Vévodkyně Meghan porodila: Bude to rebel po tatínkovi princi Harrym?

6. 5. 2019
Vévodkyně Meghan Markle právě porodila. Princi Harrymu povila v pondělí 6. května 2019 před šestnáctou hodinou našeho času chlapečka. Tatínek byl u porodu.

Princ Harry (34) a vévodkyně Meghan (37) se dnes stali rodiči. Narodil se jim chlapeček. Na to, že je Meghan prvorodičkou, šel porod zřejmě velmi rychle. Podle oficiálních zdrojů začala rodit ráno a odpoledne před čtvrtou byl chlapeček na světě. Královský palác už vydal oficiální vyjádření, že je to kluk!

Chlapeček váží 3,3 kilogramy a on i maminka se těší dobrému zdraví. Pyšný otec princ Harry byl u porodu. "Bylo to poprvé, co jsem byl u porodu a jsem na svoji ženu ohromně pyšný. Bylo to úžasné, vůbec si nedovedu představit, jak ženy dělají to, co dělají, je to mimo chápání. Ale oba jsme absolutně nadšení a velmi vděční za veškerou podporu," uvedl princ Harry pro televizi CNN.

Na jméno si podle královských tradic počkáme do následujících dní, stejně jako na další informace a fotografie. Potvrdil to i sám princ Harry. "Nad jménem stále přemýšlíme, ještě máme nějaký čas. Jako rodina se veřejnosti ukážeme zřejmě za dva dny," dodal. Británie začíná mohutně slavit! Zprávu na oficiálním Instagramu Královské rodiny ihned lajkoval například i David Beckham. 

„Matka vévodkyně, Doria Ragland, je radostí bez sebe z narození svého prvního vnoučete. Je s její královskou výsostí ve Frogmore Cottage. Její královská výsost a dítě jsou oba v pořádku,“ sdělila královská rodina.

 

Královská pravidla

Být těhotná v královské rodině není jen tak a žena, které se této pocty dostane, nemá nárok na pohodlné těhotenství v teplácích a s kopcem zmrzliny. Nesmí dokonce nosit ani těhotenské šaty! Královský protokol těhotným ženám z královské rodiny přikazuje, že za každých okolností musí mít na veřejnosti podpatky a šaty ve stylu „smart casual“. Těhotná vévodkyně by také neměla létat letadlem, toto pravidlo ale porušila už Kate a sama Meghan se v době těhotenství vydala se svým manželem Harrym do Austrálie.

Těhotenská fakta

Kensingtonský palác oznámil těhotenství vévodkyně ze Sussexu 15. října 2018. Královská rodina šťastnou novinu samozřejmě věděla dřív, zamilovaný pár ji prozradil na svatbě princezny Eugenie. Své „ano“ si princ Harry spolu s bývalou americkou herečkou Meghan Markle řekli v poledne 19. května 2018 v kapli sv. Jiří na anglickém zámku Windsor, miminko se tak narodilo skoro přesně na rok od svatby.

Na rozdíl od vévodkyně Kate, která s každým dalším těhotenstvím prožívala silnější těhotenské potíže a první tři měsíce jí bývalo zle, Meghan změnu stavu snášela bez výkyvů a během těhotenství se často ukazovala na společenských akcích. Vzhledem k tomu, jak jí to na veřejnosti slušelo, jí hodně lidí předpovídalo syna.

Jak vypadala Meghan v době těhotenství? Podívejte se do naší galerie!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Světový den cestovního ruchu byl sice včera, ale vy ho oslavíte svým způsobem až nyní. Den volna si užijete při cestování a výletech s rodinou či kamarády. Rozhodně neseďte jen doma a…