Komentáře k článku zpět na článek

Stanca 23. 10. 2018 | 18:22

@Dasa: A zamyslela jste se nad tím, že muž slíbí, že se polepší? A vydrží to tak měsíc a potom to sklouzne ke starému systému. A žena věří, že se polepšil, že je všechno na nejlepší cestě. Tak se k němu zachová vlídně, on ji přivede do jiného stavu a ona je oklamaná. Opět prosí o nápravu. Muž se "napraví" na pár dnů, pak opět "zlobí", pak zas je pár dnů klid. A tak to jde pořád dokola. Žena má děti, říká si lepší špatný než žádný táta. A pak se situace opakuje. Žena se snaží tohle nezodpovědné individuum vychovat. Děje se to do té doby, než pochopí, že on se nikdy nezmění. Teprve tehdy je schopna odejít. Než ale pochopí, stále doufá, že se to v dobré obrátí, to jaksi máme my ženy v krvi.

SandraN 8. 10. 2018 | 16:17

Elynor, to se mi tedy neskutečně ulevilo. Ostatně dost na tom, že jsem ho vyplatila já a on to rozházel. Dneska mám já náš byt, on nic, ale ta špatná jsem já, PROTOŽE JSEM HO O NĚJ PŘIPRAVILA. Někdy člověk, ač udělá, co se po něm chce, když se ten druhý chová tak, že nelze s ním žít, odejdeš, a už máš punc té, co ho opustila i přes takové vzorné manželství, když požádá o rozvod on, aby Tě vytrestal a Ty si řekneš, OK, chce se rozvést, takže se to aspoň rozhodne, jsi ta, co to iniciovala, no a když ho na jeho popud vyplatíš, jsi stejně ta špatná....a ještě aby chtěl po člověku, aby ho finančně podporoval....no to je to poslední, co by mi chybělo.

farah.farah 8. 10. 2018 | 16:05

pokud manžel chlastal už od začátku vztahu a paní si myslela, že ho změní tak asi má něco jako syndrom záchranáře.....no ale to už je asi jedno, proč to nastalo, podstatné je, jak z toho ven.................souhlasím s tím, co tu už bylo napsáno že zde nejvíc asi pomůže nějaké soudní opatření a že v tomto směru paní bude muset být aktivní, hlásti i opakovan veškeré útoky či obtěžování ze strany ex, snažit se o tom získat důkazy aby mohla získat napříkald zákaz přiblížení či jak se to jmenuje a pod......zároveň pokud chce prachy tak hádám na děti neplatí? Pokud neplatí hned ho žalovat o alimenty. Pokud se o děti nestará tak zažádat o svěřeí do péče a pod..........pokud on nemá peníze tak možná až tak nehrozí že by to k soudu dotáhl, protože nebude mít ani na právníka, ale to neznamená že by to ona měla nechat být........... Jinak je mi tedy divné to co je tam napsané ohledně police, že to že ji napadl nijak neřešili protože nebyly důkazy..........tím je myšleno, že ho ani nevyslechli? Pokud ne tak se domnívám, že policie nepostupovala správně. Každopádně poradxit se s právníkem, jaké má v této vci možnosti by dle mého názoru bylo nejlepší.

Elynor 7. 10. 2018 | 21:53

@SandraN: Ne, po dvaceti letech už opravdu nic nehrozí. Je tam lhůta 3 roky od rozvodu, a jenom pokud se ten nebo ta, kdo požaduje to výživné, znovu neožení/nevdá. Ono je to právě myšleno jako ochrana lidí z nějakého důvodu handicapovaných, jak píše Mata. Může se pochopitelně stát, že se to někdo pokusí zneužít ve svůj prospěch, ale to by ten soud měl snadno zjistit, a žádost o výživné na bývalého partnera zamítnout, když k tomu neshledá vážný důvod.

monada 7. 10. 2018 | 21:22
Mata69 7. 10. 2018 | 19:25

@SandraN: Soud bude samozřejmě přihlížet k tomu, jak se ten dotyčný snaží se zabezpečit. Tudíž pokud dotyčný bude flákač, ochlasta a budizknicemu, bude mít s vyzivnym smolika. Jo, pokud by byl postiženy, měl nějak stizene uplatnění, pečoval o deti...to by byla jiná.

