Komentáře k článku zpět na článek

Anonymizovaný 22. 12. 2018 | 01:15
Anonymizovaný 9. 12. 2018 | 18:51

@Rambíša: Každý jeden den, kdy manžel neví pravdu z něho dělá manželka blbce, který podle ní není hoden o svém životě rozhodnout. Dělá z něho děcko, kterému tají nemoc, protože věří, že dítě nemá právo o sobě rozhodovat. Takové další bonusové ponížení k tomu, že manželce nestál za věrnost. Teď ješte je manipulován do vztahu každonenním klamstvem. Veronika chrání jenom sebe, ne manžela.Ano, jsou lidi, kteří raději žijí v milosrdné lži. Já bych řekl, že je důležité zjistit, zda muž chce, nebo nechce vedět pravdu. Napríklad diskusí nad článkem. V případě, že muž vyjádrí přání, že to chce vědet i kdyby to mělo být hrozně zraňující tak s pravdou ven.
Jestli manžel nechce pravdu, tak ať si Veronika odpustí a snaží se být lepší. Ať si Veronika uvědomí, že o její věci ví další minimálně 4 lidi. Šance, že to praskne není malá. Pak bude konfrontována s realitou a může zatloukat a udělat z muže idiota, nebo bude muset čelit navíc tomu, že celé roky lhala.
Ano, může uvěřit, že to není vražda, že je to normální součást života, jak to tady někteří píšou. Ano, s pomocí dalších může, až to praskne, udělat z muže blbce, který to nemá v hlavě srovnané, že nevěří své manželce, ale nejaké její (bývalé) kamarátce, nebo nějakému cizímu chlapovi. Je to její volba. Volba děcka, které se nechce postavit čelem k tomu co vyvedla. Ať přijme následky svých činů. V případě, že je tak dobrou ženou, tak jí to manžel odpustí. Možná taky pustí nějaké to tajemství a budou oba dva žít plnohodnotnější manželství, protože se jím oběma uleví. A možná, že se ukáže, že stratí to, co nepovažovala za důležité chránit. A poučí se z toho do dalšího vztahu.Zatím, se chová jako děcko, které si nezaslouží respekt.Jako by sme se chovali k člověku, který od nehody uteče a neposkytne pomoc a pak se profituje z toho, že ho nechytili? A to i v případě, že nešlo o žádné trvalé následky....

Anonymizovaný 7. 12. 2018 | 21:03

@helza: Tak to vnimaš protože jsi žena. Pro ženy jsou nevěra city, pro muže sex. Muž ženě sex s jiným neodpustí, protože hrozí, že se bude starat o cizí geny. Proto mu evoluce nadělila, pro tuto událost, mnohem silnější hormonální koktejl.

farah.farah 3. 12. 2018 | 19:01

@SandraN: Souhlasím s tebou v tom že čláínky kde je akutní nevyřešení problém vedou častěji k reakcím epmatyčtějším a ve snYze napsat jak situaci řešit, pokud je zde jen nějaký příběh co se odehrál před lety tak k tomu není vlastn co říct navíc mám pocit že čím dál tím víc je z příběhů strašně znát že je to vycicané z prstu což samo o sobě také ubírá diskutérům snahu brát to vážně a reagovat nějak sofistikovaně k problému.navíc například v tomto článku vlastně problém žádný ani není..................nesouhlasím sa tebou ale v to mže cílem je někoho rozeštvávat...ono i když to sem nepíše skutečná osoba co to prožila tak jistě existují lidé co podobný příběh ve svém životě mají a nějak nechápu tu logiku, že po přečtení článku se skuteční lidé poštvou proti sobě.........máš snad přestavu že lidi neví o tom že může existovat nevěra na dovolené a že si to s hrůzou uvědomí až u podobného článku, načež jelikož josu zcela nedospělí okamžitě z téhož začnou podezřívat manželku pánč ta taky před roky byla v lázních??? Jako jestli ano tak takovému človku postačí cokoliv pro to aby udělal scénu a žárlil, pánč to nemá v hlavě úplně srovnané..........nebo ty snad pokud čteš článek třeba o tom jak rádoby kamarádka jiné odloudila manžela okamžitě začnes podezřívat svého muže a kámošku? Stejn tak nemám pocit že by to vznikaly nějaké velké nesváry v diskusi jako takové..jasně nemáme stejné názory, někdo je více smiřlivý jiný rezolutní, ale pokud budu mluvit jen za sebe do diskuse přispívám práv kvůli té různorodosti, nejde mi ani tak o to psát tu njaká moudra k článku neb na to stejně nění nikdo zvědavej, ale baví mne jak se na stejnou věc různí lidé dívají vlivem různých zkušeností jinak, jak kdo uvažuje "co je ve skutečnosti za tím příběhem" a pod.........nikdy jsem z diskuse neodcházela s tím že bych snad byla na kohokoliv zde naštvaná .beru to jako zábavu odskočím si sem na 10 minut když mám v práci už hlavu v pejru oddechnu si tu a pak můj život jde zas dál, články ni diskusí nedotčen.

