Víkend plný vybraných chutí: Udělejte si výlet na Jičínský Food Festival!

19. 6. 2019
Víkend plný vybraných chutí: Udělejte si výlet na Jičínský Food Festival!
S příchodem léta se v sobotu 22. června v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již pátý ročník Jičínského Food Festivalu. Všichni milovníci dobrého jídla i lahodných nápojů se mohou těšit na nevšední gastronomické zážitky, o které se postarají šéfkuchaři vybraných restaurací.

V zámeckém parku se budou podávat delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru, a to vše pod širým nebem. Při této příležitosti připraví jednotlivé restaurace vybrané speciality zdůrazňující filozofii svého podniku, a to vše za použití prvotřídních surovin.

Návštěvníci Jičínského Food Festivalu se mohou těšit na oblast „street food“, neboli pouliční jídla, která zámecký park naplní lákavými vůněmi. Nebudou chybět regionální výrobci, kteří jsou držiteli ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“ a také pivní slavnosti vybraných minipivovarů.

Návštěvníky čeká celkem sedmdesát stánků s jídlem a nápoji. Předchozí ročníky průměrně navštívilo sedm tisíc návštěvníků a v rámci pátého ročníku je očekávána podobná návštěvnost.

Během festivalu bude probíhat celodenní doprovodný program v podobě hudebních a divadelních vystoupení, různé prezentace vystavovatelů, autogramiáda českého divadelního a filmového herce Lukáše Hejlíka, který je tvůrcem známé Gastromapy, dále na fotostěna, malování na obličej, soutěže a program pro děti. 

Podívejte se, jak vypadal loňský Jičínský Food festival:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Při skotačení s dětmi si dávejte pozor na úrazy. Neschází vám vitalita, ale hvězdy vám nepřejí v oblasti kondice. Jako nic byste se mohly poranit a nemilý úraz by byl na světě. K večeru…