Věra Galatíková: Zažila osudovou lásku, s rakovinou bojovala tiše

16. 3. 2018
Věra Galatíková: Zažila osudovou lásku, s rakovinou bojovala tiše
Už je to deset let, co Věra Galatíková prohrála svoji bitvu s rakovinou. Přesto, že jí lékaři dávali jen několik měsíců, odmítla chemoterapii a přežila samu sebe, aby se dočkala vnoučat. Nesnášela lítost, proto bojovala potichu.

V Brně potkala svoji lásku

Byla to velká osobnost, protože jen ty dokážou to, co ona. Když se Věra Galatíková dozvěděla, že rakovina znova zaútočila, rozhodla se pro alternativní léčbu. Nechtěla chemoterapii a chtěla jen jedno jediné – dočkat se narození vnoučat. To se jí podařilo, a i když jí lékaři dávali pouhých pár měsíců života, statečně se prala dál a dočkala se vnoučka i vnučky.

Věra Galatíková se narodila v roce 1938 ve Zlíně a vyrůstala v Březnici. Vystudovala pedagogickou školu a jeden rok dokonce učila. Přestože rodiče měli k divadlu vztah, chtěli, aby dělala něco pořádného. Tajně se vydala na přijímací zkoušky na konzervatoř do Brna a tam poprvé potkala svého budoucího manžela Ladislava Freje. Byl ale o tři roky mladší, takže tenkrát ji dvakrát nezaujal. Po škole byla pět let v divadle v Pardubicích, pak zamířila do Divadla S. K. Neumanna. Od roku 1993 byla členkou souboru Národního divadla.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od pozemských starostí a navoďte doma romantickou až kouzelnou atmosféru. Pokud to vyjde, udělejte si s partnerem hezký den a děti nechte na hlídání u babičky. Svobodní si…

Nejčtenější články

Doporučujeme