Viera Husáková: První dáma, která žila v ústraní a tragicky zahynula

26. 1. 2018
Viera Husáková: První dáma, která žila v ústraní a tragicky zahynula
Viera Husáková byla druhou manželkou posledního normalizačního prezidenta Gustáva Husáka. Byla vzdělaná, pohybovala se mezi intelektuály, ale chtěla žít obyčejný život. Všední dny trávila v Bratislavě a svého manžela vídala jen o víkendech.

Okouzlující intelektuálka

Viera Husáková se narodila v roce 1923 v Bratislavě jako Čáslavská v české rodině. Matka byla doma, otec byl inspektor státních lesů, takže si špatně nežili. Viera dostala to nejlepší, co mohla, dokonce i francouzskou chůvu! Vystudovala gymnázium a potom právnickou fakultu. Uměla dobře psát, takže se místo právničiny rozhodla věnovat novinařině.

Byla prý okouzlující intelektuálka, ráda chodila do kaváren, tancovat a obklopovala se lidmi s levicovými názory. Přitahoval ji Sovětský svaz, který byl v nejrůznějších dobových prokomunistických článcích vychvalován. Poprvé se vdala poměrně brzo za právníka Jozefa Millera, který byl ale především stranický funkcionář. Spolu měli dvě děti, Vladimíra a Alexandru.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste se zamyslet nad tím, zda to, po čem toužíte, je smysluplné. Jestliže ano, tak vás váš vnitřní motor rychle zavede, kam potřebujete. Berani patří mezi znamení, jež k jakémukoliv…

Nejčtenější články