Velikonoce v zahraničí? Tyto tradice můžete zažít kousek za hranicemi

14. 4. 2022
Velikonoční svátky patří v křesťanském světě k těm nejvýznamnějším, i když oslavy mohou být v jednotlivých státech různé. Mnozí využívají volné sváteční dny k jarním cestám do zahraničí, aby poznali specifika tamějších tradic. Jak se slaví Velikonoce v okolí?

Jak slaví Velikonoce v Rakousku

Symbolem rakouských Velikonoc jsou preclíky ve tvaru věnečku. A na Zelený čtvrtek se musí sníst něco zeleného. Rakušané věří, že pokud si pochutnáte na vejci, sneseném právě v tento den, zajistíte si štěstí a zdraví. Půst se dodržuje na Velký pátek, ale končí už po sobotní bohoslužbě, kdy se světí pokrmy. Hospodyňky přinášejí do kostela ve zdobených košíčcích maso, klobásky a chléb.
V pondělí tady koledníci s pomlázkami nevyrážejí. Děti hledají vajíčka a sladkosti ve slaměných hnízdech po domě i na zahradě. Věří, že jim je tam schoval velikonoční zajíček. Velké oblibě se těší hra s nabarvenými vajíčky, která se soupeři snaží si navzájem nakřápnout.
Ujal se tu i zvyk s vyznáním lásky, který se dodržuje čtvrtou postní neděli a spočívá v tom, že se blízcí a zamilovaní obdarovávají zdobenými perníkovými srdíčky.

Kam vyrazit? Falkensteiner Hotel Schladming

Sport. Spa. Style. Takové heslo má v erbu hotel v proslulém štýrském lyžařském středisku pod slavnou sjezdovkou Planai. Tady se rozhodně lenošit nebude, pobyt ve vyhlášeném hotelovém Aquapura Spa si zasloužíte aspoň procházkou na zdravém horském povětří.

Kam na výlet v dubnu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Po pravdě řečeno za sebou nemáte jeden z nejlepších pracovních týdnů. Jenomže si za to můžete i sami a nemá cenu se vymlouvat na negativní spojení Merkura s vaším znamením. Naštěstí by vás…