Vitaminy pro krásu: Co dodat při prvních šedinách a lámavých nehtech?

14. 5. 2022
Vitaminy pro krásu: Co dodat při prvních šedinách a lámavých nehtech?
V mládí nás přirozená krása nestojí prakticky nic, avšak jak přibývají léta, musíme se obvykle trochu snažit. Pomoci nám mohou vitaminy, a to nejenom ty, které se ukrývají v tabletkách. Řadu těch, které podpoří vaši krásu, najdete i v jídle.

Předčasné šediny

I šedé vlasy s šik sestřihem mohou být krásné, líbí se však spíše nám ženám než mužům. Přestože zralé ženě mohou slušet, přidávají bohužel léta, a ne každá z nás je umí nosit s noblesou. Pokud chceme alespoň částečně oddálit používání barev, je třeba do jídelníčku zařazovat co nejvíce vitaminu B10, označovaného také jako PABA či kyselina paraaminobenzoová, která je součástí kyseliny listové.

Vitamin B10 v našem těle vzniká díky činnosti bakterií, jeli však přirozená tvorba střevní mikroflóry narušená či nedostatečná, může se nám této cenné látky nedostávat. A to se projevuje kupříkladu předčasným šedivěním vlasů a třeba i bílými skvrnami na rukou a v obličeji. Zdrojem PABA jsou kupříkladu obilné klíčky, melasa, játra a nefiltrované pivo apod. 

Jak poznat nedostatek železa? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Díky příjemnému záření Merkuru na vaše znamení jste bystří a pohotoví. V tomto období si můžete najít práci snů anebo postoupit ve stávajícím zaměstnání. Konečně jste se vymanili ze spárů…