Rambíša 3. 12. 2018 | 18:53

Na tohle je jen 1 odpověď: Veroniko, hlavně to nikomu doopravdy nevykládej! Mlč jako hrob,jinak špatně dopadneš!

Elynor 3. 12. 2018 | 18:21

@SandraN: Ano. Z tohoto úhlu pohledu je škoda času na jakoukoli zábavu. Číst knihy, koukat na filmy, chodit do divadla. To jsou taky všechno smyšlené příběhy, vycucané z prstu. I ty písničky poslouchat je zbytečnost (pokud u toho člověk například neokopává brambory, aby tedy dělal něco užitečného, což samotné sezení na koncertě jistě není). Ono je na světě plno věcí, na které je "škoda času", když se na to budeme dívat tou optikou užitné hodnoty. Nejen jakékoli odvětví kultury od klasické opery až po "šoubyznis", ale taky veškerý sport, všechny zájmové činnosti, sběratelství, chov zvířat kromě těch hospodářských, a co teprve kosmický program - takový zbytečný luxus a co by se za ty prachy dalo udělat užitečného. No, dalo. Ale sakra, nebyl by ten život potom k uzoufání nudný a otravný, kdyby všichni dělali jen ty užitečné činnosti a neztráceli čas zábavou a fantazií?

SandraN 3. 12. 2018 | 17:45

Mám-li se zabývat příběhy vycucanými z prstu, na to je škoda času. V tom případě nechápu, proč ostatní zde reagují a radí. V případě dávno odžitých příběhů je to pro mě o ničem. V případě příběhů, které probíhají nyní a jsou fiktivní, je to pro mě o ničem taky. Pokud se šéfredaktorka usadí k pracovnímu stolu, otevře si z prstu a říká si, tak se podíváme, kolik blbců nám zase reagovalo a má radost, když se dokonce mezi sebou diskutérky pohašteří, a s vědomím, že ty ostatní vědí, že si tady na diskutérky pouze hrají a já jsem ta nejhloupější, která si říká, tohle se snad nikomu stát ani nemohlo, ale možná že někde někdo čeká na jakoukoli radu, v tom případě nechápu ani sama sebe, že tady marním vpodstatě čas. Cokoli užitečného udělám doma, v práci, pro sebe, pro druhé, má větší cenu a smysl. Mějte se tu pěkně.

Elynor 3. 12. 2018 | 11:24

@helza: Promiň, ale náhodný čtenář, který by vzal vážně článek v zábavném magazínu blížícím se bulváru, a na základě tohoto článku se jal doma prudit a podezírat své bližní, představovat si, že se to vše popsané děje jemu a bořit proto své vztahy a podobně, ten by musel být vskutku rozumu mdlého.

helza 3. 12. 2018 | 09:07

K článku pouze tolik.
Za prvé - nijak nerozlišuji chození za ručičku, šeptání slůvek do ouška a taneček v podvečer od techtlí v posteli. Obojí je nevěra a podle mne spíše to chození za ručičku, než ty techtle. Neb sex je fyzická záležitost a dá se od vztahu zcela oddělit, kdežto mám-li doma milovaného muže, pak mi takové to milostné vrkání bude určitě nepříjemné, protože to už je jakýsi rodící se paralelní vztah, ne-li vztah zrozený.
Takže já bych na sex zapoměla a pokud nezanechal následky ve formě ošklivé nemoci, či krásného dítěte, tak bych ho neřešila, na ten bych rychle zapoměla. Co bych ale řešila a co by mě občas pronásledovalo, by byla skutečná nevěra, to vrkání před sexem. A to bych si odnesla v pečlivě zapečetěném kufříku. Určitě bych se ho snažila zakopat hluboko do země. Ale pokud by se mi to nepodařilo, pokud bych na tyto chvilky namlouvání stále vzpomínala, nikdy bych kufřík neotevřela.
Hlavně by neměla Veronika špatným svědomím kazit vztah, který má.

