Vitamíny pro krásnou pleň

13. 6. 2001
Vitamíny pro krásnou pleň
Nejkrásnější část roku už klepe na dveře. Teplo, dny plné slunce, koupání, pohodlné a lehké oblečení, dovolená� Na opalovací přípravky při balení zavazadel k vodě či na dovolenou určitě nezapomene nikdo, avšak brát s sebou i multivitaminy? To napadne zřejmě jen málokoho.

Vitamíny pro krásnou pleň

Nejkrásnější část roku už klepe na dveře. Teplo, dny plné slunce, koupání, pohodlné a lehké oblečení, dovolená� Na opalovací přípravky při balení zavazadel k vodě či na dovolenou určitě nezapomene nikdo, avšak brát s sebou i multivitaminy? To napadne zřejmě jen málokoho.

Slunce je symbolem životní energie. Zahřívá zemský povrch a bez jeho blahodárných paprsků by na Zemi nebyl život. Sluneční světlo nám napomáhá k pocitu psychické svěžesti a ultrafialová část (UV) slunečního spektra je potřebná k aktivaci vitaminu D v pokožce.

Zároveň však nesvědomité chování na slunci a přemíra slunečního záření dokáží na našem organismu napáchat nenapravitelné škody. Proto je potřeba kůži, která je prvním kontaktem se sluncem zasažena nejvíce, poskytnout dostatečnou preventivní ochranu. Hnědý pigment melanin je schopný do určité míry UV záření pohlcovat a beta-karoten (provitamin A) hromadící se v kůži i podkoží mu v tomto procesu vydatně pomáhá.

V dnešní době revolučních kosmetických novinek, pleňových krémů a opalovacích přípravků, s blahodárnými účinky a obsahem vitaminů, je velmi snadné nabýt dojmu, že jejich použitím dodáme pleti dostatečnou ochranu. Tyto přípravky však, i když jsou velmi účinné, mají pouze dočasný a povrchový efekt. Navíc forma krému neumožňuje, aby pleň vstřebala všechny aktivní látky. Schopnost jejich využití je odhadována pouze na 20%. V tomto případě přicházejí na řadu multivitaminové přípravky, které jsou ideálním řešením pro doplnění kompletní řady důležitých látek v optimálním množství. Jejich podáním "vnitřní cestou" dokáže organismus mnohem efektivněji vstřebat všechny jejich důležité složky.

Při rozhodování a výběru multivitaminového preparátu by mělo hrát důležitou roli nejenom složení přípravku, ale i forma jednotlivých složek a jejich schopnost maximálního působení na organismus. Jedním z těch nejkvalitnějších preparátů na našem trhu je řada multivitaminových přípravků Centrum. Jejich komplexní složení a vzájemné "přátelské" spojení jednotlivých složek je pro organismus velmi příznivé. Tělo tak dokáže beze zbytku vstřebat a přijmout vše, co jsme mu prostřednictvím tabletky dodali.

Důležité antioxidanty pro zdraví naší pokožky:

Beta-karoten, selen a vitaminy C a E jsou významnými antioxidanty, které jsou důležité pro ochranu buněčné struktury před vlivem volných radikálů, vznikajících právě v důsledku slunečního záření. Beta-karoten (provitamin A) má příznivý vliv na kůži a oči, stejně tak jako vitamin E, jehož nedostatek zapříčiňuje vysychání kůže a ztrátu elasticity.Klepněte pro větší obrázek

Kompletní řada přípravků centrum:
Centrum od A až po Železo s kompletním složením pro dospělé
Centrum Silver se speciálním složením pro osoby nad 50 let
Centrum Junior pro děti od 3 let
Centrum Effervescens je nejkompletnější šumivý multivitamin (31 složek) na českém trhu

Přípravky Centrum od A až po Železo a Centrum Silver jsou registrovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SŤKL) jako léčivý přípravek.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž otevírají nové možnosti. Je jen na vás, jak se rozhodnete. Jste úspěšní. Pozadu…

Nejčtenější články

Doporučujeme