Velký horoskop na prosinec: Na co si musíte dát pozor při přípravě Vánoc?

Velký horoskop na prosinec: Na co si musíte dát pozor při přípravě Vánoc?

Rok se chýlí ke konci, těšíte se na Vánoce, nebo naopak na vás dopadá splín z dalšího nouzového stavu? Co vám v prosinci dodá energii, na co byste si měli dát pozor a jak dobře vstoupit do nového roku? Tady je váš horoskop na prosinec 2021.

Beran (21. 3. − 20. 4.)

Práce a peníze

Pořizování vánočních dárků neberete na lehkou váhu. Vybíráte je podle svého vkusu, ale měli byste se vcítit i do nálady obdarovaného. Rozhodně neřešte nadílku na poslední chvíli, nápady se nedostaví.

Rodina a vztahy

Letos si vánoční atmosféru užíváte ve velkém. Rodina vás nepoznává, když zdobíte každičký kout domácnosti a přemýšlíte, jaké cukroví ještě vykouzlit. Zbývá si ještě poradit s váznoucí komunikací.

Zdraví a kondice

Nepřetěžujte oblast páteře, do které se ukládají negativní emoce. Možná máte pocit, že je toho na vašich bedrech příliš. Kromě dostatečného odpočinku vyzkoušejte rehabilitační cvičení na zádové svaly.

Toto je horoskop podle západní kosmologie. Jaké síly budou dominovat v prosinci podle čínské astrologie? Podívejte se na video: 

Astrozprávy pro vás připravil Jiří Černák ze školy Feng Ren Shui

Pokračování 2 / 12

Býk (21. 4. − 21. 5.)

Práce a peníze

Všechno zlé je k něčemu dobré. Ačkoliv vám nespokojenost nadřízených nedopřeje klidné spaní, přinutí vás se sebou něco dělat. Vykřešete ze sebe maximum a už brzy budete příjemně překvapení výsledkem.

Rodina a vztahy

Ani povinnosti vyplývající z Vánoc vám na klidu nedodají. Snažíte se mít vše hotové v předstihu, stejně se dostáváte do stresu. Zpomalte a uvědomte si, v čem se skrývá pravé kouzlo těchto svátků.

Zdraví a kondice

Organismus hůře bojuje s nahromaděnými toxiny a ke spuštění zánětlivé reakce stačí málo. Podporujte obranyschopnost těla, případně zdravotní komplikace řešte v začátku. Nezkazíte si volné dny nemocí.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (22. 5. − 21. 6.)

Práce a peníze

Vyplatí se zpomalit tempo a každý pracovní krok pečlivěji promýšlet. Ušetříte energii vydanou do zbytečných oprav. Když cítíte, že je něco nad vaše možnosti, neuškodí vyčerpat zbývající dovolenou.

Rodina a vztahy

Zpočátku se vám zdá, že plánování svátků je letos nad vaše síly. Naštěstí zasáhne blahodárný trigon Jupitera, díky němuž získáte potřebný nadhled. Kolem 9. si začnete vánoční přípravy dokonce užívat.

Zdraví a kondice

Vesmír vám propůjčuje výbornou psychickou i fyzickou kondici. I když si budete připadat unavení, dokážete rychle regenerovat. Věnujte se aktivitám, o nichž jste přesvědčení, že vás umí hodit do klidu.

Pokračování 4 / 12

Rak (22. 6. − 22. 7.)

Práce a peníze

Energetický přístup vám pomáhá k perfektním výsledkům. Jako byste do konce roku chtěli stihnout všechny resty a ovládnout nástěnku s nejlepšími zaměstnanci. Snažte se neztrácet víru ve své schopnosti!

Rodina a vztahy

Ve volném čase se věnujete potomkům a tvořivým aktivitám. Můžete ušetřit nemalé finance díky tomu, že vánoční výzdobu zvládnete vlastními výrobky. Při kreativních činnostech se skvěle odreagujete.

Zdraví a kondice

Nejslabším místem těla je trávicí ústrojí. Snažte se posilovat tuto čakru a zlepšete svou životosprávu. Metabolismus je ovlivněn celkovým psychickým nastavením. Neposílejte do něj negativní vibrace.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. 7. − 22. 8.)

Práce a peníze

Financí nemáte na rozdávání. Přemýšlíte, jak obstarat nadílku a přitom splnit závazky. Neumíte si představit, že byste se museli při vybírání dárků omezovat. Okolo 13. se objeví naděje na přivýdělek.

Rodina a vztahy

Do poloviny měsíce se vám nedaří navodit sváteční atmosféru. Máte pocit, jako by někdo blízký neustále kazil každou vaši snahu. Poté se soustředíte na své přátele a hodíte urputné plánování za hlavu.

Zdraví a kondice

Slabší nervový systém podpoříte správně rozvrženým denním rytmem. Nepřepínejte své síly, ale myslete na odpočinek. Kromě spánku je třeba se také odreagovat pohybem. Vypustíte tak negativní emoce.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. 8. − 22. 9.)

Práce a peníze

Do 12. se vám daří nashromáždit finance potřebné pro hladký průběh Vánoc. Na nic nečekáte, jako byste měli v hlavě kalkulačku. V půli měsíce vás mohou dohnat resty v podobě neuhrazených poplatků!

Rodina a vztahy

V rodině je složité najít kompromis a často musíte být tím, kdo jako moudřejší ustoupí. Zpočátku z toho neděláte vědu, ale opakované ústupky vás budou rozčilovat. Jisté věci chcete mít podle svého.