helza 3. 12. 2018 | 08:47

Musím se Sandry zastat. Nikde přeci nepsala, že ona sama je tímto a jemu podobnými články nějak znejišťována ve svých vztazích, nebo dokonce deprimovaná. Ale kdo na tyhle diskuse pod články přispívá pravidelně, pak musí mít paměť děravou, když si nevzpomíná, kolik protichůdných názorů se tady občas vyrojí a s jakou zarputilostí jsou prosazovány. A to si myslím, že Sandra neměla na mysli ani tyto spory. Protože tady se všechny známe, rády se zde potkáváme a i proto sem nakonec chodíme. Takže nás nějaké takové různonázory určitě nerozkmotří - koneckonců se známe tak, že můžeme už dopředu předpokládat, která co k tématu napíše.Sandra podle mne měla na mysli náhodné čtenáře. Na kluka, který si tohle přečte a zděsí se, že ho ta jeho mohla taky někdy podvést, na ženu, která je věrnost nad věrnost a takovou Veroniku pak odsoudí co by děvku, natož pak nevěstu svého syna, která se prostitucí, či nějakým pornem v mládí živila, na člověka, jehož partner odjel do lázní a "co že tam asi dělá?" ... Faktem je, že tyhle články jsou bulvár a jako takové se píší. Jenomže dříve, myslím si, že ještě za dob Michala, na tomto místě byly skutečné dopisy od skutečných lidí se skutečnými problémy, my jsme se jim snažili pomáhat radou a oni se nám mnohdy ozvali. Bylo to jiné, bylo to pěkné, bylo to dávno a je to pryč. Ale tady je možná ta spojka Sandra - články a Vánoce. Prostě si na tohle vzpoměla v rámci Adventního rozjímání.

Anonymizovaný 3. 12. 2018 | 08:08
Anonymizovaný 3. 12. 2018 | 08:07

@SandraN: Zajímavý pohled na věc - škoda té poslední věty. Tou jste to zabila. Co mají, probůh, nějaké blbé Vánoce společného s tím, že bychom měli sdílet spíš to dobré a inspirativní? To bychom přece měli celý rok! Jinak - pokud to k Vám ještě nedorazilo -články jsou vycucané z prstu, jeden vedle druhého. Slečna či paní Laura Poláková(není-li to 19letý hošan) to sem sype pouze za účelem vyplnit reklamní prostor něčím jakože civilním. Posouzení, jak moc se jí to (ne)daří, nechávám na Vás. Z mého úhlu pohledu jsou ty texty chatrně spíchnuté, plné nelogičností, nepřesností, místy to působí, jako by je psal člověk v těžké kocovině.
Chceme-li jinou náplň oddychovek, asi to nevyřešíme diskuzí pod dalším nezdařeným článkem. Co třeba napsat přímo do redakce? Jenom ne, prosím, s kýčovitou odvolávkou na Vánoce, to si Váš postřeh nezasloužil.

Elynor 2. 12. 2018 | 14:55

A ještě pro autorku - výraz "temné tajemství" evokuje něco opravdu temného, třeba že by Veronika byla tajnou agentkou MOSAD a měla na svědomí asi tak 17 lidských životů. To by pak bylo temné tajemství. Ale vy přijdete s banální historkou z lázní. :/ To je teda zklamání.

SandraN 2. 12. 2018 | 14:54

Na mě nijak depresivně ty jednostranně zaměřené příspěvky typu - stalo se dávno a já nezapomněla - nepůsobí. Mám jen pocit, že je zbytečné to řešit a že nic nevyřešíme, ať napíšeme k tomu cokoliv. Jinak zaprvé jsem spokojená s tím, jak žiju - mám své bydlení, své koníčky, své známé, baví mě práce a umím už i odpočívat - a zadruhé jsem si užila sice hodně práce a starostí, ale i hodně lásky a umím z toho čerpat pro časy horší. Já prostě jenom že k tomu, že někdo něco zažil dávno a neumí se k tomu nevracet, nějak nemám co říct. Je to jako kdybych za sebe řekla, naši mě nikam nepustili a bratra ano. Tak jsem dospělá - a nikoho se ptát nemusím - a to je to hlavní pro ten dnešek. A poučila jsem se z toho, děti jsem pouštěla a mohly mi kdykoli cokoli říct. Jo, někdo si z toho může vzít ponaučení, co ty ženy kdysi dávno udělaly a sám se toho vyvarovat. Což je jediné plus těch x posledních článků, které zmiňují příhody, o kterých by žena měla spíš ve svém soukromí jenom mlčet. A nepustit to do světa ani anonymně.Ani se nezlobím za názory, které jsou přesně opačné, než ty moje. Každého věc, co si o čem myslí. Jen prostě konstatuju, jak to vidím. Mám pocit někde opsaných článků. Taky o čem pořád psát, že. Témata jsou možná vyčerpaná. Ani nemám ve zvyku napadat druhé pro jejich psychiky. Já ji mám v pořádku, kéž bych tak měla v pořádku všechno jako tohle, to by byla paráda.

