Víte, jak probudit šestý smysl? Zkuste tento jednoduchý návod | Foto: iStock

Foto: iStock

Víte, jak probudit šestý smysl? Zkuste tento jednoduchý návod

Intuice je vnitřní hlas, který nám radí i varuje nás před nebezpečím. Promlouvá k nám pocity, vizemi nebo ve snech. Každá máme šestý smysl, jen ho spousta z nás nevnímá a neslyší přes vlastní myšlenky a podněty z okolí. Dobrá zpráva je, že ho v sobě můžete probudit. Jak na to?

Co je šestý smysl

Svět okolo sebe vnímáme pomocí pěti základních smyslů – zrakem, sluchem, chutí, čichem a hmatem. Pak ale máme také šestý smysl, který často označujeme jako intuici. Vychází z podvědomí a odhaluje nám různé nenápadné nebo skryté skutečnosti. Někdy zachytává informace, které k nám přicházejí jako varování.

Sídlem intuice má být třetí oko (šestá čakra), které se nachází v mozku v oblasti mezi obočím. Spolu s třetím okem podle mystiků otevřete také schopnost věštění, telepatie, lucidního snění, zlepšíte představivost a inteligenci.

Jak provést rituál vnitřního uvědomění? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Naslouchejte vnitřnímu hlasu

Nejprve je třeba, abyste dokázala poznat, když k vám intuice promlouvá. Není to totiž vůbec jednoduché, protože se projevuje různě a můžete ji zaměnit za běžné myšlenky. Většinou přichází ve formě tušení, fyzických pocitů (husí kůže, nevolnost), myšlenky nebo hlasu, s kterým můžete vést i dialog.

Začněte se na všechny tyto signály soustředit a neignorujte je. Do deníku si zapisujte sny i zdánlivě nelogická vnuknutí. Také trénujte předtuchy. Když zazvoní telefon, zkuste odhadnout, kdo vám volá, nebo si dopředu představte, co řeknete. Když stojíte před nějakým místem nebo budovou, vnímejte, jaké pocity vás u toho přepadají.

Pokračování 3 / 5

Naučte se vcítit do lidí

Vyznáte se v lidech? Víte, kdy někomu můžete, nebo nemůžete věřit? I to patří mezi schopnosti, kterým vládne intuice. Při komunikaci samozřejmě gesta, výraz obličeje a tón hlasu hodně napovědí. Vnímat ale můžeme i auru, kterou dotyčný kolem sebe šíří. Je to energetické pole, které pomocí třetího oka vidíme, než s ním vůbec promluvíme.

Při seznamování i komunikaci s lidmi se opět soustřeďte na své pocity a takzvaný první dojem. Je vám někdo sympatický, nebo nesympatický? Cítíte se v jeho přítomnosti pohodlně? Chce se vám s ním bavit?

Pokračování 4 / 5

Posilte intuici meditací

Abyste získala k intuici přístup, je potřeba s ní navázat hlubší spojení. Nejlepším způsobem je meditace. Každý den si proto najděte pár minut jen sama pro sebe a své myšlenky. Odložte mobil, vypněte televizi a odstraňte jiné rušivé elementy. Pohodlně se usaďte nebo si lehněte, zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Vnímejte, jak jednotlivé obrazy, emoce a pocity přicházejí a odcházejí. Při meditaci se můžete také soustředit na oblast třetího oka a místo lehce masírovat. K uvolnění vám pomůže meditační hudba nebo plamen svíčky.

Pokračování 5 / 5

Rituál pro aktivaci třetího oka

Existují rituály, které dokážou třetí oko otevřít. Bez duchovní přípravy se ale může stát, že se vám to nepovede a poté vás budou provázet nepříjemné pocity, které naštěstí po několika dnech odeznějí. Pokud se do toho nechcete pouštět sama, obraťte se na odborníka, který toto dokáže. Sama můžete provést aktivaci před zrcadlem. Ve spodním prádle nebo úplně nahá se pohodlně usaďte před zrcadlo. Dívejte se na čelo mezi obočí a soustřeďte se na svůj dech. Může trvat opravdu dlouho, než proniknete do svého podvědomí.

Pomoci vám může cvičení, při kterém se aktivace posiluje. Při pohledu do zrcadla si představte bílý oslnivý paprsek, který obsahuje všechny barvy duhy, jak prostupuje vaším tělem od korunní čakry (prostor nad hlavou) až ke křížové oblasti. Nejprve z paprsku vytáhněte červenou barvu a zaplňte jí všechny části těla. Pokračujte oranžovou, žlutou, zelenou a modrou barvou.

Doporučujeme

Články odjinud