Věra Čáslavská: V manželství trpěla, komunisti jí zničili kariéru

2. 3. 2018
Držitelka sedmi olympijských medailí Věra Čáslavská byla neuvěřitelná sportovkyně, většinu svého života se ale své největší vášni nesměla věnovat. Nebála se totiž říct pravdu, a tak jí bolševici zakázali sportovat. Trpěla i v manželství, které skončilo tragédií.

Nikdy nesklonila hlavu

Věra se narodila v květnu 1942. Už odmalička si raději kopala s míčem, než aby si hrála s panenkami. Pohybový talent zřejmě zdědila po tátovi, který hrával fotbal za Čechii Louny. Zdědila po něm i silnou vůli. Vždy jí prý říkal: "Breč, ale v pozoru." To později Věra mnohokrát prokázala i na veřejnosti. Nikdy nesklonila hlavu, vždy instinktivně věděla, co je dobré a co ne.

Touhu něco dokázat však u Věry probudila matka, která sice neuměla ani kotrmelec, ale chtěla, aby z jejích dcer něco bylo. Odmalička pro ně vymýšlela aktivity a když byly Věře čtyři roky, přihlásila holky do baletu. Už tehdy bylo vidět, jak je Věra pružná. V pěti letech zvládala základní akrobatické prvky včetně přemetu stranou a brzo předcvičovala starším dívkám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, do práce se vám vysloveně nechce a je úplně jedno, že jste na home office. Nadřízený si na vás najde chybičku, ať jste kdekoliv. Tento týden začíná být vyčerpávající, a to jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme