VIDEO: Pitva mimozemšťana. Podvod nebo skutečný materiál americké armády?

16. 11. 2015
Na pitevním stole leží mrtvé nafouklé humanoidní tělo s nepřirozeně velkou hlavou, černýma očima a drobnými ústy. Kamera jej detailně zabírá ze všech stran. Zrnící obraz vydává šokující svědectví. Mimozemšťané skutečně existují a navštěvují naši planetu!

Sedmnáctiminutový snímek, údajný tajný dokument americké armády, zachycující pitvu mimozemšťana se objevil v roce 1985 a způsobil obrovskou senzaci. Záběry z filmu odvysílaly snad všechny světové televizní kanály. Dokument vyvolal nevídanou vlnu emocí. Ufologové a zastánci teorií o kontaktu s mimozemskými civilizacemi měli konečně důkaz, na který léta čekali, skeptici si klepali na čelo a snažili se všemi silami dokázat, že se jedná pouze o dokonalý podvod.

Ten, komu se vzrušené debaty kolem snímku nejvíce hodily, byl muž jménem Ray Santilli. Tvrdil, že snímek pochází z roku 1947 a odkoupil jej od nejmenovaného bývalého vojenského lékaře, který byl pitvě sám přítomen. Santilliho film údajně stál 150 000 dolarů. Avšak to, co producent a amatérský nadšenec filmových triků na tomto krátkém videu vydělal, "směšnou" částku 150 000 dolarů mnohonásobně převyšovalo. Nejen, že prodal práva mnoha televizím, ale i videokazety s tímto filmem se staly hitem šly na dračku.

Roswellský incident

Snímek pitvy mimozemšťana odkazoval k jiné „slavné“ ufologické senzaci, k tzv. „Roswellskému incidentu“, který se odehrál 8. července 1947. Po té, co navečer mnoho lidí poblíž americké základny u Rosewellu pozorovalo na obloze neznámý létající objekt, údajně druhý den ráno objevil farmář William Brazel na svém ranči, asi 130 km od Roswellu, rozptýlené trosky letadla. Vše nahlásil policii. Na místo se okamžitě dostavila armáda, prostor uzavřela, Brazela zavřela na několik dní do vězení s nařízením, že o záležitosti nesmí s nikým mluvit, protože se jedná o nejvyšší zájem státu. Zanedlouho na to vláda vydala prohlášení, že veřejnost nemá důvod k obavám. Nejednalo se v žádném případě o UFO, ale pouze o meteorologický balón.

Této historky Santilli chytře využil, a i když se později sám přiznal, že video není pravé a jedná se o podvod, našlo se i nadále velké množství nadšených příznivců UFO, kteří odmítali uvěřit, že film je falzum. Snímek je totiž tak dobrým padělkem, že vyvrátit jeho pravost, je velmi obtížné.

I mistr tesař se někdy utne

I když je dokument vynikajícím padělkem, na jednu věc jeho tvůrci zapomněli. Jedná se o drobný detail, který dokazuje, že záběry nemohly vzniknout v roce 1947. Dobře si prohlédněte naši galerii. Najdete v ní jasný důkaz, že jde sice geniální, ale přeci jen podvod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co si myslíte vy? Je vám sympatický geniální podvodník, který dokázal rozjitřit lidskou fantasii a mystifikovat mnoho lidí, včetně významných vědců, nebo se jedná o nechutnou, bezohlednou hru s touhou po vědomí, že nejsem ve vesmíru sami? Nebo dokonce patříte mezi ty nadšence, kteří jsou ochotni i přes nezvratné důkazy a přiznání samotného Santilliho v pravost snímku uvěřit? Napište nám, váš názor nás zajímá!

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině měsíce se cítíte přímo báječně a nehodláte o svou pohodičku přijít. Seznamujete se jako na běžícím pásu a opačné pohlaví k vám chová příjemnou náklonnost. Na trvalý svazek…

Nejčtenější články

Doporučujeme