Vepřové maso v hlavní roli: Guláš, roláda i šťavnatá žebírka | Foto: iStock

Foto: iStock

Vepřové maso v hlavní roli: Guláš, roláda i šťavnatá žebírka

Patříte mezi milovníky masa, kteří neodolají pořádnému steaku a guláši se šesti? Dopřejte si jednu z vepřových specialit, ať už se rozhodnete pro roládu, žebírka nebo řízek. Všechny chutnají skvěle!

Rizoto s vepřovým masem

Pravé italské rizoto připravované ze speciální rýže. Aby byl výsledek dokonalý, přilévejte po troškách masový vývar a dochuťte strouhaným sýrem, díky kterému nemusíte rizoto tak solit.

Recept na Rizoto s vepřovým masem najdete zde

Jak připravit lahodný španělský ptáček z vepřového masa? Mrkněte na video: 

Čína z vepřového masa

Čína se u nás začalo říkat všem pokrmům z masa, jejichž základem je maso pokrájené na nudličky se zeleninou, omáčkou a rýží. Vychutnejte si vepřovou rychlovku s lepkavou jasmínovou rýží, která nádherně voní a hodí se k číně nejlépe.

Recept na Čínu z vepřového masa najdete zde

Pečené vepřové maso na pivě

Kvalitní kus masa a pivo k sobě patří už od nepaměti. Nejenomže popíjení piva během konzumace masa prospívá trávení, ale přidat jej můžete už během pečení. Vepřové maso podlévejte světlým pivem, černé má výraznější chuť s příchutí karamelu a více se hodí k hovězímu nebo zvěřině.

Recept na Vepřové pečené na pivu najdete zde

Dokonale křupavá vepřová žebírka

Vepřová žebra vybírejte u řezníka, který ví přesně, jaký kus vám uříznout na pečení, abyste nešlápli vedle. Připravte si marinádu s medem, potřete a pečte v pekáčku pod alobalem, který udrží vysokou teplotu, a žebírka tak budou křupavější.

Recept na Křupavá vepřová žebírka najdete zde

Tradiční vepřový guláš

Kdo by nezbožňoval guláš, který si i přes svůj maďarský původ získal čestné místo v českém jídelníčku. Oproti Maďarsku ho zde nejčastěji servírujeme s knedlíky, nikoliv s chlebem.

Recept na Vepřový guláš najdete zde

Vepřová panenka na slanině

Položte si otázku: Kolikrát do roka se odhodláte do přípravy vepřové panenky? Naučte se ji podle receptu se slaninou a už nebudete chtít jinou! Velkou porci masa vyvážíte nejlépe restovanými fazolovými lusky nebo čerstvým salátem.

Recept na Vepřovou panenku na slanině najdete zde

Doporučujeme

Články odjinud