VĚRA (42): Chtěla bych žít poklidný život, ale bývalý manžel mě pronásleduje

7. 10. 2018
VĚRA (42): Chtěla bych žít poklidný život, ale bývalý manžel mě pronásleduje
Věra si prošla ošklivým manželstvím s partnerem alkoholikem. Když se na ni konečně usmálo štěstí v podobě sympaťáka Pavla, rozvedla se a doufala, že bude šťastná. Ale bývalý manžel jí nedá pokoj…

Neměla jsem lehký život. Vdávala jsem se brzy a ne zrovna šťastně. Denně jsem od rána do noci pracovala, abych uživila svoje čtyři děti a manžela alkoholika. Muže jsem stále omlouvala a dávala mu čas na to, aby se vzchopil. Pomalu mi ale docházelo, že se už nikdy nezmění.

Mám-li být upřímná, s nejstarším synem to nebylo o moc lepší. Maturitu neudělal a do práce se mu nechtělo. Naštěstí jsem měla alespoň maminku, která mi s menšími dětmi ráda pomáhala. Po smrti mého táty v nich našla nový smysl života.

Avšak ze svého důchodu sotva vyžila sama, musela jsem tedy trochu podporovat i ji. Dřela jsem každý den dlouho do noci. Potom, co mě jednoho dne manžel uhodil, jsem začala reálně uvažovat o rozvodu. Došlo mi, že opravdu nepotřebuji muže, který mě psychicky i finančně vysává.

Musela jsem o tom mluvit se svými přáteli a poradit se, jak dál. Večer jsme si šli všichni sednout do vinárny. Petr, spolužák ze školy, vzal s sebou tentokrát ještě svého kamaráda Pavla, sympatického pětačtyřicátníka.

Okamžitě jsme si padli do oka. Celý život si prý přál děti, ale s manželkou se jim to nepovedlo. Před pěti lety se rozvedl a od té doby byl sám. Při povídání jsme zjistili, že máme spoustu společných zájmů a podobný pohled na svět. Pavel měl domek kousek za městem a žil v něm se svým ovdovělým tatínkem.

Druhý den jsme si spolu vyšli do kina. Další měsíce jsem za Pavlem utíkala, kdykoli to jen trochu šlo. Brzy jsme se dohodli, že ho představím dětem. Jednu sobotu jsem s nimi i s maminkou vyrazila na prodloužený víkend za Pavlem. Byla to idyla. Děti si hrály kolem domu, moje maminka si s Pavlovým tatínkem pěkně povídala a my na sebe měli čas. Domů se nikomu nechtělo.

Dny plynuly a mně se po Pavlovi stýskalo. Navíc se mi maminka svěřila s tím, že se s Pavlovým otcem rozhodli sestěhovat do nového bytu, a nám s Pavlem tak zůstane celý dům. Byla jsem zaskočená, ale řekla jsem, že potřebuji čas na rozmyšlenou. Nemusela jsem váhat dlouho. Stačilo, když druhý den přijel Pavel i se svým otcem a oba drželi v rukou velké kytice. Už jsem rok šťastná a s maminkou máme obě stejné příjmení.

Bývalý manžel mi ale nedá pokoj. Rozvod s ním sice proběhl celkem poklidně a tvářil se, že mu to vlastně ani nevadí, jakmile se ale dozvěděl, že jsem se znovu vdala, neustále mě otravuje a doráží. Pořád po mně chce peníze a snaží se mě přes děti vydírat.

Nejdřív jsem chtěla, aby děti nepřišly o otce úplně, a tak jsem souhlasila s tím, že je může vídat. Jenže pak jsem zjistila, že se o ně stejně vůbec nestará, takže jsem mu setkávání s nimi zakázala. On se mě teď snaží vydírat, že mě udá k soudu.

Opravdu nevím, co si s ním mám počít a nechci do tahanic z mého minulého života zatahovat Pavla. Jenže už se bohužel stalo, že si na mě můj bývalý manžel večer počkal na ulici a napadl mě. Ohlásila jsem to policii, ale bez důkazů nic neudělali. Tak ráda bych konečně žila ten šťastný život, ale jak, když nevím, kdy se bývalý znovu odněkud vynoří?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento víkend nebude zrovna pohodový a do všech domácích prací se budete doslova nutit. Hlavně nepropadejte depresivní náladě! Vždyť se můžete potěšit mnoha hezkými věcmi. Neberte životní…