SandraN 7. 10. 2018 | 16:51

Prostudovala jsem si paragrafy 760 a 761 a jen zírám. A to platí kdykoli? Nebo je nějaká lhůta? Jako třeba že si vzpomene jeden z bývalých manželů třeba za dvacet let, že se mu žije hůř, než tomu druhému a bude vyžadovat prachy?No nazdar.

amfora 7. 10. 2018 | 16:32

Takový příběh přesně znám z vzdáleně příbuzné rodiny. Alkoholik, násilník, ona s ním
4 děti a bůhví kolik potratů. Má to ale jeden háček, stalo se v 60tých letech minulého století. Dnes si nic takového nemusí žena nechat líbit. O domácím násilí se mluví denně (není to již tabu jako dřív), též existují organizace, které poskytnou týrané ženě poradenskou službu i pomocnou ruku.
Je těžké, když on jí zmlátí a poté co přijede policie, ona řekne, že spadla ze schodů apod.

amfora 7. 10. 2018 | 16:16
Elynor 7. 10. 2018 | 13:08

@SandraN: Ovšemže může chtít peníze. § 760 a 761 NOZ. Otázka je, nakolik s tím bude úspěšný, ale to opět může rozhodnout jen příslušný soud.

Petris 7. 10. 2018 | 13:04

Mám to podobné ( ne stejné. ) Vdávala jsem se brzy po začátku vztahu, otěhotněla a s manžela,skvělého táty se po čase stal alkoholik a agresor. Narodila se dcera a začalo to jít z kopce-přestal podnikat,pak i pracovat,nadělal dluhy a nakonec jsem se rozhodla rozvést za 5 minut 12 a prodat byt,jinak bychom o něj stejně přišli
Skončilo to napadené mé osoby a hlavně našeho syna. Poslední kapka- vyhodila jsem ho a přitom jsme byli skoro rok rozvedeni,ale stále žil s námi.
Nejsme spolu 4 roky, nový vztah mám 3 a nedá nám pokoj!
Přítele vydíral,pak vyhrožoval,oba psychicky deptal a nakonec přestal platit alimenty a je ve vězení. Teď píše srdceryvné dopisy,ale občas i zavolá a stejně vyhrožuje!
Myslím,že ani po tom co vyleze nám nedá pokoj!
Nemůže překousnout,že mám mladšího partnera a jsem šťastná!
Hodně sil!

SandraN 7. 10. 2018 | 11:00

Pokud Vás bývalý manžel chce dát k soudu /ty děti už asi nejsou tak malé, aby nedovedly říct, JAK se o ně stará, když u něho jsou/, ať Vás k soudu dá. Zde asi budete moci vypovědět, PROČ k němu ty děti nechodí a JAK se on chová k Vám, když si Vás vždycky někde vyčíhne. Je možné, že se to tam trochu vyřeší. Jinak nepochopím, jak on ve svojí situaci může po Vás chtít peníze. Je rozvedený evidentně proto, že na Vás parazitoval a určitě je na tom bez Vás hůř, ale co Vy máte k němu za povinnost?

Rambíša 7. 10. 2018 | 10:48

Nějak dnes nefunguje udělování hlasů....Paní se měla včas rozloučit s ochlastou,co čekala,že se sám od sebe změní k lepšímu???

Mata69 7. 10. 2018 | 10:45
Elynor 7. 10. 2018 | 09:49

@Denisa: Eh - tři tisíce litrů čeho že jste mu to vzala Tímhle se nechlubte, vyhrožovat někomu zbraní je trestné, kdyby to oznámil, mohla jste dnes být ve vězení na rok i víc.

