Velký rozhovor s Veronikou Žilkovou. Hlavní hrdinkou nového seriálu Všechny moje lásky

23. 1. 2015
Tuto neděli 25. ledna se můžete těšit na první díl nového rodinného seriálu Všechny moje lásky. Seriál vypráví o pozitivním přístupu k životu. O touze a odvaze překonat všechny překážky, které život přenáší. A i když je často velmi dramatický a těžký, dá se vše zvládnout s humorem a nadsázkou. Ústřední postavou je Marie Svobodová, kterou skvěle ztvárnila Veronika Žilková. A my ji vyzpovídali...

Přítomnost hlavní hrdinky vnáší do každé situace pohodu a dobrou náladu, kterou šíří dál i mezi své přátele a okolí. Po zásadním zvratu v životě, kdy jí zemřel její milovaný manžel Mirek, nepodlehla smutku a s nadhledem přijímá další nové výzvy.

Kromě Veroniky Žilkové uvidíte v seriálu tyto známé a oblíbené herce: Mahulenu Bočanovou, Romana Vojtka, Miroslava Vladyku, Moniku Zoubkovou, Miluši Šplechtovou, Jana Hrušínského, Libuši Švormovou, Jana Šťastného, Veroniku Kubařovou a další.

Veroniko, jaká je Vaše postava? Co se Vám na ní třeba líbí?

Má postava se jmenuje Marie Svobodová a je to žena, která, i když ji osud velmi zkouší, se jemu navzdory snaží hledat nová řešení. Je myslím velmi pozitivní jako hrdinka, svou aktivitou překonává různá svá životní traumata. Ke svému životu a svému pozvolnému stáří přistupuje s opravdu velkou aktivitou – to je to, co je pro ni příznačné.

Jak Marii popisujete, nemůžu se zbavit dojmu, že k sobě máte hodně blízko…

Ano, to je pravda, k Marii mám opravdu hodně blízko – žije ale o něco veselejší život, než žiju já, protože mně přinesl život mnohem víc traumat než Marii. Ztvárnění této postavy je výletem do části mé duše, kterou v sobě mám, ale nepoužívám ji, díky natáčení se k ní můžu dostat – takže si v pracovní době můžu zažít něco, na co běžně nemám čas. Já si to opravdu moc užívám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jste opravdu raději, že to máte jen v rámci této role? Nechtěla byste nějaký střípek ze života Marie opravdu zažít?

Ono to celé začíná tím, že Marii zemře manžel – tak já bych si přála být ještě nějakou chvilku vdaná! :-)

Kvůli roli jste musela částečně změnit image. Jak jste se cítila po zhuštění a prodloužení vlasů?

Je to legrační. Když se fenuju, vyfoukám nejdříve vlasy svoje a pak vlasy Nataše... nějaké cizí holce z Ukrajiny, která prodala svůj cop. Zkrášlovací a omlazovací plastiky mně přijdou nepřirozené, ale přidělání vlasů je jen vnější ozdoba, to jde...

Marie při hledání své nové lásky využije i seznamku – udělala jste to někdy ve svém životě například Vy?

Tohle ne, ale je pravda, že když jsem se rozvedla a zůstala jsem sama s pěti dětmi sama a docela zoufale jsem brečela v opuštěném baráku, tak jsem opravdu nevěřila, že někdo přijde a i s těmi dětmi si mne vezme. Ale to máte přesně tak, že když někoho čekáte a potřebujete, tak ta láska zrovna nepřijde. Nesmíme samozřejmě od sebe taky nikoho odhánět, ale když nikoho nehledáme, tak ten „někdo“ zrovna přijde. Jinak myslím, že u žen v tomto věku je strašně podstatný optimismus, je to důležitější než třeba nějak zásadně pěkná figura nebo nějaké řádění po nocích. Tomuto věku přísluší naděje, přátelství a optimismus – takže si myslím, že ženy, které jsou po rozvodu nebo úmrtí partnera samy, tak když budou optimistické a mít naději, tak že se k nim určitě někdo přimotá a samy nezůstanou.

Vycházíte i ze svých zkušeností…

Ano, i k nám se můj manžel takhle přimotal, je to už vlastně třetí kolo v mém životě a nikdy by mne to nenapadlo. I tohle mám určitě společné s Marií. A je legrace, že Marie hledá vztah i ve svých školních láskách a Martin (Martin Stropnický, manžel Veroniky Žilkové – pozn. red.) je taky moje školní láska – i když až z vysoké. My jsme tehdy taky po sobě tak pokukovali, byli jsme na kraji toho začít spolu chodit. A myslím taky, a to je i případ Marie, že v určitém věku se člověk logicky obrací k lidem, které už zná, nehledá záměrně úplně v nových vodách. Já si vůbec neumím představit, že bych si v pětapadesáti, jako Marie, měla hledat někoho úplně nového, někoho, kdo žije naprosto odlišným způsobem. V těch pětadvaceti je to jiné, člověk toho tolik neřeší, ale po té padesátce už máte své návyky, své rituály – já dnes už přesně vím, že jsou věci, které nechci měnit. A stejně tak to má i ten partner, takže jde o to domluvit se, zda si ve svých zvláštnostech vyhoví. A buď to jde, nebo to nejde.

