Vínem proti stáří a nemocem

4. 12. 2008
Vínem proti stáří a nemocem
Všimli jste si někdy, že většina Francouzek a Francouzů vypadá skvěle? Chlubí se báječným vkusem v oblékání, žijí poklidným životním stylem a navíc jen malá část z nich trpí nadváhou. A přitom se podívejte na typickou francouzskou kuchyni … Kde je to tajemství?

Přestože Francouzi jedí kaloricky bohatou stravu plnou tuků, výskyt srdečních chorob a rakoviny v této oblasti je mnohem nižší než u jiných národů. O epidemii obezity nemluvě. Vědci tento fenomén nazvali francouzským paradoxem a začali ho podrobněji zkoumat. Při bližším zkoumání, které začali před 16 lety, zjistili, že za vším stojí červené víno, respektive jeho důležitá složka resveratrol. Jedná o látku, kterou si rostliny vytvářejí jako obranný mechanismus proti vnějším vlivům. Kromě dužiny červeného vína se resveratrol vyskytuje v kořenech rdesna kopinatého, arašídech a dalších rostlinách. Tato důležitá součást rostlin představuje silný antioxidant.

Pokusy prokazují, že resveratrol chrání kardiovaskulární systém, reguluje metabolismus tuků tím, že potlačuje oxidaci LDL cholesterolu a agregaci krevních destiček. Při pravidelném užívání této látky se dostává ochrany srdci a cévám i nervovému systému. Též působí jako prevence proti rakovině, cukrovce, zánětům v plicím a následnému astma a předčasnému stárnutí celého organismu.

Lidské tělo si nedokáže resveratrol samo vytvořit, musí jej proto přijímat v potravě. Nejbohatším přírodním zdrojem resveratrolu je červené víno. Ovšem jeho zvýšená konzumace může vézt k alkoholismu a dalším zdravotním komplikacím. Navíc litr kvalitního červeného vína obsahuje 2,5 mg resveratrolu, zatímco pokusy vědců počítají s větším množstvím, aby se dosáhlo skutečně výrazných výsledků. Řešení se nabízí v podobě nové doplňku stravy s názvem Evelor. Jedna tabletka Eveloru obsahuje 50 mg mikromletého Resveratrolu, což odpovídá 10 lahvím červeného vína. Pravidelným užíváním pomáhá obnovit vitalitu a energii, zpomaluje proces stárnutí a chrání před komplikacemi spojených s věkem.

Jak resveratrol vlastně působí? Jeho částečky pronikají membránou, která obklopuje každou buňku v těle. Zde chrání přítomné enzymy před volnými radikály a zároveň tyto enzymy aktivuje. Tím dochází k aktivaci SIRT1 enzymu, což vede k aktivaci inzulínu.

Zvýšená aktivita SIRT1 snižuje v těle hladinu glukózy a zvyšuje citlivost na inzulín. Právě snížená citlivost na inzulín vede k diabetu nebo-li cukrovce. V této oblasti průzkumy stále probíhají, nicméně klinické zkoušky u pacientů s diabetem II. typu přinášejí pozitivní výsledky. Cukrovka II. typu vzniká v důsledku metabolického syndromu, tím často trpí lidé s dlouhodobou nadváhou či obezitou, která postupně vede k mnoha nemocem včetně již zmiňované cukrovky II. typu. Tělo se stává při nadměrné konzumaci sacharidů na tyto látky imunní, což vede k rezistenci a následně k diabetu. Metabolický syndrom zahrnuje také vysoký krevní tlak, vysoké hodnoty triglyceridů, velký objem pasu, všechny tyto faktory zvyšují riziko diabetu, arteriosklerózy, poničení jater a mnoho dalšího. To vše vede k závažným onemocněním, kterým však lze předcházet redukční dietou a používám potravinových doplňků dle doporučení lékaře a výživového poradce.

Výzkumy prokázaly, že pravidelná a dostatečně vysoká dávka resveratrolu podporu zdraví, stabilizuje tělesnou hmotnost a chrání buňky před agresivními volnými radikály, což vede ke zkvalitnění a prodloužení života.

Přestože je stárnutí zcela přirozeným procesem, který nelze zastavit, je možné zmírnit jeho projevy. „Ke stárnutí dochází kvůli genetickému naprogramování organizmu a jeho postupnému opotřebení. Proces stárnutí ovlivňuje zdravotní a psychický stav, životní styl a životní prostředí. Stárnutí můžeme různými postupy a přípravky zpomalit. Správnou aplikací postupů můžeme docílit zpomalení procesu stárnutí uvnitř i vně organizmu. Velkou nadějí je právě resveratrol,“ říká MUDr. Zdeněk Kalvach.

„Evelor nabízí nejkoncentrovanější formu resveratrolu na českém trhu. Evelor není určen jen těm, kteří na sobě pociťují přibývající léta, je určen i všem, kteří mají rádi život a chtějí oddálit stárnutí,“ říká k nově uvedenému doplňku stravy Denisa Barešová ze společnosti Medochemie. „Účinky jsou individuální záležitostí a každý je pravděpodobně pocítí trochu jinak. U někoho se mohou projevit vyhlazením mimických vrásek či posílením vlasů. Jiný účinky bezprostředně nepocítí. Na organismus však bude působit látka, která pomáhá zpomalit degeneraci buněk a tím zpomaluje stárnutí všech orgánů.“

Evelor je nově k dostání v lékárnách v balení po 90 kapslích, které vystačí na tři měsíce užívání, za doporučenou cenu 750,-Kč.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek vám dojte trpělivost a řeknete nadřízenému, co si o jeho hloupých poznámkách myslíte. Je vám jedno, zda vás vyhodí. Pověděli jste mu svůj názor. Nebojte se, všechno dobře dopadne.…

Nejčtenější články

Doporučujeme