Veronika (41): Jsem potvora, když chci chlapa své kamarádky?

Veronika (41): Jsem potvora, když chci chlapa své kamarádky?

Letos na Silvestra se rozjelo něco, o čem netuším, jestli to půjde vůbec zastavit. Bojím se, že do základu rozvrátím naprosto všechno, co jsem ve svém životě vybudovala. A nakonec zbude jen spálená země. Možná to zní pateticky a někdo mi může říct, tak to prostě nedělej! Já ale netuším, jestli to ještě jde. Myslím, že jsem ztracená, zamilovaná a úplně poblázněná, ale když si řeknu, že vezmu zpátečku, než bude pozdě, všechno se ve mně vzbouří.

Jsme docela velká parta kamarádů. Někteří se známe už od střední, okolo vejšky se začali nabalovat na původní kamarády a kamarádky jejich partneři. Známe se prostě tak dobře, všichni jsme měli v podobnou dobu děti, víme o sobě všechno. Až by se dalo říct, tyhle lidi jsou jako sourozenci, tam už žádná jiskra nepřeskočí, ale…

Letošní hory pro mě byly osudné. Pronajímáme si vždycky i se všemi dětmi chalupu v Krkonoších, podle nálady chodíme na běžky, sjezdujeme, naši puberťáci snowboardují, občas se zajde někam na jídlo, prostě silvestrovská klasika.

Letos s námi jela asi potřetí taky naše kamarádka Věrka s dětmi a manželem Derekem. Ten je původem z Jihoafrické republiky, ale je běloch. S Věrkou se seznámili, když ona pracovala jako au-pair v Londýně. Bylo to ještě před rokem 2000. Vím, že spolu oslavili milénium a už spolu zůstali. Byla to tehdy láska jako trám. Dlouho žili v Anglii, kde si Derek vybudoval slušné postavení v IT.

Ale před pár lety přijeli do Čech, aby se tu Věrka mohla starat o svého nemocného tátu. Derek rychle dostal výbornou práci v bance, koupili si byt. Vídáme se s nimi často, naše děti chodí k Věrce na doučování angličtiny.

Všechno začalo při sranda jízdách na bobech a dětských lopatách, které děláváme večer dva dny před Silvestrem. Většinou se nechají strhnout fakt všichni, držíme se za sebou a závodíme. Seděla jsem v dlouhém hadu před Derekem a byla to docela sranda. Jelo nás za sebou asi osm. Nabrali jsme rychlost, ale pak nás Michal, který řídil, strhl na stranu a my skončili v hlubokém sněhu.

Vyklopili jsme se a Derek spadl nějak přese mě. Strašně jsme se smáli, všude sníh. Ležela jsem na zádech. A on mě najednou políbil a řekl, že je to nádherné přistát na tak úžasné ženské. Řekla jsem ve vtipu nápodobně a rychle jsem vstala, dál jsem se smála, ale projelo mnou tisíce úžasných bodavých jehliček. Můj muž Petr jel ve vedlejším hadu a ničeho si nevšiml. Ani Věrka, Derekova žena, nebyla nikde poblíž.

Od té chvíle, kdykoli mě Derek někde v chatě zahlédl, letmo se mě dotýkal, pár jízd na lanovce s propletenými prsty, neskutečně krásné pohledy a úsměvy při společných jídlech. Ááááá! Připadala jsem si jako v patnácti na lyžáku. Akorát teď jsem pořád hlídala, jestli mě nevidí Petr, děti nebo Věrka nebo jejich děti. Cítila jsem se trapně, šíleně a totálně zamilovaně najednou. Dokonce jsem se na sjezdovce snažila jet v Derekově stopě. A v duchu jsem si říkala, jak úžasně lyžuje.

Ještě na horách jsme si začali tajně esemeskovat. No a při ohňostrojích jsme se s Derekem opravdu milenecky políbili a objali. V rachotu petard, když si všichni připíjeli, pokřikovali, objímali se a přáli si. Netrvalo to ani půl minuty, ale pro nás to bylo stvrzení všech tužeb z posledních dní. Vím, že je mi čtyřicet, ale podlomila se mi kolena…

Od té chvíle v tom totálně lítám. Po návratu do Prahy mi Derek napsal, že mě musí vidět. Zve mě na obědy, občas se urveme na kafe. Proběhlo pár procházek po práci. A minulý čtvrtek, když jsme měly jít s holkama z práce na dlouho naplánovaný muzikál, jsem jim volala, že jsem uvízla v zácpě a nestíhám. Přitom jsme si ale s Derekem pronajali byt a strávili spolu večer. Přijde mi, že bez něj nedokážu být ani vteřinu. On říká, že je zamilovaný.

Petr si zatím ničeho nevšiml a Věrka prý taky ne. Nám dvěma je ale jasné, že spolu potřebujeme být ideálně každou minutu a navždy. Mám neskutečný strach, co bude dál. Je to poblouznění, které vyšumí? Anebo máme rozbít dvě docela fajn manželství a rodiny? Pomoc!

Doporučujeme

Články odjinud