Seriál divákům ukáže, že i když je život často velmi dramatický a těžký, dá se vše zvládnout s humorem a nadsázkou. Dokážete to také ve svém běžném životě? Máte nějaký konkrétní příklad situace, kdy se vám to osvědčilo?

Mám kamaráda Roberta, který v 15 letech vlítnul na kole pod autobus a navíc cestou z nemocnice, kde mu umřela maminka. Dnes je dospělý a i když na vozíku, je stále veselý. Nechápala jsem, jak to dokázal. Řekl mi: "Bolest se musí vydržet". Takhle prostá věta je jediný recept, jak vše přežit. Mnohokrát jsem si ji řekla, když mě život pěkně zabolel.

Jak je to podle Vás s láskou a rozumem?

Já myslím, že jdou ruku v ruce, ale v mládí se do toho ještě plete erotika a sex. V každém věku tam musí být přitažlivost, lidé si musí „zavonět“, ale v tomhle věku, ve kterém je Marie, už to lidé dokážou více udržet pod kontrolou, umí na základě svých zkušeností rychleji vyselektovat toho špatného partnera. Ale stejně jsme stále zvířata – když nám partner voní, tak jsme schopni se okamžitě zamilovat, a až pak přizveme rozum na pomoc. A to si myslím, že je v každém věku.

Jakou vlastnost u muže byste nesnesla?

Asi slabost. Protože slabý muž je zakomplexovaný, ženu třeba týrá a terorizuje, slaboch má také sklon k alkoholismu… Když je muž v životě už nějakým způsobem „potvrzený“, už má něco za sebou a něčeho dosáhl, tak po té padesátce je lepší výběr, máte šanci na lepší a kvalitnější přátelství. V tom mládí ještě muž ani neví, jak je silný, ale v těch padesáti už víte, jaký je. V osmnácti vám bude imponovat, že je muž nejoblíbenější z celé hospody – a co, že má někde dítě, to není důležité… V padesáti už uvidíte, že neplatí alimenty, a jdete od toho rovnou pryč. V mládí se špatná budoucnost hůř předpokládá, kdežto později už člověk signály špatného partnera rychle odhalí.

Jaká Vaše vlastnost Vám pomáhá ve vztazích?

Možná touha po naději a optimismus. Ale vlastnost asi žádná – já jsem neklidná, zbrklá, nervózní, netrpělivá, panovačná – to jsou všechno vlastnosti, které muže odpuzují :-)

…zase to ale něčím musíte vyvážit…

Možná tedy, že jsem pracovitá a schopná podržet muže v krizových situacích :-)

Dokážete si vůbec vzpomenout na všechny vaše lásky? Na kterou vzpomínáte nejraději a který vztah byl největší propadák?

Pro mě je láska hodně důležitá, byla jsem zamilovaná od malička. Dokážu Vám vyjmenovat všechna jména svých lásek už od školky .Takovou hloupost si pamatuju, i to, co nosili na sobě! Možná, že ten emocionální záznamník v hlavě je trvalejší než slovíčka z angličtiny.:-)

A co ta vaše současná láska - s manželem Martinem Stropnickým? Máte na sebe vůbec dost času? A čeho si na něm nejvíce vážíte?

Martin je čestný a odvážný muž a tyto vlastnosti rytíře na něm obdivuju. Nemáme moc společného času ,ale díky sms o sobě pořád víme. Nestěžuju si.

Jak moc jste prožívala a stále prožíváte lásky vašich dětí? Musí to být náročné ve všech směrech, když jich máte tolik?

Vychovala jsem 6dětí (dvě mají svoji vlastní matku), porodila 5 dětí a nakonec mě zůstali čtyři! Jejich lásky samozřejmě prožívám.Od dob, kdy se ve školkovém věku před spaním svěřili, koho milujou až po dnešek, kdy už jsou vdaní a ženatí. Ale dětské lásky bolí stejně jako ty v dospělosti. Každého podle jeho schopnosti citu. Když vidím vnoučka, jak je zamilovaný a trápí se, když ta "jeho holčička "se houpe s jiným klukem, tak vidím, jak láska je věčná hybná síla života.

Plánovala jste vždy tak velkou rodinu?

Nepřemýšlela jsem o tom.....ale pravdou je, že jsem spíš někomu záviděla sourozence než kolo. Já jsem byla nejmladší, sourozenci byli o hodně starši a brzy z domu odešli. Byla jsem hodně sama .

Jak vlastně mezi sebou vycházejí herecké rodiny Žilků, Stropnických a Prachařů? Scházíte se někdy všichni dohromady?

Agáta je tmelič rodiny,takže hromadná rodinná setkání organizuje výhradně ona. Naposled se nás 23.12. sešlo u ní doma 30 ! A to nás byla jen půlka.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se chcete vzdělávat, ale prozatím jste neměli šanci najít vhodný seminář. Ke konci týden by se na vás mohlo usmát v tomto ohledu štěstí, jenže nemáte dostatek sil. Věnujte se…