Komentáře k článku zpět na článek

helza 8. 1. 2021 | 19:48

@Rambíša: Pokud někdo dítě týrá, nelze to brát jako matematiku a počítat plusy a mínusy, to žádná plus nevyváží. Prostě to nelze dovolit. A strašení, nucení do jídla a podobně týráním je. Možná si někdo řekne, že pouze psychickým, ale právě psychické týrání zanechává v dítěti horší následky, než fyzické.Podle mne i Vilma, která, jak píše, sama zažila se svými sourozenci tyto praktiky svých rodičů, je svým způsobem postižená tím, že nedokáže reálně posoudit situaci a své vlastní, malé dítě ke svým rodičům posílá. Já sama jsem své rodiče nikdy za nic neodsuzovala a měla jsem je ráda takové, jací byli, následkem čehož jsem si vzala muže tyrana a myslím si, že dodnes mám určité následky v tom, co všechno si nechám líbit, než mi dojde, že mi někdo ubližuje. Ale v okamžiku, kdy se mi narodil první syn a maminka si ho přišla "půjčit", mi to došlo a já jsem zjistila, že nikdy žádné své dítě se svými rodiči nenechám ani na minutu samotné. A i když jsem se nakonec rozvedla (dnes mám nejhodnějšího muže světa) a po určitou dobu byla s dětmi sama, nikdy jsem své 3 děti k rodičům samotné nepustila. Přesto, že maminka to nechtěla akceptovat a několik let jsme se s ní vůbec nestýkali.Myslím si, že, jak píše Mata, může Vilma dát holčičku do školky, nebo může najít nějakou studentku, či paní, která ji pohlídá. My jsme to řešili nepřekrývajícími se směnami, o prázdninách jsem chodívala na noční, nebo si po nedělích nadělala přesčasy a pak měla náhradní volno. Samozřejmě v každém zaměstnání to nejde.

Rambíša 8. 1. 2021 | 11:54

Nějak se mi to nezdá,až moc chudinka dítě a nejvíc ti zlí babka s dědkem!!! Vypadá to,že ti prarodiče mají počáteční stadium demence,jinak si neumím vysvětlit jejich chování.Že by tam nebylo pro vnučku ani Ň přínosného,hezkého,milého,jen samé mínusy a hnusy???

Syda1949 7. 1. 2021 | 21:10

My jsme prohodili pokoje a vnuk, který u nás předtím spával to neakceptuje, naštěstí má moudré rodiče a nikdo ho do ničeho nenutí. Samozřejmě u nás má více možností na přespání, ale prostě to má takhle. Nenutila bych tu malou někam kam nechce. Jasně tři v tom vyrostli, ale ta malá je na to sama.

Mata69 7. 1. 2021 | 18:31

Tak v první řadě, školkové dítě o prázdninách snad chodí do školky ne? Tam nemají dva měsíce prázdnin. A když mají z důvodu dovolené třeba dva týdny zavřeno, musí zajistit docházku do jiné školky.
A jinak, paní nakonec opatrně přiznává, že tak, jak se rodiče chovají k její dceři dnes, stejně tak vychovávali jí a její sourozence. Tak co se diví? Oni na tom neshledávají nic špatného, když je všechny vychovali, tak proč by to teď dělali jinak? Nechápou co jim vyčítá, takže těžko budou něco na svém chování měnit. A paní si bude muset vybrat - mezi svým pohodlím a duševní pohodou své dcerky. Strašidelný obraz jde dítěti vysvětlit, možná zkusit i s rodiči domluvit menší porce kvůli dojídání, ale zavírání do sklepa jako moc fajn teda nevidím a svý dítě bych to nenechala trpět, i kdyby to bylo u mých rodičů.

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne týden do své druhé poloviny, spadne vám kámen ze srdce. Náročné povinnosti jsou…