Video: Devítiletý britský školák si vydělal na dům malováním

7. 11. 2011
Video: Devítiletý britský školák si vydělal na dům malováním
Školák Kieron Williamson začal malovat už jako dítě předškolního věku, když mu bylo šest, všimli si geniálního malíře obchodníci s uměním a začali jeho díla prodávat. Chlapec tvoří tak úchvatné obrázky, že se vedle něj mohou stydět i mnozí studovaní umělci. Mini Monet, jak se dnes devítiletému Kieronovi přezdívá, prodejem svých děl vydělal na dům.

Kieronovým rodičům pomohl získat peníze na dům za 150 tisíc liber – asi 4,4 milionu korun. Dům byl původně bankou a stojí v Ludhamu v hrabství Norfolk. Do Kieronových osmnácti let budou správci nemovitosti jeho rodiče, po dosažení plnoletosti se majitelem stane on sám.

Chlapec se proslavil v roce 2008, když vystavil své obrázky z dovolené po hrabstvích Devon a Cornwall. Jeho krajinné výjevy uchvátily i obchodníky z uměním a o Kieronovi se brzy psalo po celém světě.

Poslední výstavu se třiatřiceti malbami měl v červenci letošního roku, všechna díla v celkové hodnotě 150 tisíc liber byla prodána do půl hodiny.

„Už má svůj vlastní dům, takže když se rozhodne, že bude chtít v dospělosti dělat úplně něco jiného a živit se něčím jiným, nemusí se trápit s hypotékou,“ svěřil chlapcův otec, čtyřiačtyřicetiletý Keith Williamson.

„Nemá konkurenci. Neexistuje žádné jiné dítě, které tak bravurně dokáže malovat třemi technikami – akvarelem, olejem a pastelem,“ uvedl Adrian Hill z galerie Picturecraft, která Kieronova díla prodává.

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pátky se běžně těšíte, protože po nich následuje víkend. Teď je to však jiné. Sice na sobě pociťujete únavu, ale na druhou stranu vás těší pochvaly a zlepšení dovedností. Nadřízený si…