavení pro kosmetické salony LH Cosmetics i mnoha českými výrobci šperků a bižuterie.

Nakonec bych rád poděkoval pořádající firmě EXPONA pod vedením Lenky Konečné a Moniky Vodákové za výborně připravený veletrh a za vystavovatele poděkoval za Slavnostní koktejl, který měl vysokou úroveň a jistě přispěl k utužení vztahů mezi vystavovately.

Nyní se již můžete těšit na další veletrh z kterého vám přineseme svou reportáž.

Na veletrhu postřehy posbíral a nafotil Petr Březina alias KOBRA 
www.drp.cz/sport 
zdroj: Tulak.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Krok po kroku se snažíte o nápravu vztahu. Vypovídejte se ze svých ztrát. Pokud si o všem v klidu promluvíte, určité pochopíte, že nesete také velký díl viny. Ne-li celý. Jakmile si…

Nejčtenější články

Doporučujeme