VERONIKA (50): Svého muže jsem si vzala dvakrát, cítím se znovu mladá

10. 4. 2022
VERONIKA (50): Svého muže jsem si vzala dvakrát, cítím se znovu mladá
Zamilovat se dvakrát do stejného člověka není nemožné. A co teprve si ho hned dvakrát vzít! Veroniku nikdy nenapadlo, že by se vracela ke svému bývalému manželovi, když se tak ale stalo, neobešlo se to bez svatby.

Před jedenatřiceti lety jsem poznala rok po maturitě Michala. Začali jsme spolu chodit, po roce jsme se vzali a já krátce nato otěhotněla. Narodila se nám dcerka Libuška. Jenže po pěti letech naše manželství krachlo. Kvůli dceři jsme ale udržovali v rámci možností dobré vztahy. Mezitím jsme oba prošli dalším manželstvím s novými partnery.

S druhým manželem Liborem se mi narodila těsně před čtyřicítkou druhá dcera Marie. Můj muž měl z předešlého vztahu už dospělého syna a oba jsme chtěli ještě jedno společné dítě. Bývalý manžel se svou ženou žádné další děti už neměli.

Když se v šestadvaceti dcera Libuška rozešla se svým dlouholetým partnerem a dočasně se nastěhovala zpátky k nám domů, z čehož byly dva roky, Libor to nemohl vydýchat. Oni dva si nikdy nerozuměli, což mě mrzelo. V tu dobu zkrátka začalo jít všechno z kopce a po dvou letech jsem se rozhodla nechat se rozvést.

Cítila jsem se tehdy hrozně osamělá a nevěřila jsem, že bych se ještě do třetice mohla někdy zamilovat a neskončit později na stará kolena sama. S odstupem času jsem začala hledat novou známost na internetu, toužila jsem po lásce, ale marně.

Jednou se mi Libuška svěřila, že táta má už několik let s manželkou doma šílené peklo, ale rozvod je složitý kvůli společným podílům majetku. Napadlo ji, že když jsme s tátou oba dlouhodobě nešťastní, možná pomůže jen kamarádsky si popovídat o našich zpackaných vztazích.

Z jedné schůzky se stalo několik dalších, až jsme skončili v posteli a začali se potají vídat. Po těch letech jsem se cítila jako před těmi více než třiceti roky, jako kdybychom byli zase mladí a šťastní.

Pro Michala bylo ale nesnesitelné předstírat před manželkou, že zůstává déle v práci. Mezi nimi už dávno nic nebylo, jenže ona byla alkoholička s nevyzpytatelnou impulzivní povahou. Dělala mu ze života vážně očistec.

Nakonec sebral odvahu a ženě přiznal vztah se mnou. Po půlroce dohadů se nakonec rozvedli. Možná jsme blázni a třeba nám to podruhé nevyjde, ale i v našem věku jsme to riskli a šli spolu do druhé svatby!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Při výběru letní dovolené se s rodinkou konečně naprosto shodnete a ani se nepohádáte. Vlastně už ani nevíte, proč jste z toho dělali před časem takovou kovbojku. Věnujte se více trvalému…

Nejčtenější články

Doporučujeme