Zdraví a kondice

Tendence k blokaci nervů a neuróze můžete do značné míry ovlivnit. Striktně oddělujte čas na práci a odpočinek. Doma nesledujte telefon, místo toho se věnujte sportu i relaxaci. Jde o vaše zdraví!

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. 9. − 23. 10.)

Práce a peníze

Když se k vám dostane lákavá pracovní nabídka, neodmítnete ji. Motivuje vás vidina odměny, kvůli níž jste ochotni na čas se omezit v jiných aktivitách. S financemi si nyní nemusíte dělat těžkou hlavu.

Rodina a vztahy

Žabomyší války s jistým členem rodiny vás vyčerpávají. Vysvětlování nikam nevede a máte pocit, že dokola házíte hrách na stěnu. Rozhodnete se dát si pár dní pauzu a plánování svátků necháváte u ledu.

Zdraví a kondice

Soustřeďte se na ledviny. Právě ty jsou nejslabším článkem vašeho organismu. S nimi mohou souviset kožní potíže, protože se v těle hromadí toxiny. Zvyšte pitný režim, vyzkoušet můžete i bylinné čaje.

Pokračování 8 / 12

Štír (24. 10. − 22. 11.)

Práce a peníze

Neadekvátní požadavky a věčná nespokojenost už vám lezou krkem. Poohlédnete se po lepším zaměstnání a začnete rozesílat životopisy. Znáte svou cenu a nebudete si ničit zdraví neustálým stresováním.

Rodina a vztahy

Na začátku měsíce si dejte velký pozor, aby rodina neodnášela vaši zlost nahromaděnou za celý den v práci. Následné výbuchy hněvu vás mrzí a snažíte se je blízkým vynahradit. Brzy je ovládnete zcela.

Zdraví a kondice

Posilujte imunitní systém a chraňte tělo před prostydnutím. Nyní je váš obranný štít nedokonalý, proto by vás mohla dostihnout nějaká viróza. Kromě vitamínů potřebuje organismus i dostatečný spánek.

Pokračování 9 / 12

Střelec (23. 11. − 21. 12.)

Práce a peníze

Merkur v nepříznivé kvadratuře s Neptunem nevytváří dobré podmínky pro uzavírání smluv ani obchodování. Můžete se lehce stát obětí podvodníků. Dejte si pozor na přebírání nevyžádaných dopisů i balíků.

Rodina a vztahy

Máte výborný vkus, což se projevuje i na vánoční výzdobě. Letos toužíte po něčem extravagantním, chcete se lišit. Doufáte, že vám se zařizováním svátků pomůže někdo blízký, ale moc na to nespoléhejte.

Zdraví a kondice

Radujete se z vynikající imunity i dostatku energie. Ať si vezmete do hlavy cokoliv, budete mít sílu k realizaci svých plánů. Výborně rozumíte svému tělu, takže mu dáváte přesně to, co potřebuje.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. 12. − 20. 1.)

Práce a peníze

Dostanete možnost vyzkoušet si novou pracovní pozici! I když jde o něco úplně nového, neměli byste to automaticky odmítat. Ačkoliv je to krok do neznáma, předčasná změna vás do nového roku nakopne.

Rodina a vztahy

Cestujete a poznáváte blízké i vzdálené kraje, ze kterých průběžně přivážíte dárky pro své nejbližší. Letošní svátky prožíváte s úsměvem na tváři, protože to nejdůležitější zvládnete s předstihem.

Zdraví a kondice

Pokud jste bojovali s kožními neduhy, v prosinci se daří dostat je pod kontrolu. Najdete skutečnou příčinu, ukrytou kdesi v těle. Nejspíš souvisí s potravinovou intolerancí nebo psychickou nepohodou.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (21. 1. − 20. 2.)

Práce a peníze

Mrzí vás zbytečné nákupy a litujete peněz, které jste nedokázali ušetřit. Bohužel si to uvědomujete pozdě. Pokud je to možné, zkuste aspoň část zboží pořízeného pod návalem nákupní horečky vrátit.

Rodina a vztahy

Nadcházející svátky vám na klidu nepřidají. Úsměv na rtech je křečovitý, protože si uvědomujete, kolik toho musíte stihnout. Nebojte se přiznat, že je něco nad vaše síly. Rodina přiloží ruku k dílu.

Zdraví a kondice

Obranyschopnost organismu má v prosinci velké mezery. Vyhýbejte se proto místům s vyšší koncentrací osob a snažte se chránit před nachlazením. Doplňte tělu vitamíny, můžete vyzkoušet i otužování.

Pokračování 12 / 12

Ryby (21. 2. − 20. 3.)

Práce a peníze

Práce stojí ohromné úsilí, ale nedaří se vám ji dokončit podle představ. Ničí vás stres, dostáváte se do časového presu a kvůli nepozornosti děláte zbytečné chyby. Už se těšíte na vánoční dovolenou.

Rodina a vztahy

Za normálních okolností dbáte na rodinnou pohodu a harmonii. V prosinci je to nad vaše možnosti. Neodpočíváte a přepínáte se. Kvůli tomu jste nepříjemní, což může zhatit touhu po dokonalých Vánocích.

Zdraví a kondice

Dejte velký pozor na berličky v podobě alkoholu i nezdravých potravin. Hledáte v nich uspokojení svého neutěšeného psychického stavu. Zkuste si místo udržování hladinky zasportovat nebo přečíst knihu.

Doporučujeme

Články odjinud