Viera Husáková: První dáma, která žila v ústraní a tragicky zahynula

26. 1. 2018
Viera Husáková: První dáma, která žila v ústraní a tragicky zahynula
Viera Husáková byla druhou manželkou posledního normalizačního prezidenta Gustáva Husáka. Byla vzdělaná, pohybovala se mezi intelektuály, ale chtěla žít obyčejný život. Všední dny trávila v Bratislavě a svého manžela vídala jen o víkendech.

Okouzlující intelektuálka

Viera Husáková se narodila v roce 1923 v Bratislavě jako Čáslavská v české rodině. Matka byla doma, otec byl inspektor státních lesů, takže si špatně nežili. Viera dostala to nejlepší, co mohla, dokonce i francouzskou chůvu! Vystudovala gymnázium a potom právnickou fakultu. Uměla dobře psát, takže se místo právničiny rozhodla věnovat novinařině.

Byla prý okouzlující intelektuálka, ráda chodila do kaváren, tancovat a obklopovala se lidmi s levicovými názory. Přitahoval ji Sovětský svaz, který byl v nejrůznějších dobových prokomunistických článcích vychvalován. Poprvé se vdala poměrně brzo za právníka Jozefa Millera, který byl ale především stranický funkcionář. Spolu měli dvě děti, Vladimíra a Alexandru.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…