Elynor 2. 12. 2018 | 14:48

K článku - není co řešit, všechno v pořádku, brambory v řádku, a pochopitelně tajit dál, navždy. K diskuzi - on tohle někdo bere vážně? Vždyť je to tady zábavný magazín. Nepodstatný a nedůležitý. Desítky takových jsou jenom na českém netu, a plné podobných článků a příběhů, zhusta okopírovaných. Přece myslící bytost sem nepůjde zcela vážně řešit nějaké svoje skutečné a aktuální problémy a chtít tady použitelnou radu? Je to taková hra. Že je to "jako" doopravdy. Není to recept na život, ani zpravodajství o skutečných lidech. Souhlasím s amforou - pokud místní články snad někomu působí psychologické problémy, je tady pravděpodobně špatně a neměl by to asi číst.

Anonymizovaný 2. 12. 2018 | 14:07

@SandraN: Nechápu, jak by mohly někoho "rozeštvat" takové hloupé články.
Výplody nějaké redaktorky, které často postrádají logiku, pletou se jména, čísla (věk) . . .
atd. a příběhy jsou zjevně minimálně z části smyšlené.
Pokud to berete vážně a má to negativní vliv na vaší psychiku, tak to raději nečtěte.

Mata69 2. 12. 2018 | 13:29

@SandraN: Na rovinu - přemýšlela jsem k čemu takový článek je, proč to hrdinka příběhu tady řeší. Stalo se dávno, byl to úlet, nepokračuje v tom, na manželství a rodině ji záleží, nikdo nic neví (krom kámošky, která má taky máslo na hlavě) tak co s tím? Nic, zbytečnost.

helza 2. 12. 2018 | 13:28

@SandraN: Přesně tak to cítím. Mám dojem, že i když se tady nehádáme, plíživě z nás dělají tyto články zlé lidi. Soudíme, posuzujeme, odsuzujem, kritizujeme - redakci, autora článku, jeho partnera a to se v nás zahnízďuje nenápadně, ale jistě. Empatie, snaha pomoct, poradit, se v nás ubíjí. Je to smutné.

SandraN 2. 12. 2018 | 12:59

Dámy, řeknu vám za sebe jedno. Ty příspěvky, užila jsem si s mladým, starým, cizím, místním, přespolním, ty sem dává někdo patrně pouze pro to, aby lidi proti sobě rozeštval.
1.Ty ženy, co neměly možnost si tak užít proti těm, co si údajně užily a nevědí, jak se s tím vypořádat, neboť budou otrávenější a budou tu každodennost hůř zvládat.
2. Ty manželky, které si to přečtou a následně spíš více budou hlídat své protějšky a zákonitě jim tím tím více polezou na nervy.
3.Ty muže, co sem na tyhle stránky náhodně zabloudí proti svým ženám, neboť je budou podezírat a kontrolovat.
4. Ty rodiče, kteří usoudí, že je třeba pubertálním dětem řádně přitáhnout uzdu, aby nezvlčily a nedopadli podobně.Zkrátka budeme národem rozeštvaných - neumíme totiž leckdy překousnout, že druhý si užil víc, má víc, podíval se dál, jezdí rychleji, bere víc, sedí na vyšší židli, měl víc partnerů. Čím dál míň mám chuť reagovat na příběhy, které skončily dávno. Čím dál víc mně tu chybí příspěvky, které potřebují aktuální radu, potřebují poradit teď. Proto se přimlouvám, snažme se všichni řešit to, co nás momentálně pálí a s čím můžeme něco skutečně udělat. Staré strašáky nechme spát někde v nepoužívaném šuplíku. Co jsme v životě udělali a s čím bychom, se chlubit neměli, to nechme zavřené hluboko v našem podvědomí a poučme se z toho propříště.Pojďme si vzpomenout, co jsme nedávno udělali dobrého pro někoho jiného, co se nám povedlo, nač rádi vzpomínáme....budou přece Vánoce....

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se dnes objeví jakákoliv překážka, hravě ji zvládnete. Toužíte po nových vědomostech a…