Věž v Pise se napřimuje

7. 9. 2000
Známá turistická atrakce šikmá věž v italské Pise bude opět zprovozněna pro veřejnost.

Věž v Pise se napřimuje

Známá turistická atrakce šikmá věž v italské Pise bude opět zprovozněna pro veřejnost. Tato světově proslulá věž Toskánska byla před několika lety z bezpečnostních důvodů uzavřena, neboň její nachýlení dosáhlo kritického bodu. Díky opravám a správnému zatížení se věž k dnešnímu dni narovnala ve své ose o 16 cm. Do června příštího roku, kdy má být věž opět otevřena pro veřejnost, se má osa věže narovnat ještě o 42 cm. Radní Pisy si od tohoto kroku slibují zvýšení turistického zájmu o jejich město.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Pisy, můžete kromě jejích památek navštívit i ostatních krásná místa Toskánska. Poblíž Pisy leží přímořská a především Italy vyhledávaná letov iska Marina di Massa a Marina di Carrara, v pozadí lemovaná Apuánskými Alpami s překrásným Národním parkem. V nedaleké Carraře si můžete zase prohlédnout těžbu světoznámého carrarského mramoru.
K prohlídce pochopitelně lákají i další místa jako Florencie, Livorno apod. A pokud budete mít čas, zajeďte na toskánský venkov, který patří prý k nejkrásnějším v Itálii. Rodí se tady značková a skvělá vína, především známé Chianti.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ode dneška jste aktivnější a špatná nálada vás neohrožuje. Pokud chcete uspět i profesně, úkoly si rozdělte na etapy a nepřepínejte se. Díky tomu se budete lépe soustředit a na nevrlé…

Nejčtenější články

Doporučujeme