Astratex.cz 225 Kč   Foto: Archiv firem

Astratex.cz 225 Kč

Foto: Archiv firem

 Astratex.cz 669 Kč   Foto: Archiv firem
 Astratex.cz 910 Kč   Foto: Archiv firem
 Astratex.cz 949 Kč   Foto: Archiv firem
 Astratex.cz 1199 Kč   Foto: Archiv firem
36
Fotogalerie

Víte, jak vybrat správnou podprsenku? Známe triky i tipy, kde najít ty nejhezčí!

Ačkoliv je podprsenka u většiny žen zaručeně jedním z kousků oblečení, které oblékají opravdu každý den, spousta dodnes nenosí tu správnou velikost, čímž si může způsobit řadu problémů. Jak najít ideální podprsenku a kde koupit ty nejhezčí? Pro inspiraci se podívejte do galerie v úvodu článku.

Spodní prádlo už dávno není částí oblečení, u něhož nezáleží na vzhledu, protože je schované pod dalšími vrstvami. Naopak, zejména podprsenky se staly důležitou součástí outfitu. V posledních letech je běžné přiznat podprsenku pod průsvitnou košilí či halenkou, ujal se i trend, kdy se pod sakem na holé tělo nosí pouze spodní prádlo.

Nosíte správnou velikost podprsenky? Podívejte se na video:

Při výběru podprsenky je třeba dávat pozor na řadu aspektů i detailů, z nichž velká řada vůbec není patrná na první pohled. Nejde jen o to, abyste ji pohodlně zapnula. Nesmí se nikde zařezávat, ale nesmí být ani příliš volná. Totéž platí o košíčcích – prsa z nich nesmí přetékat, ale ani v nich plavat.

Zásadní roli hrají i ramínka, zvlášť u většího poprsí, kdy je důležité, aby podprsenka správně rozložila jeho váhu. Podprsenka vás totiž může zbavit bolesti zad, ale také vám ji způsobit, když nevyberete správně.

Jak si změřit velikost?

Metrem změříte obvod hrudníku pod prsy. Měří se na těsno a při výdechu. Nezapomeňte, že naměřený obvod není vaším výsledným obvodem. Obvod podprsenky by měl být o 5–10 cm menší, než je naměřená velikost. Je třeba počítat s elasticitou materiálu podprsenky a také s jeho opotřebením při praní a nošení. Pokud jste si pod prsy naměřila např. obvod 78 cm, měla byste mít obvod podprsenky 70 cm. Novou podprsenku byste měla zapínat vždy na poslední háček (tzn. na nejvolnější obvod podprsenky) a měla by vám pevně sedět. Až vám podprsenka časem povolí, můžete ji zapnout na další háčky.

Rozměr přes prsa měříte v nejširším místě a bez podprsenky. Pokud máte velká nebo povislá prsa, můžete se změřit v podprsence bez výztuhy.

Podprsenka jako součást outfitu:

Jak najít tu pravou?

Nevýhodou je, že i když znáte všechny triky, jak se výše zmíněného vyvarovat, a poznáte, že vám jeden kousek prádla nesedí, možná stejně budete tápat v tom, jak vybrat jiný a vhodnější. Právě proto je nejjednodušší oslovit odbornici, která vám vše vysvětlí a pomůže vám vybrat typ a velikost podprsenky, která je právě pro vás nejlepší. Této službě se říká brafitting a poskytuje ji například e-shop Astratex.cz, který pro tento účel otevřel vlastní studio. „Do Astratex poradny se objednáváte dopředu, a tak máte jistotu, že si na vás odbornice vyhradí celou hodinu a nebude muset odbíhat, aby se zároveň věnovala jiným zákaznicím,“ popisuje hlavní výhodu nového studia Iva Janoušková z Astratexu.

Návštěva poradny je zcela zdarma a není ani podmíněna nákupem. Pokud byste si tu však nějakou podprsenku vybrala, pořídit si ji tu samozřejmě můžete. Cílem bylo vytvořit krásné a komorní prostředí, v němž se budete cítit příjemně i v takto intimní situaci. V klidu si tu vypijete kávu, vše prokonzultujete, odbornice s mnohaletými zkušenostmi vás důkladně přeměří a pomůže vám vybrat to nejlepší. Ale i jiné prodejny nabízejí podprsenkovou poradnu. Kde mají hezké kousky? Pro inspiraci se podívejte do galerie v úvodu článku. 

Doporučujeme

Články odjinud