Vendula Svobodová na Dámě

22. 5. 2001
Vendula Svobodová na Dámě
Internet využívám ke své práci, léto trávím nejraději u nás doma a ve volném čase mám nejraději pohodlné oblečení, džíny a tričko.

Vendula Svobodová na Dámě

Stala jste se zakladatelkou a prezidentkou Nadačního fondu Kapka naděje. Tato Vaše činnost je náročná nejen časově. Kde berete energii na zvládnutí těchto, ale i dalších povinností?
Paradoxně právě z práce, ale samozřejmě také z rodiny a přátel. Hodně mi pomáhá i sport, i když se musím přiznat, že dříve zbývalo na sportování více času. Energii, ale i inspiraci čerpám také z knih, čtení je mojí velkou vášní, převážně životopisné knihy. To jsou opravdové příběhy, které psal sám život. Přečetla jsem spoustu životopisů hudebních skladatelů, mnozí z nich neměli lehkou životní cestu, a přesto toho mnoho dokázali a vytvořili tolik krásných věcí.

O dosavadní činnosti nadace jsme na našem serveru již informovali. Jaké další projekty připravujete?
O práci naší nadace pravidelně informujeme na našich webových stránkách (www.kapkanadeje.cz), které, si myslím, jsou hodně zdařilé. V nejbližší době budeme pořádat 1.června dětský den v nemocnici v Praze-Motole. Spolupracujeme na této akci se společností Eurotel, která předá při této příležitosti 15 mobilních telefonů dětským pacientům. Následující den, tedy 2.června, proběhne stejná akce v Písku, kde spolupracujeme s hotelem City Písek. Proběhne zde i autogramiáda Ivety Bartošové a Michala Davida. Náš nadační fond zde převezme šek v hodnotě 110 tis. Kč. V červenci nás čeká výstava italského fotografa Roberta Granaty v Karlových Varech. Podařilo se nám tuto akci zařadit mezi oficiální akce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Výtěžek z této výstavy bude věnován na konto nadace Kapka naděje. Počátkem října ( 1.10.) proběhne v pražské Lucerně charitativní koncert a křest CD Kapka naděje. Na cédéčku vystupují skupiny VIP, Holki, Atak, Lunetic, Michal David. Na konec roku plánujeme i golfový a tenisový turnaj.

S jakými reakcemi okolí se nejčastěji v souvislosti s fungováním nadace setkáváte?
Musím říci, že reakce okolí jsou vesměs pozitivní, a pokud se někdy setkám vyloženě s negativní odezvou, je to spíše osobně zaměřené. Těchto lidí je mi ale líto, protože nepochopili poslání naší nadace.

Jste veřejně známou osobou, jste manželkou známého hudebního skladatele, angažujete se ve veřejném životě. Za tu dobu o Vás kolovala i řada desinformací. Jak se Vám daří vyvracet různé fámy a ještě si k tomu zachovat část svého soukromí?
Víte, vyvracet fámy, které o vás uveřejní bulvární časopisy, je vlastně nemožné. Mám pocit, že se opravdu nemusím nikomu za svoje chování zpovídat, pouze sama sobě, a v tomto ohledu mám svědomí naprosto čisté. Pokud se zapojíte do veřejného života, dáváte automaticky v šanc i své soukromí, s tím musíte prostě počítat. Lidé, na kterých mi záleží, vědí jaká doopravdy jsem, mám stále jejich přízeň. A to je pro mne důležité.

Jaké je Vaše životní krédo?
Mé životní krédo vystihuje plně moje práce. Beru ji jako poslání a ráda bych v této životní zkoušce obstála.

Módními rubrikami jste hodnocena jako atraktivní mladá žena, která ví, co se nosí. Máte svého vizážistu nebo sledujete současné trendy sama? Jaký styl upřednostňujete?
Snahu dobře se oblékat ve mne probudila asi už v dětství moje babička, která mi šila neustále nové šatičky, odtud asi ta parádivost. Ovšem, asi jako každou ženu, mne móda zajímá, sleduji módní trendy a snažím se být in. Držím se ovšem jedné zásady, může být právě cokoli v kurzu, ale pokud se v takovém oblečení necítím dobře, neobléknu si ho. Kvůli své práci se musím oblékat elegantně, denně absolvuji řadu obchodních jednání a důležitých schůzek souvisejících s chodem nadace, tady upřednostňuji především značku MaxMara. Služeb vizážisty ( Iva Špese) využívám jen při televizních vystoupeních, foceních a důležitých společenských a kulturních akcích. Ve volném čase mám nejraději pohodlné oblečení, džíny a tričko.

Máte vedle velkého pracovního vytížení čas i na své záliby a přátele? Jak nejraději trávíte volný čas?

I přes velké pracovní vytížení si najdu čas na svoje přátelé, kteří mě dobíjejí pozitivní energií. Mám kamarádku Simonu a náš vztah je vlastně téměř sesterský, možná i proto, že jsem sama sourozence neměla. Jak jsem již předeslala, ráda sportuji, navštěvuji posilovnu, s manželem vyrážíme často na kole do přírody nebo se jen tak procházíme. Někdy se stane, a to je velmi vzácné, že máme s manželem oba volný víkend a jen tak ho prolenošíme.

Blíží se léto, doba odpočinku a dovolených. Jak tráví nejraději dovolenou Vendula Svobodová?
Léto trávím nejraději u nás doma, připadá mi to zbytečné jezdit za sluncem, když ho máme dost doma, užívám si tak naší krásné zahrady. Na podzim se ale chystáme s manželem do Francie.

Poskytujete rozhovor pro internetový časopis, proto si neodpustím otázku, zda používáte internet, jak často a k jakým účelům?
Internet využívám ke své práci, už jsem zmiňovala webové stránky naší nadace na internetu, které fungují jak v českém, tak i anglickém jazyce. Vnímám internet jako úžasné médium, které umožňuje získávat neuvěřitelně rychle celou řadu užitečných a zajímavých informací, nabízí celou řadu služeb, jako nakupování na internetu, internetové bankovnictví apod. Věřím, že se v příštích několika málo letech stane nezbytnou součástí našich domácností, má velkou budoucnost.

Paní Vendulu Svobodovou zpovídala Dana Švigová.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle je váš srdcový den, a proto si ho chcete užít na plné obrátky. Vezměte své blízké třeba do aquaparku anebo si vyrazte za dobrodružstvím do přírody. Určitě by vám neprospěl nadměrný…

Nejčtenější články

Doporučujeme