Viagra způsobuje ztrátu sluchu

19. 5. 2011
Viagra způsobuje ztrátu sluchu
Tým britských vědců z britských nemocnic Charing Cross, Stoke Mandeville či Royal Marsden vydali varování, aby lékaři po celém světě při předepisování Viagry a generických léků na poruchu erekce nepodceňovali vedlejší účinky, protože stále přibývá případů ztráty sluchu vyvolaných užitím tohoto medikamentu.

„Experti v USA varují uživatele, že tento lék může poškodit sluch. Britští specialisté začali apelovat na svou zemi, aby také vydala podobné varování,“ cituje lékařský žurnál Laryngoscope.

Z nové studie pacientů z USA, Austrálie, Asie a Evropy vyplynulo, že jedním z vedlejších účinků užívání Viagry, Levitry či Cialis je skutečně ztráta sluchu na jedno či obě uši.

„Pokud se podobné potíže dostaví, pacient by měl lék okamžitě přestat užívat a vyhledat lékaře. Lékaři předepisující tyto léky by měli být velmi ostražití a tyto vedlejší účinky nijak nepodceňovat,“ varuje doktor Afroze Shah Khan z Londýna.


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní shon není zrovna voda na váš mlýn, takže máte pocit, že jste v těchto dnech vystaveni četným zkouškám. Na jednu stranu vám někdo v kariérní cestě háže klacky pod nohy, ale výhled…

Nejčtenější články

Články odjinud