Velký přehled: Co se chystá na podzim v televizi? Na co se můžete těšit v oblíbených seriálech?

9. 8. 2014
Zajímá vás, co vše vás čeká po letní přestávce na televizních obrazovkách? Co se bude dít ve vašich oblíbených seriálech? Podívejte se s námi na přehled toho, co si pro nás připravily jednotlivé televizní stanice...

TV Nova

Televize Nova si na podzim pro diváky kromě pokračování populárních publicistických pořadů přichystala novinku v podobě kuchařské show Vaření s Láďou Hruškou.

Páteční večery na TV Nova budou patřit pestré kombinaci českých pohádek a zahraničních filmů, na obrazovkách se objeví například Čertova nevěsta, Kouzla králů nebo Hugo a jeho velký objev. Soboty divákům zpestří klasické a premiérové české filmy jako Babovřesky, Donšajni, Příběh kmotra, Kameňák a řada dalších. Na své si přijdou také příznivci kriminálních seriálů, kromě premiérové čtvrté řady Kriminálky Anděl jsou pro ně připraveny nové série Mentalisty, Kriminálky Las Vegas a Námořní vyšetřovací služby.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ulice

Nejoblíbenější denní seriál Ulice, jak ho diváci mají rádi, vstupuje do jubilejní desáté sezóny. Ta přinese životní osudy známých i nových hrdinů, v nichž nebude chybět romantika, emoce, napětí ani humor. Uliční tým na podzim posílí několik nových tváří, mezi nimi například Hana Holišová, Václav Kopta, Matouš Ruml nebo Tomáš Měcháček. Publikum se může těšit i na návraty oblíbených postav v podání Petra Buchty, Filipa Rajmonta, Petra Vacka či Otakara Brouska ml. Nové díly budou vysílány tradičně každý všední den od 18:30.

Ordinace v růžové zahradě 2

Desátá sezóna Ordinace v růžové zahradě 2 si pro diváky připravila pokračování životních příběhů oblíbených seriálových postav. Do Kamenice se přistěhují noví obyvatelé, kteří s osudy ostatních pořádně zamíchají. První z nich je doktorka Marie Pokorná v podání Dany Batulkové. Čestmíru Mázlovi vstoupí do života hned dvě atraktivní ženy, shodou okolností identická dvojčata. Životní zvrat čeká i Petra Hanáka – jeho přítelkyně Gábina se totiž vrátí z psychiatrické léčebny a Petr je tak vystaven nelehkému výběru mezi Gábinou a současnou přítelkyní, doktorkou Andreou Blechovou. Klid nebude ani v rodině Suchých – do nemocnice totiž míří posila záchranné služby v podobě biologického otce Toníka Suchého.

Doktoři z Počátků

Druhé řady Doktorů z Počátků s dalšími osudy seriálových hrdinů se diváci dočkají dvakrát týdně v pondělí a ve středu. Velkou ránou budou pro všechny velmi vážné zdravotní obtíže doktora Panenky. Markétku čeká porod a její rodina se navíc rozroste ještě o další dítě. V Počátkách se objeví i několik nových postav: Ota Kovář je nucen přijmout novou zdravotní sestru a k velkému údivu všech na toto místo nastoupí zdravotní bratr v roli Davida Gránského.

Kriminálka Anděl

Premiérová čtvrtá řada populárního kriminálního seriálu s Markem Taclíkem, Davidem Švehlíkem nebo Helenou Dvořákovou v hlavních rolích přinese nové případy, inspirované skutečnými událostmi. Tým policistů rozšíří vyšetřovatelka Jana Pidrmanová a nová šéfová v podání Zlaty Adamovské. I tentokrát se mohou diváci těšit na detailní pohled na práci kriminalistů, řadu netradičních prostředí i maskérsky náročné scény, například vraždu na kolejích.

Chart show

Televize Nova připravila ve spolupráci s televizí Markíza hudební show plnou hvězdných hostů a pěveckých vystoupení. Nový zábavný pořad představí divákům žebříčky těch nejúspěšnějších českých a slovenských hitů.

Vaření s Láďou Hruškou

V každém díle představí Láďa tři nejlepší a divácky nejoblíbenější recepty.

