Velká recenze internetových a mobilních seznamek. Jaké jsou zkušenosti?

28. 8. 2018
Velká recenze internetových a mobilních seznamek. Jaké jsou zkušenosti?
Online seznamky jsou čím dál oblíbenější způsob, jak si lidé nacházejí své životní partnery. Zvládnete to doma od stolu a nestojí to zas tak moc peněz. Na jaké seznamky se zaměřit, abyste předešla riziku podvodu a našla opravdu to, co hledáte?

eDarling a další placené seznamky: Přihlášení a zkušenosti 

Jako seznamka s nejlepšími výsledky je v posledních letech hodnocena seznamka eDarling. Zaregistrovat se můžete zdarma a poté musíte vyplnit poměrně podrobný dotazník. Počítejte minimálně s hodinou vyplňování, pořád dokola se vám opakují podobné baterie otázek. Ostatně seznamka na svých stránkách uvádí, že dotazník je testem osobnosti, který vychází z psychologických testů. Pak už uvedete své zájmy, nahrajete fotku(y) – ale nemusíte a pokračujete. Ze zkušenosti – řada lidí fotku nenahrává, ale okamžitě dostane od potencionálních nápadníků žádost o fotku. 

Po vyplnění se dostanete na stránky, kde většina lidí opravdu hledá vztah, nikoliv jen sex (ale výjimky se najdou, což poznáte snadno, když vám někdo píše v noci a tvrdí, jak jste neodolatelně krásná, je to jasné). Zdarma se vám však zobrazí jen omezený výběr profilů, navíc vidíte profilovou fotku nápadníků/nápadnic jen rozmazaně. Seznamka vám také řekne, že se někdo díval na váš profil a už neprozradí kdo. To v placené verzi hned vidíte, kdo má o vás zájem, potvrdí vám přečtení vaší zprávy, ukáže fotky nápadníků/nápadnic.

Cena eDarlingu

Pro začátek okleštěná verze stačí, ale po chvíli budete chtít vidět svému potencionálnímu protějšku do tváře. eDarling nabízí placené členství na různě dlouhou dobu, jen se potom nezapomeňte včas odhlásit, protože členství se prodlužuje automaticky. Toto placené VIP členství stojí: 

Při platbě na 3 měsíce: 599 Kč měsíčně
Při platbě na 6 měsíců: 489 Kč měsíčně
Při platbě na 12 měsíců: 299 Kč měsíčně

Další seznamky: Be2, Academic Singles a další

Na druhém místě v hodnocení je pak seznamka Be2, která slibuje najít lásku vašeho života, třetí místo si drží C-Date zaručující naprostou diskrétnost. Existuje i hojně navštěvovaná seznamka Singles50 určená pro nezadané lidi nad padesát let. A pokud toužíte po někom s vysokým IQ, zajděte na Academic Singles. Tato seznamka je určena pro vzdělané nezadané lidi. Placené seznamky navíc vyžadují registraci, čímž jste alespoň do jisté míry chráněná před podvodníky a falešnými profily.

Seznamky bez poplatků či registrace: Štěstí či Rande

Existují také seznamky, na kterých neplatíte žádný poplatek ani se nemusíte registrovat. Na nich se ale shlukují především záletníci a podvodníci, málokdy narazíte na někoho, kdo touží po skutečném a vážném vztahu.

Určitou jistotu získáte u seznamek požadujících fotku a registrační sms, za kterou zaplatíte částku v řádech desítek korun. Tuto službu nabízejí například velmi oblíbené seznamky Rande nebo Štěstí, zadarmo pak například stránky Seznamte se. Všechny tyto weby mají přes sto tisíc uživatelů, seznámení je tedy sice snazší, ale zase rizikovější. Na druhou stranu když si projdete různá diskusní fóra, najdete řadu uživatelů a uživatelek, kteří tvrdí, že se přes tyto seznamky seznámili a dnes mají šťastnou rodinu. 

Aplikační seznamky: Tinder, Badoo

Jestli toužíte jen po nezávazném flirtu nebo dokonce pouze po sexu, pak si stáhněte aplikace do svého mobilního telefonu. Vyloženě pro jednorázové povyražení byla vyvinuta aplikace Tinder, kde si zvolíte věkový limit i vzdálenost, do jaké by se váš budoucí společník měl vyskytovat, a pak už listujete mezi dostupnými nápadníky. Křížkem na displeji muže zamítnete, srdíčkem dáte najevo, že se vám líbí.

Výhodou je, že nikdo vaši volbu neuvidí, dokud vás neolajkuje i druhá strana, váš lajk se mu nezobrazí. Je to ale svým způsobem i nevýhoda, protože dokud vás Tinder nepropojí, nemůžete začít komunikovat (výjimku tvoří možnost dát Superlike, ve verzi zdarma jednou denně, v placené verzi Tinderu ho můžete dát vícekrát). Pak už je jen na vás, kam konverzace povede.

Hodně oblíbenou aplikací je pak Badoo, která funguje na podobném principu. Vážnou známost ale od mužů pohybujících se na Tinderu či Badoo spíše nečekejte. I když výjimky potvrzují pravidlo, v redakci kolem sebe známe případy, kdy i na Tinderu lidé našli vážnou známost, tyto seznamky přitahují také hodně ajťáky a technické typy. 

Hledáte tajný románek?

Možná patříte mezi ženy, které sice žijí ve spořádaném manželství či vztahu, ale občas zatouží po povyražení. Seznamky jsou však pro vás riskantní kvůli možnému odhalení. Nezoufejte, existují totiž i anonymní seznamky pro zadané, kde ani nemusíte vystavovat svoji fotografii. Mezi přední u nás patří Victoria Milan.

Seznamky podle zájmu: Cyklistická a cestovatelská

Existuje také řada tématických seznamek, na kterých nemusíte nutně hledat životního partnera, ale třeba jen parťáka pro sport nebo cestování. A kdo ví, co se z toho vyklube do budoucna? Společnost na cesty tak můžete najít třeba na seznamce cestovatelského portálu Hedvábná stezka nebo na stránkách Cestovatel.cz. Přes sedmdesát tisíc uživatelů pak sleduje Cestovatelský profil na Facebooku. Další je například Seznamka. Jestliže spíš než k cestování tíhnete ke sportu, zkuste svoje štěstí například na Sport24.com nebo na Nakole.cz.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte za sebou úspěšný pracovní týden, který byl rovněž hodně náročný. I dnes si dávejte pozor na nekalé praktiky jednoho z kolegů. Naštěstí se blíží jeho konec, protože škodí nejen vám,…