VERONIKA (45): Už roky před svým manželem tajím nevěru

2. 12. 2018
VERONIKA (45): Už roky před svým manželem tajím nevěru
Veronika moc dobře ví, jak těžké je někdy udržet temné tajemství. Jenže protože nechce ztratit manžela a zničit rodinu, nic jiného jí nezbývá. Před několika lety totiž byla manželovi nevěrná…

Když jsem slavila čtyřicáté narozeniny, dostala jsem od manžela a dětí skvělý dárek – týdenní wellness pobyt pro dvě osoby. Bylo samozřejmé, že pojedu s mužem. Moc jsem se těšila, v lázních jsem nikdy nebyla a relaxační procedury jsem si vždycky chtěla dopřát.

Navíc s manželem jsme na dovolené jen spolu nebyli už léta. Nemohla jsem se dočkat nových zážitků, dlouhých procházek, chvilek jen ve dvou, večerních tanečních dýchánků.

Jenže všechno bylo nakonec jinak. Týden před odjezdem si manžel zlomil žebra při pádu z kola. Na pobyt v lázních neměl ani pomyšlení, trápily ho bolesti. Pobyt se přesunout nedal, storno sice možné bylo, ale přišli bychom o spoustu peněz. Takže jsem začala shánět někoho, kdo by mohl jet se mnou.

Naštěstí na nabídku kývla moje dobrá kamarádka Jana. Naplánovaly jsme si ryze holčičí týden. Budeme nakupovat, chodit na koktejly, do cukráren a večer za hudbou a tancem. Znělo to vlastně docela dobře.

Hned první večer jsme se v baru seznámily se dvěma příjemnými muži. Tedy hlavně díky Janě. Já původně chtěla zůstat večer na pokoji a dívat se na televizi. Kamarádka mě ale přemluvila, abychom si za muzikou a zábavou vyšly. Nelitovala jsem. Naši noví známí byli milí, a navíc jsme se s nimi obě dost nasmály.

Hned jsme si na další dny naplánovali společně pár výletů do okolí. Připadala jsem si jako v pohádce. Přes den masáže, obědy a večeře za mě vařil někdo jiný, nemusela jsem se o nic starat, toulala se přírodou a večer tančila. Nádherný bezstarostný týden. Měla jsem pocit, jako bych se vrátila do období před dvaceti lety.

Najednou mě zase mrazilo z jakoby náhodných doteků, zamilovaných pohledů a tance tělo na tělo. Sice mě přepadaly výčitky svědomí vůči manželovi a dětem, ale Jana mě přesvědčila, že o nic nejde, že si prostě jen užívám týden v lázních tak jako většina ostatních. Ostatně naprosto stejně jsem to sdělovala i muži do telefonu, když se ptal, co dělám.

Jenže v tu chvíli jsem ještě netušila, že romantické vycházky se svým novým společníkem, držení za ruce a sladké šeptání do ucha završíme milováním. Vůbec jsem si to neplánovala, byla jsem rozhodnutá k sexu nesklouznout, ale…

Ten večer jsme vypili o pár skleniček víc, a když se mě můj známý zeptal, jestli s ním strávím noc, kývla jsem. Nějak mi došly síly návrh odmítnout. Jenže už v tu chvíli mi bylo jasné, že nejde o úplně dobrý nápad. Možná i proto jsem si milování dvakrát neužila a můj partner asi také ne. Já byla v duchu doma, najednou jsem se na celou rodinu začala moc těšit, chyběli mi.

Nemůžu říct, že se partner nesnažil, že to nebylo vůbec hezké, ale zkrátka jsem se neuvolnila. Ráno, když jsem se plížila z jeho pokoje do našeho, hlavou mi běželo jediné: Můj muž se to nesmí nikdy dozvědět.

Na Janu jsem se mohla spolehnout, i ona udělala něco, z čeho nebyla vůbec nadšená. Slíbily jsme si, že tohle selhání bude už navždy naším velkým a hlavně doživotním tajemstvím. Nechtěly jsme nikoho ranit.

Už je to nějaký ten rok a já vím, že manželovi svůj přešlap nikdy neprozradím. Možná jsem se mu tenkrát po návratu zdála být jiná, trápily mě totiž neskutečné výčitky svědomí, ale naštěstí se neptal na důvod.

Od té doby jsem, myslím, ještě lepší manželka, milenka i matka. Na rodině mi hodně záleží, zbláznila bych se, kdybych o ni přišla jen kvůli jednomu lázeňskému poblouznění a seladonovi, který se chtěl jen pobavit…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Poslední školní den je pro vás nostalgický. Pokud máte děti, tak z toho budete trošku naměkko. Nakonec uvidíte, jak se dopídíte ke správnému rozhodnutí. Vyrazíte s rodinkou někam na…