Premiérové zahraniční seriály

Televize Nova si na podzim pro své diváky připravila i premiérové zahraniční seriály. Představí se další řada Kriminálky Las Vegas s partou profesionálních detektivů. Připraven je i zbrusu nový seriál Nebezpečná identita o dvojčatech Bridget a Siobhan, z nichž jedna přebírá identitu té druhé, a na povrch pomalu začínají vyplouvat různá tajemství. Premiérově je připraveno i pokračování Námořní vyšetřovací služby nebo Lovců zločinců.


Česká televize

Velký podzimní festival odstartuje na obrazovkách České televize prvního září. Nabídne téměř dvě stě premiérových hodin původní tvorby; čtyři seriály, dva cykly televizních filmů, dva nové zábavné formáty, pět cyklů žánru docusoap, čtyři dokumentární série, novinky v oblasti publicistiky, devět premiér kultovních seriálů či jedenáct nových dětských pořadů.

Pondělí, středa a pátek ve znamení nových seriálů.

Týden zahájí v České televizi David Švehlík v seriálu Život a doba soudce A. K. či sitcom Kancl se sebestředným Václavem Koptou v roli šéfa firmy Papír a Print. S druhou řadou kriminální road movie Cirkus Bukowsky se diváci setkají od prosince, tradičně ve středu a nově rovněž v pondělí večer.

Páteční prime-time obsadí od září nový vodnický seriál Neviditelní s celou plejádou známých hereckých tváří v čele s Jiřím Bartoškou a Luďkem Sobotou. Prostor dostane na druhém kanálu České televize i to nejlepší ze současné zahraniční seriálové tvorby, jako jsou kultovní Ve jménu vlasti, Panství Downton, Borgiové nebo Hra o trůny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Letošní podzim přinese na první program České televize ale i nezvyklé žánry

„Následujeme vývoj u progresivních zahraničních veřejnoprávních stanic a podobně jako ony považujeme za nezbytné zkoušet nové formáty i v oblasti takzvané veřejné služby, tedy zpracovávat silná společenská témata tak, aby měla pro diváky jasnou přidanou hodnotu. Na ČT1 proto uvedeme například docusoap o prvních českých paterčatech nebo docureality o jedné problémové třídě, kterou se učitelé pokoušejí motivovat k lepším výkonům. K finanční gramotnosti by pak měl přispět projekt Hlava rodiny, ve kterém si teenageři vyzkouší řídit rodinný rozpočet,“ říká generální ředitel Petr Dvořák.

Česká televize představí na podzim také dva nové zábavní formáty. „Nebát se originálního humoru a dát ve vysílání prostor autorské tvorbě, jakou kdysi představovala Česká soda, nebo navázat na úspěšné zahraniční formáty typu Malá Velká Británie. To byly hlavní důvody, proč jsme se pustili do výroby alternativních zábavních formátů, Pečeného sněhuláka s Jakubem Kohákem a Boje o koláč. Přestože riskujeme, že nás možná mnozí diváci obviní z trapnosti, jsem si jistý, že i takové pořady do veřejnoprávního vysílání patří,“ říká ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Pokračování oblíbených pořadů

V druhé řadě pořadu Herbář se vracejí Linda Rybová s Kateřinou Winterovou a další dvojice, Sandra Pogodová a Petr Rajchert, se stanou průvodci cestopisného pořadu věnovaného sousednímu Německu Bedekr.

Dětský kanál Déčko

Nejsledovanější dětský kanál mezi veřejnoprávními televizemi v Evropě, ČT :D, nabídne vedle premiérových pokračování oblíbených formátů jedenáct nových projektů vlastní tvorby a čtyři zahraniční novinky. Děti se budou moci od září učit anglicky s Hurvínkem, počítat s Michalem Nesvadbou nebo se seznamovat zábavnou formou s vážnou hudbou a cvičit jógu. V oblasti dětské tvorby vzniká v České televizi také několik řad nových večerníčků, mezi nimi pokračování legendárních dobrodružství Štaflíka a Špagetky.

