Víkendová manželství: Jaká jsou pro a proti takového vztahu? Na co si dát pozor

9. 11. 2021
Foto: iStock
Víkendová manželství: Jaká jsou pro a proti takového vztahu? Na co si dát pozor | Foto: iStock
S pojmem víkendové manželství už jste se možná setkala, nebo ho dokonce sama praktikujete. Jako na každém jiném vztahu se i na tomto musí pracovat a ne každému svědčí. O co tedy jde?

Jak vypadá víkendové manželství?

Víkendová manželství nejsou žádnou výjimečnou anomálií, vždy byla a vždy budou. Nejběžnější model je naprosto prozaický: On odjíždí v pravidelných či nepravidelných intervalech za prací, která se rodině z určitých důvodů vyplatí, ona zůstává doma a stará se sama o domácnost a o děti. Má takové uspořádání dobré vyhlídky?

„Myslím, že to prostě není pro každou dvojici. Byla jsem vdaná dvakrát, obě manželství byla shodou okolností víkendová. Bývalý i současný muž jsou dálkoví řidiči kamionů. S prvním mužem jsme to nezvládli. Byl hrozně žárlivý a já nevyzrálá. S druhým mužem žiji pět let a současné uspořádání nám zcela vyhovuje. Možná i proto, že jsou děti již větší a samostatné a já nejsem stále v jednom kole,“ říká Ivana, která si víkendové partnerství pochvaluje a neměnila by. Dokonce se prý trochu obává toho, jak si zvykne, až půjde její muž do důchodu.

Je ve vztahu důležitá tolerance? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od nepříjemností, které na vás čekají, a dočkáte se zadostiučinění. I když nejde všechno podle plánu, máte velké ambice a sny, a ty si chcete za každou cenu vyplnit! Nevěřte…