Visací zámky zamilovaných bortí pařížský most Pont des Arts

11. 6. 2014
Láska může hory přenášet a věže bourat. A nejen to, může také bortit mosty. Důkazem je pařížský Pont des Arts, který každoročně s oblibou navštěvují tisíce párů a zanechávají na něm podepsaný visací zámek. Jeho zamčení a hození klíče do řeky pod mostem má být symbolem vzájemné oddanosti do konce života. Jenže tíha kovových zámků vede ke kolapsu mostní konstrukce.

Most nad Seinou byl v neděli uzavřen poté, co se kovové zábradlí s metráky visacích zámků zhroutilo do chodníku.

Móda zanechávání zámků na zábradlí mostů začala před pěti roky. V Praze podobné zábradlí najdou milenci na Kampě nad jedním ramenem Čertovky. Dvojice si počínají vždy stejně, zamknou společně zámek – nezřídka podepsaný – a klíč hodí do vody. To má být symbolem nezničitelné a nekonečné lásky.

V Paříži ale zámky vedly ke zhroucení zábradlí. Naštěstí po mostě nikdo zrovna nešel, takže si nadměrná tíha lásky nevyžádala žádná zranění či dokonce oběti na životech. Minimálně na mostě Pont des Arts.

„Musíme nalézt alternativu k těmto zámkům, je to už nezbytné,“ oznámil šéf odboru kultury pařížské radnice Bruno Juillard.

Čerstvě zvolená starostka Paříže Anne Hidalgová vyzvala turisty a občany francouzské metropole, aby nalezli „alternativu k zámkům“, které představují pro mosty mnohdy nejen estetickou škodu, ale nově také bezpečnostní riziko.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní záležitosti zvládáte bez větších obtíží, nicméně si dávejte pozor na jednoho kolegu. Není k vám upřímný a rozhodně byste se mu neměli svěřovat. Pro jistotu se nesbližujte s žádným…

Nejčtenější články

Doporučujeme