Velikonoce z ateliéru Kuba v Kersku

11. 4. 2001
Velikonoce z ateliéru Kuba v Kersku
Bohumil Hrabal, toto jméno si vybaví většina z nás, když slyší o Kersku. Tento vynikající spisovatel je navždy spojen s Polabím, kde se narodil a kde je i pochován.

Velikonoce z ateliéru Kuba v Kersku

Bohumil Hrabal, toto jméno si vybaví většina z nás, když slyší o Kersku. Tento vynikající spisovatel je navždy spojen s Polabím, kde se narodil a kde je i pochován (v nedalekém Hradištku). Kersko je skutečně nádherná lokalita, oáza klidu a pohody. Je tu i stará hájenka, dějiště scén z filmu Slavnosti sněženek. A také je tu Lesní ateliér Kuba, kde právě probíhá jarní prodejní výstava Velikonoce 2001. Na výstavu bychom vás rádi pozvali, neboň je tu k vidění snad úplně vše, co si lze ve spojení s Velikonocemi představit - nádherné kraslice, pomlázky, klapačky, proutěné zboží, keramika, obrázky, slaměné ozdoby... 

V sobotu 14.4. od 10 do 16 hodin se dokonce můžete podívat, jak se zdobí kraslice na Valašsku. Tuto techniku ukáže paní Naďa Šebestýenová z Rožnova pod Radhoštěm. Otevřeno bude v ateliéru Kuba i v Pondělí velikonoční 16. dubna, kdy výstava končí.

Pokud nestihnete návštěvu ateliéru Kuba o letošních Velikonocích, máme pro vás přehled dalších kulturních akcí, které zde proběhnou. 

Autorské výstavy:

1.dubna - 4.května 2001/vernisáž: neděle 1.dubna ve 14.00 hod.
Dagmar Ježková: České pohádky

5. - 31.května 2001/vernisáž: sobota 5.května ve 14.00 hod.
Růžena Kratochvílová: Oleje a sochy

1. - 30.června 2001/vernisáž: sobo ta 2.června ve 14.00 hod.
Jana Čapková: Grafika a dřevěné vyřezávané obrázky

1. - 31.července 2001/vernisáž: neděle 1.července ve 14.00 hod.
Alice Vegrová: Hedbávné obrazy

 

O dalších výstavách a akcích vás budeme průběžně informovat.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neshody v rodině jsou nesnesitelné a vy se s nimi trápíte. Když už se vám daří pracovně, vyplave na povrch další problém. Jste z toho nešťastní a nemůžete se na nic soustředit. Pokud se…

Nejčtenější články

Doporučujeme