Víkend v pohybu - na kole, na koni, na golfu

1. 6. 2013
Zdroj: Profimedia.cz a Shutterstock.com
Máte volné dny a tápete, čím je naplnit? Máme pro vás několik tipů na tradiční i netradiční aktivity v Česku i kousek za hranicemi.

Kam na kolo:

Štýrsko, Schladming - Dachstein

Štýrsku, druhé největší spolkové zemi našeho jižního souseda, se kvůli rozsáhlým lesům přezdívá zelené srdce Rakouska. Rozmanitost krajiny mezi Dachsteinem a Schladmingskými Taurami představuje ráj pro milovníky aktivní dovolené, zejména pro cyklisty. Pravda, dáte si trochu do těla, ale věřte mi, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že někdy trochu náročné šlapání za to stojí. Cyklistických tras je tady 930 kilometrů, a kdyby vám to nestačilo, vězte, že využít můžete i 45 tratí pro běžce a milovníky nordic walkingu, pět golfových hřišť a 14 horolezeckých stezek na jižní straně Dachsteinu.

Jedna z bezesporu nejkrásnějších, byť náročných cyklistických tras vede z mezistanice lanovky nad Schladmingem ve výšce 1440 metrů na Planai, což je nad věhlasným střediskem nejvyšší kopec, známý hlavně díky každoročnímu Světovému poháru ve slalomu. Klikatými silničkami se lesem dostanete až k horským chalupám, pod kterými se rozevírá nádherný pohled na Schladmingské Taury. A aby jich nebylo málo, doporučuji vydat se taky na ledovec Dachstein. To už tedy samozřejmě bez kola...

Kam na koně:

Beskydy a Jeseníky

Láká vás putování v sedle, ale šlapat do pedálů se vám nechce ani omylem? Pokud si přejete strávit svůj volný čas spíš relaxem, ovšem aspoň částečně aktivním, je pro vás skvělou příležitostí jízda na koni.

Tento způsob relaxace můžete vyzkoušet například na severní Moravě, kde pro vás Ranch M otevřel už před mnoha lety Mezinárodní jezdeckou stezku. V sedle huculských koní, kteří jsou pro jízdu v horském terénu ideální pro svou klidnou povahu a výjimečnou obratnost, si budete moct vychutnat krásnou přírodu Jeseníků a Beskyd.

Ranch M pro vás připravil hned několik možností. Můžete se vydat na hodinové, denní nebo několikadenní projížďky. Všechny pochopitelně pod odborným dohledem a s doprovodem.

Naprostou specialitou je pak šestidenní putování v sedle, to je ovšem určeno už zkušenějším jezdcům. Stezka vede přes hlavní hřeben Hrubého Jeseníku, Malou Morávku, okolo Kružberka a povodí Budišovky, do Nového Jičína, přes Štramberskou Trúbu do Beskyd na chatu Slavíč nad Morávkou.

Na tyto trasy se s vámi doprovod z ranče vydá kdykoli od 1. května do 31. října. Ujet můžete jen část cesty, všechno záleží na vás a na domluvě. Cena celé akce je 2300 Kč za den a osobu. Kromě jízdy je v ní zahrnuto i ubytování a strava, jedna cesta autem, odborný doprovod a doprovodné vozidlo. K přespání slouží zastávky a penziony v Malé Morávce, Kružberku, Moravských Vlkovicích, na okraji Nového Jičína, v Ostravici a na Slavíči. V sedle strávíte šest dní.

Netradiční poznávání Beskyd

Pokud vám poznávání v sedle koně připadá málo dobrodružné, v Beskydech můžete vyzkoušet i novinku – vyjížďky na segwayi. Netradiční dopravní prostředek vám půjčí v hotelu Horal. K dispozici je celkem sedm vozítek, z toho tři mohou využít i golfisté pro přejíždění mezi jamkami zdejšího golfového hřiště.

Kam na golf:

Klepněte pro větší obrázek

Golf Resort Konopiště

Objevte v sobě Tigera Woodse! Že jste golf nikdy nehráli? Nevadí! Máte nejlepší příležitost to vyzkoušet a případně se ho pod dohledem zkušených profesionálů naučit. Největší golfový resort v České republice najdete pouhých čtyřicet kilometrů od Prahy. Nabízí dvě osmnáctijamková mistrovská hřiště – Radecký Course, pojmenovaný po jednom z dřívějších vlastníků, slavném maršálovi napoleonských válek Václavu Radeckém z Radče, a D´Este Course, pojmenovaný po arcivévodovi Ferdinandu d´Este, následníkovi rakousko-uherského trůnu. Nechybí pochopitelně devítijamkový Public Course, který je přístupný i hráčům bez Zelené karty. Hřiště jsou nápaditě zasazena do mírně zvlněné krajiny, obklopena lesem a protkána bunkery i četnými vodními překážkami.

Resort můžete navštívit i coby úplný začátečník, k dispozici je totiž celá plejáda možností golfového tréninku. Osvojíte si základní herní dovednosti, poznáte terminologii i pravidla a získáte základní informace k bezpečnému pohybu na hřišti. Pod vedením zkušeného trenéra si vyzkoušíte odpaly, puttování a další golfové finesy. Samozřejmostí je možnost objednat si trenéra i na jednu herní lekci, to pokud už s golfem nějaké zkušenosti máte a chcete například jenom vylepšit jednu z herních dovedností. Veškerými trenérskými službami navíc můžete obdarovat i někoho ze svých blízkých.

A pokud tápete, kam poslat děti v létě na tábor, resort vám pomůže odpovědět i na tuto otázku. Týdenní prázdninové tábory s golfem jsou určeny dětem ve věku od 7 do 14 let, přičemž golf zabírá asi polovinu jejich volného času. Ačkoli aktivity resortu se točí primárně kolem golfu, na své si přijdou i ti, kteří ho chtějí pouze krátce vyzkoušet. Od počátku tohoto roku nabízí resort rozsáhlé Spa & Wellness centrum. K dispozici je vnitřní a venkovní bazén, vířivka, solná lázeň, Kneippův chodník, pára, sauna a solární louka. V části nazvané spa & balneo zase můžete absolvovat nejrůznější léčebné a relaxační procedury, jako masáže, zábaly, inhalace nebo koupele. Ideální je ubytovat se přímo v areálu v Zámeckém hotelu. Kromě golfu nabízí resort řadu cyklistických výletů po okolí nebo výpravu za poznáváním zámků Konopiště a Jemniště.

Spojení zámeckého luxusu a golfu je v poslední době velice populární a podobných středisek postupně přibývá. Pokud máte rádi jižní Čechy, zkuste to v Hluboké nad Vltavou. Mezi hráči golfu je oblíbené i zdejší hřiště, zahrát si můžete i zábavný adventure minigolf.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V sobotu chcete být spíše o samotě a na partnerovy připomínky nemáte náladu. V žádném případě už o vážných tématech nediskutujte, jinak se pohádáte. Věnujte si každičký okamžik, který je…

Nejčtenější články

Doporučujeme