Elynor 7. 10. 2018 | 09:44

Taky je mi poněkud divné, že v článku se nezmiňuje, co se tedy stalo s tím nejstarším synem, který je podle všeho už dospělý. Jen je okrajově naznačeno, že se nevyvedl, ale jako by to tu paní snad ani nezajímalo... kde žije, s kým bydlí, jestli se s otcem stýká, jestli se stýká s ní a sourozenci, jaký má vztah k otčímovi - nic. Divné.

Denisa 7. 10. 2018 | 09:28

Musím něco napsat, jak jsem se zbavila mého exmanžela jednou pro vždy, a od té doby mám klídek. Kamarádka mně poradila atrapu zbraně, a když tu byl minule, tak jsem mu to dala k hlavě a řekla jsem mu, ještě jednou mně vlezeš do bytu a do života, tak budeš mít vážně problém. Pak jsem mu vzala 3000 litry které vzal on mně a od té doby mám klid.

Elynor 7. 10. 2018 | 09:26

Jinak souhlasím s tím, že je třeba věci dořešit soudně. K tomu paní nepotřebuje současného manžela, ale buď právníka na rodinné právo, nebo aspoň nějakou poradnu pro ženy, takové bývají skoro v každém větším městě. Je potřeba mít v ruce jasně stanoveno, kolik kdo komu platí výživné, a jak často, kdy a kde se budou děti vídat s otcem. Třeba i za asistence OSPOD, od toho to bylo zřízeno, aby se dohlíželo na problematické případy. Nelze jen tak bez ničeho "zakázat" otci vidět jeho vlastní děti, k tomu musí být sakra dobrý důvod. Pokud je pán vskutku tak nehodný a alkoholik, je to jistě prokazatelné, a jestli by děti nějak ohrožoval, lze dosáhnout i soudního zákazu. Samozřejmě že říct to současnému manželovi musí, stejně by to nešlo utajit, proboha. Konec konců ona u něj bydlí, on se stará o ni i o děti, které nejsou jeho, měl by přece vědět, co se děje. To měl vědět už před svatbou, do čeho se pouští. Ale nemělo by to být formou "Pavle, toho zadního, vem palici, zabij ho".

Elynor 7. 10. 2018 | 09:15

@Dasa: To bych se taky ptala. Očividně byly ty děti s velkým věkovým odstupem, pochopila bych jedno dítě, ale ne čtyři. Ale už mi tady v jiných diskuzích bylo opakovaně vysvětleno, že je to úplně normální a může se to stát každé ženě, že se vdá za "monstrum" a má s ním fůru dětí a ta divná jsem já, že se nad tím pozastavuju. Takže už se neptám, jenom si myslím svoje.

Dasa 7. 10. 2018 | 09:00

A není jí divné, že s tím nesnesitelným monstrem, jak ho popisuje, má 4 děti? Jak se jí to stalo, když ho tak nesnášela? :-O

helza 7. 10. 2018 | 08:57

Pokud bývalý manžel má o děti zájem, je třeba soudní rozhodnutí, zda je smí, či nesmí vídat. Takže soud bych sama požádala dřív, než to ex udělá a to o zákazu styku s dětmi a zákazu přiblížit se k vám. Poptala bych se po dobré advokátce, zajistila si svědky a především bych vše řekla současnému manželovi. To není o zatahování do starých problémů, je to o tom, že manželé si takové věci říkají. Jednou se mu může zdát vaše chování podivné, nakonec se to stejně bůhví odkoho dozví a vůbec nemusí skákat štěstím nad tím, že tak závažnou věc před ním tajíte.
Policii, pokud nemáte soudní zákaz, nemá smysl volat, že vás obtěžuje, pokud vás fyzicky či jinak nenapadne. Až ten zákaz mít budete, pak policii důsledně volejte.

Přečtěte si také

Horoskopy

Na finále tohoto pracovního týdne jste se moc těšili, protože se vám povedlo zbavit se smůly a posunout…

Nejčtenější články

Doporučujeme