Víno opravdu léčí

30. 4. 2002
Víno opravdu léčí
Ještě oficiální lékopis z roku 1845 přesně vyjmenovával dvě stě různých druhů vín doporučovaných lékařům k léčení devadesáti procent tehdy známých chorob. Jedenáct druhů přitom plně hradila pojišňovna! Víno z lékařských předpisů vytlačila až "moderní" farmakologie. Ukazuje se však, že neprávem.

Víno opravdu léčí

Ještě oficiální lékopis z roku 1845 přesně vyjmenovával dvě stě různých druhů vín doporučovaných lékařům k léčení devadesáti procent tehdy známých chorob. Jedenáct druhů přitom plně hradila pojišňovna! Víno z lékařských předpisů vytlačila až "moderní" farmakologie. Ukazuje se však, že neprávem. Střídmé užívání vína jakožto léku totiž přináší značné terapeutické účinky a především - bez jakýchkoli vedlejších příznaků!

Kvalitní víno ordinované v "léčebných dávkách" léčí nejen většinu tak zvaných civilizačních chorob, ale údajně pomáhá i pacientům s cukrovkou či nemocemi oběhové soustavy
Víno totiž obsahuje padesát druhů přírodních kyselin. Nejblahodárnější vliv na náš organismus mají zejména tři: vinná, jablečná a mléčná. Společně totiž podporují v zažívacím traktu vznik zásaditého prostředí, čímž napomáhají jeho lepší činnosti a urychlují trávení. Proto se ke každému jídlu doporučuje sklenička vína. Ne však víc!
Další prospěšnou složkou vína je přírodní cukr. Ten díky vysoké kalorické hodnotě pomáhá především pacientům s oslabeným organismem ve znovuobnovení duševních i fyzických sil.
Americká lékařka Marika Michaelsová však jde ve své knize nazvané výmluvně Uzdravte se vínem ještě dál když tvrdí, že vínem se dá léčit nejen viróza, kašel a chřipka, ale například i nemoci oběhové soustavy, nejčastější příčiny úmrtí. Pacientům, kteří pravidelně, avšak ve velmi nízkých dávkách (nejvýše dvě deci) popíjeli červené víno, naměřili lékaři zvýšený obsah tak zvaného dobrého cholesterolu. Současně u nich nebyly zaznamenány výkyvy v obsahu cukru v krvi, a to ani v pokročilejším věku.
Výsledek je jednoznačný: víno léčí! Avšak jen víno kvalitní, tedy přírodní suché, a pouze v "léčebných" dávkách.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes je prostě den, ve kterém nechcete být sami a ležení u televize není pravé ořechové. Pokud vyrazíte mezi lidi anebo jen tak na procházku, všechno bude fajn. Možná byste snesli také…

Nejčtenější články

Doporučujeme