Kate Middleton a princ William po zásnubách Profimedia

Kate Middleton a princ William po zásnubách Profimedia

Svatba královského páru Profimedia
Kate Middleton a princ William se vzali 29. dubna 2011 Profimedia
Svatba se uskutečnila ve Westminsterském opatství v Londýně Profimedia
Princ William a Kate po narození prince George Profimedia
23
Fotogalerie

Vévodkyně Kate slaví 37. narozeniny: 10 věcí, které jste o ní nevěděli

Právě dnes slaví manželka prince Williama, Její královská Výsost vévodkyně z Cambridge, vlastním jménem Catherine Elizabeth Middleton, sedmatřicáté narozeniny. Původně dívka z dobré a bohaté rodiny, která se zamilovala do syna následníka trůnu. Jaký byl její život, než se dostala do královské rodiny? Byl pohádkový, nebo bláznivý? Toužila stát se princeznou? Jsou věci, které o ní ještě možná nevíte. Které to jsou?

Je spřízněná s Georgem Washingtonem

Rodokmen Middletonových je velmi působivý. Kromě blízkých rodinných vazeb s obchodníky s vlnou z Yorkshire je rodina Kate vzdáleně spřízněná s Georgem Washnigtonem, prvním americkým prezidentem. Ona sama ale říká, že se cítí být Angličankou krví i srdcem. Kromě toho jsou prý Middletonovi příbuzensky spojeni s americkým generálem Pattonem a britským režisérem Guyem Ritchiem. Překvapující.

Pokračování 2 / 10

Jako dítě žila v Jordánsku

Přestože se narodila v Británii, předškolní věk strávila Kate Middleton s rodiči v hlavním městě Jordánska, Ammánu. Na nějaký čas se sem její rodiče přestěhovali kvůli práci. Mateřská škola, do které chodila, se zaměřovala na výuku cizích jazyků.

Pokračování 3 / 10

Ve škole měla přezdívku „Squeak“

Je těžké si představit, že by Kate mohla být i něco jiného než okouzlující. Vždy vypadá bezchybně a dokonale. Ne vždy tomu tak ale bylo. Slovo squeak znamená „pištět“, ale kvůli pištění tuhle přezdívku neměla. Prý to bylo proto, že si pořád stěžovala. Ona sama ale tvrdí, že šlo o vtipné označení podle třídních morčat. Měli tam tehdy dvě, jedno se jmenovalo Pip, druhé Squeak. „Moje sestra byla Pip a já Squeak,“ prozradila Kate v rozhovoru pro Mirror.

Pokračování 4 / 10

V dospívání ji prý ve škole šikanovali

Člověk by řekl, že tak krásná žena měla také fantastické dětství a samé dobré zážitky se svými spolužáky. Ovšem tak idylické to na anglickém venkově nebylo. Jako teenagerka navštěvovala Kate internátní školu Downe House, kde ji údajně šikanovali a trápili. Nakonec toho už bylo dost a rodiče ji odtud vzali a ona přestoupila do školy v Marlborough. To jen dokazuje, že i když se někdo může jevit jako dokonalý, nikdy nevíte, co v životě zažil.

Pokračování 5 / 10

Je obrovská fanynka seriálu Panství Downton

Působivý kostýmní britský televizní seriál běžel i u nás a patří k nejúspěšnějším seriálům všech dob. Dramatický výpravný seriál se odehrává ve smyšleném panství Downton za vlády krále Jiřího V. Začíná v roce 1912 a končí v roce 1925. Je skvělé vědět, že i členka královské rodiny miluje seriály a že prožívá stejné radosti jako obyčejný smrtelník. Kate prý byla seriálem doslova posedlá a nenechala si ujít ani jeden díl!  Dokonce navštívila herce během natáčení a rozplývala se nad jejich kostýmy.

Pokračování 6 / 10

Miluje vaření

Upřímně, kdyby chtěla, tak by už v životě nemusela vzít vařečku do ruky. Nikdy. Buckinghamský palác zaměstnává desítky kuchařů a pomocníků, kteří celé královské rodině podstrojují ty největší dobroty. Ovšem Kate se v kuchyni umí pěkně pohybovat. Moc ráda vaří a její specialitou jsou jahodový džem a švestkové čatní. Tyhle dobroty ostatně velmi ráda předává jako dárek, třeba královně.

Pokračování 7 / 10

Moc ráda fotografuje

Podobně jako Její Výsost královna Alžběta i Kate velmi ráda fotografuje. Ještě před svatbou s princem Williamem dělala dvorní fotografku pro rodinnou firmu Middletonových. Ti kdysi rozjeli velmi úspěšnou firmu, která se zaměřovala na balíčky pro dětské oslavy. A právě tyhle balíčky Kate fotila.

Pokračování 8 / 10

Před svatbou pracovala pro oděvní firmu

Po skončení vysoké školy, kde odpromovala s vynikajícími výsledky, pracovala ve společnosti svých rodičů Party Pieces a v listopadu 2006 byla zaměstnaná na částečný úvazek v módní firmě Jigsaw Junior jako nákupčí. A prý jí to šlo skvěle. Práce se rozhodně neštítila a vždy vynikala spolehlivostí a taky kreativitou.

Pokračování 9 / 10

Miluje květiny a věří na květomluvu

Svatební kytice Kate byla složená z jejích oblíbených květin – konvalinek, myrty, břečťanu, karafiátů, hvozdíku (ten se anglicky nazývá „sweet William“) a z hyaciantů. Konvalinky znamenají štěstí, karafiáty statečnost, hyacint stálost a myrta je symbolem lásky.

Pokračování 10 / 10

První královská nevěsta s vysokoškolským vzděláním 

Není žádným tajemstvím, že Kate nebyla typická královská nevěsta z aristokratického prostředí. Pochází sice z bohaté rodiny, ale nejprve vystudovala univerzitu, pak dokonce nějaký čas pracovala a teprve poté se provdala za prince Williama. Je vůbec první královskou nevěstou, která získala vysokoškolský diplom (ve Velké Británii)! A kdyby se náhodou někdy stala královnou, byla by první britskou královnou, která kdy navštěvovala vysokou školu. 

Doporučujeme

Články odjinud