Vévodkyně Kate porodila. Sourozenci se přijeli podívat na miminko

23. 4. 2018
Doma na syna Kate a Williama čekají už dva starší sourozenci – princ George a princezna Charlotte. Teď se na svého brášku přijeli podívat i se svým otcem princem Williamem.

Nejmladší syn prince Williama a Kate se narodil v 11 hodin dopoledne a váží 8 liber a 7 uncí. Princ William byl u porodu přítomen a novopečená maminka i miminko jsou v pořádku. Jaké dostane královské novorozeně jméno, se zatím neví.

Novorozený syn je pátý v následnictví trůnu za dědečkem princem Charlesem, otcem Williamem, bratrem Georgem a sestrou Charlotte. Dosud byl pátý v pořadí Williamův mladší bratr princ Harry.

A jaký novorozený syn dostane titul? Stejný fiktivní titul jako jeho starší sourozenci. Jelikož Kate nepochází z urozené rodiny, její děti pravý královský titul získat nemohou. Proto se používá čistě jenom titul "princ/princezna".

Teď se na svého malého brášku přijeli podívat George a Charlotte, starší sourozenci malého prince. Mrkněte na video v úvodu článku.

Kdo uvidí Kate jako první?

Pokud Kate dodrží zvyk, který dodržela při obou svých minulých porodech, bude mezi prvními, kdo královské novorozeně uvidí jako první, někdo úplně cizí, nikdo z rodiny, přesto však velmi blízký. Jak po porodu George, tak po narození Charlotte, přispěchala do porodince Katina blízká asistentka, osobní kadeřnice Amanda Cook Tucker.

Jejím úkolem bude dát vévodkyni "do pucu", aby jen pár hodin po náročném porodu mohla i s miminkem v náruči předstoupit před zraky milionů z celého světa. Musí vypadat dokonale. Tedy nemusí... Každý by to pochopil, kdyby se jí v tváři zračila únava a make-up s vlasy nebyly zrovna dokonalé.

„Krom Amandy má vévodkyně k ruce ještě vizážistku Natashu Jackson. Jestli bude i tento porod probíhat podle scénáře dvou předcházejících, Kate si je jistě k sobě povolá," řekla magazínu Hello specialistka na královskou rodinu Emily Nash.

Prince George

Kate a William mají již dvě děti. Princ George, jehož oficiální jméno zní Jeho královská Výsost princ George Alexander Louis z Cambridge, se narodil 22. července 2013 a u jeho porodu nechyběl ani otec, princ William.

Královský porod měl přísná pravidla! Co musela podstoupit Kate i lékaři?

Ten podle tradice o narození svého prvního potomka nejprve informoval svoji babičku, královnu Alžbětu II., a následně i další členy královské rodiny. Veřejnost se o narození prince George dozvěděla na sociální síti Twitter a z tradiční vývěsky před Buckinghamským palácem.

Princezna Charlotte

Prostředním z dětí Kate a Williama je Charlotte, která je titulována jako její královská Výsost prinzezna Charlotte z Cambridge.

První jméno je poctou dědečkovi Charlesovi, jde o ženskou obdobu jeho jména. Druhé jméno naopak odkazuje k prababičce královně Alžbětě II. Třetí jméno je projevením úcty a vzpomínkou na zesnulou maminku prince Williama – babičku Dianu. Charlotte je také druhé jméno tetičky Pippy Middleton.

Princezna se narodila 2. května 2015 dopoledne. Je čtvrtá v nástupnictví na trůn. První je dědeček Charles, pak její tatínek William, následuje bráška George. Za ní byl až dosud tatínkův bratr Harry, jehož nástupnictví se narozením... posunulo zase o jednu příčku níže.

Princ George i princezna Charlotte se narodili v soukromém křídle londýnské nemocnice St. Mary.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vcházíte do pracovně náročného týdne, který vám přinese vyčerpání a zklamání. Na povinnosti se nemůžete dobře soustředit, proto se objeví nepříjemnosti. Dávejte si pozor na to, ať…