TV PRIMA

Podzimní vysílací schéma na kanálech Prima Group divákům nabídne pestrou paletu novinek. Kromě nového seriálu Vinaři to bude také světově unikátní mobilní zpravodajské studio anebo pokračování oblíbených seriálů Cesty domů III a Svatby v Benátkách. V podzimní nabídce nebudou chybět ani nové zábavné pořady, jako například Kdo je kdo?, Muži proti ženám nebo talkshow TGM. Svou první původní tvorbu si pro letošní podzim přichystal také dokumentární Prima ZOOM.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zpravodajství

Velkou novinku pro své diváky přichystala redakce zpravodajství. Od tohoto víkendu bude každou sobotu a neděli vyrážet přímo do českých a moravských měst, kde živě odvysílá hlavní zpravodajskou relaci Zprávy FTV Prima. Pro tento účel si Prima nechala postavit unikátní mobilní zpravodajské studio umístěné uvnitř kamionu.

Seriály

Očekávanou podzimní seriálovou novinkou jsou Vinaři. Jednotlivé komediální epizody, jejichž autorem je Petr Kolečko, čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic. V hlavních rolích se objeví Václav Postránecký, Tereza Kostková, Jitka Smutná, Hynek Čermák, Zdeněk Junák nebo Pavel Liška. Na konci června na obrazovky úspěšně vstoupil seriál Svatby v Benátkách, který budou moci diváci již od příštího týdne vídat dvakrát týdně. Jejich děj se košatí a osudy hlavních hrdinů rozvíjejí nové zajímavé postavy, ať už jde o klienty svatebního salonu, pacienty zubařské ordinace nebo obyvatele Benátek. Hereckými posilami seriálu od podzimu budou například Tomáš Měcháček, Zdeněk Mahdal nebo Lucie Benešová.

Na obrazovky se po prázdninové pauze vrací oblíbený seriál Cesty domů III. Diváci Cest domů už si zvykli, že každá další řada seriálu nabídne několik nových postav. Řada devátá nebude výjimkou. Navíc se vrátí i některé staré známé postavy, které si diváci velmi oblíbili – a to především Alois Švehlík coby docent Bernát.

Díky novému zábavnému pořadu Muži proti ženám se i vy můžete zúčastnit nesmiřitelného souboje žen a mužů. Nejenže se zasmějete, ale možná konečně pochopíte myšlenkové pochody svého milovaného protějšku. Soupeřící týmy složené z oblíbených osobností českého showbyznysu povedou coby hrající kapitáni Tereza Kostková a Dalibor Gondík.

Kdo je kdo? – to je nová zábavná show, ve které není nic nemožné. Ústředními postavami jsou Petr Vondráček, Dana Morávková, Alice Bendová, Bob Klepl a Martin Zounar.

Se zbrusu novou talkshow s názvem TGM přicházejí na podzim Michal Suchánek a Richard Genzer. S klasickým modelem talkshow má pořad TGM společné snad jen to, že si Michal s Richardem pozvou dva, někdy tři hosty. Těmi budou osobnosti známé nebo něčím výjimečné.

Zdeněk Pohlreich si pro vás přichystal zcela novou cooking show, ve které vás naučí, jak uvařit rychle, chutně a v pohodě. Díky pořaduTeď vaří šéf! se naučíte nové recepty i osvědčené kuchařské fígle.

V pořadu Překvápko! se slavné české osobnosti převlékly do kostýmů a vyrazily do míst, kde by je lidé jen stěží hledali. Pořad Překvápko! moderují Martin Dejdar a Andrea Kerestešová.

Na podzim budou na obrazovce pokračovat i stálice jako TOP STAR magazín, Prostřeno, Show Jana Krause nebo Očima Josefa Klímy.

Prima COOL nabídne divákům novinkové seriály Ospalá díra nebo Da Vinciho démoni.

Prima LOVE potěší své diváky premiérovými seriály Sherlock Holmes: Jak prosté, Castle na zabití, Sex ve městě, Jak jsem poznal vaši matku, Chirurgové nebo Chůva k pohledání.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S každým dnem je vaše pracovní tempo pomalejší. Nadřízený s vámi není na sto procent spokojen. Začínáte sekat chyby, a to úplně zbytečně. Svou práci si lépe rozvrhněte. Pokud vám do cesty…

Nejčtenější články

Doporučujeme