Kate kdysi bývala normální dívkou Foto: Profimedia

Kate kdysi bývala normální dívkou Foto: Profimedia

V dětství se dokonce potýkala se šikanou od jiných dívek Foto: Profimedia
Od mládí má Kate lásku ke sportu Foto: Profimedia
Než se provdala za prince, dělala Kate vše jako ostatní dospívající dívky Foto: Profimedia
Oblékat se uměla už za svobodna Foto: Profimedia
48
Fotogalerie

Vévodkyně Kate slaví 41: Překonala šikanu i nelichotivou přezdívku bulváru

Udává módní trendy, vystupuje s elegancí a noblesou a ještě stíhá být hrdou a milující maminkou tří dětí. Budoucí britskou panovnici obdivuje celý svět z mnoha důvodů. Jak šel čas s vévodkyní Kate, která už 9. ledna oslaví své 41. narozeniny?

„Obyčejná“ dívka z dobré rodiny

Celým jménem Catherine Elizabeth Middleton se narodila 9. ledna 1982 v Readingu, v anglickém hrabství Berkshire jako první ze tří dětí. Katin otec Michael Middleton patří mezi přátele britské monarchie a její matka Carole vlastní soukromou zásilkovou společnost Party Pieces na party dekorace.

Jak sama Kate přiznala v několika rozhovorech, ke štěstí prince Williama rozhodně nepotřebovala. I když sama není šlechtického původu, její úspěšná rodina patří do vyšší střední třídy a vždy prý držela pohromadě. Díky tomu měla budoucí královna veselé dětství bez nouze o zajímavé zážitky a láskyplnou péči.

Co má vévodkyně Kate společného s princeznou Dianou? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Nevyhnula se šikaně

Ačkoliv měla princezna z Walesu štěstí na podporující rodinu, na spolužačky takové štěstí neměla. V dospívání se nevyhnula šikaně na soukromé dívčí internátní škole. Jak to tak bývá, za nepřátelským chováním ostatních dívek byla pouhá závist. V knize Marcie Moody o vévodkyni Kate to svým vyjádřením potvrzuje jedna z bývalých spolužaček. „Byla tam skupina dívek, které Kate bez ustání nadávaly. Křičely na ni, kradly jí knihy. Byla tichá, oblíbená a milá, to ony nemohly snést,“ vyprávěla kamarádka z dětství Jessica Hay.

Pokračování 3 / 6

Vztah jako na houpačce a „Waity Katie“

Je známé, že láska mezi vévodkyní Kate a princem Williamem se poprvé rozhořela během jejich společného studia na univerzitě St. Andrews ve Skotsku, kde Kate studovala dějiny umění. Ti dva se ale po šesti letech vztahu v roce 2007 rozešli. Údajně však už jen o pár měsíců později se šuškalo o tom, že se pár dal znovu dohromady. Spekulace potvrdily jejich zásnuby v roce 2010, ke kterým došlo při návštěvě Keni.

Ukázalo se, že i přes neshody jsou si Kate s Williamem souzení. Vše ale mohlo být jinak. Svědčí o tom nelichotivá přezdívka bulváru, který se bavil tím, že si budoucí král dával s žádostí o ruku skutečně načas. Vyslovit se mu trvalo deset let. Kate si od novinářů kvůli tomu vysloužila nepěkné pojmenování „Waity Katie“ („Čekající Kačka“, volný překlad).

Pokračování 4 / 6

V sestřině stínu?

Vévodkyně z Cambridge má dobré vztahy s oběma svými mladšími sourozenci – sestrou Pippou a bratrem Jamesem. Společně s nimi bydlela v dospělosti nějakou dobu v bytě na Old Church Street v Chelsea. Blízká si je především s Pippou, která se dostala do většího povědomí veřejnosti díky královské svatbě v roce 2011, kdy šla starší sestře za svědka. Ve slavnostních šatech jí to slušelo natolik, že princeznu z Walesu málem zastínila.

Ještě za svobodna se Kate chovala jako každá jiná dívka. Navštěvovala kluby s kamarádkami a bavila se na večírcích. Lišila se pouze v tom, že ani tehdy jako partnerka prince Williama neunikla pozornosti bulváru a neustálým hledáčkům fotografů. Ti ji kvůli románku s princem pronásledovali doslova na každém kroku jakmile vytáhla paty z bytu, který sdílela se sourozenci.

Pokračování 5 / 6

Módní ikona podporující udržitelnost

Z obyčejné dívky v tričku a džínách se krátce po provdání do královské rodiny stala světová módní ikona. Budoucí královna dokazuje, že vytříbený vkus a šatník šitý na míru dělá divy. Kate je proslulá i tím, že nemá problém vzít si na sebe jeden outfit víckrát, čímž podporuje udržitelnost a šetří přírodu. Jde příkladem všem ženám napříč kontinenty.

Kromě toho si vybírá nejen drahé značky slavných módních návrhářů, ale nebojí se obléci ani do finančně dostupných kousků. Kate ukazuje, že dokáže být trendy za každé situace, které umí svůj šatník dokonale přizpůsobit.

Pokračování 6 / 6

Provokace po porodu

Manželka následníka trůnu je pomyslným trnem v oku mnoha „obyčejným“ maminkám. Jak by také ne, když má postavu, jako kdyby snad ani nikdy nerodila. Hned po všech svých třech ambulantních porodech, které jsou v Británii obvyklé, se Kate objevila na veřejnosti, aby světu ukázala narozené potomky. Vždy přitom byla dokonale učesaná, oblečená a namalovaná, což je pro řadu žen po porodu nepředstavitelné.

Maminky mohou Kate závidět i to, že dokáže skloubit své pracovní vytížení s rodinou. Na své děti George, Charlotte a nejmladšího Louise si vždy najde čas. Dokazují to fotografie rodinky, které sama Kate často fotí a nechává zveřejňovat.

Doporučujeme

Články odjinud