Viva Magenta: Vzdejte hold barvě roku 2023! Jak ji zařadit do svého šatníku?

7. 12. 2022
Jako již každý rok i letos vyhlásil institut Pantone novou barvu pro rok 2023. Stala se jí Viva Magenta, kterou si již stihli oblíbit i slavní návrháři ve svých nových kolekcích. Krásná karmínově červená má škálu odstínů, které vám v následujícím roce vlijí do žil energii a sílu. Jak Viva Magentu nosit?

Co přinese nový rok, zatím nevíme, ovšem v jaké barvě se ponese, už je jisté. Barvu roku 2023, která následně ovlivní trendy v umění, módě, životním stylu a samozřejmě designu, bude karmínově červená Viva Magenta. Odstín PANTONE 18-1750 Viva Magenta má být silný, odvážný a s rebelským duchem. Společnost Pantone jej na svém webu definuje jako „vyladěný karmínově červený tón, který představuje rovnováhu mezi teplou a studenou barvou“.

Jaká byla barva pro rok 2022? Zavzpomínejte na Very Peri ve videu:

Dynamika a energie, která z nové barvy sálá, nás má naplnit elánem a nekonečnou radostí. Jejím úkolem je přinést nový impulz a sílu do života, kterou v poslední době tolik potřebujeme. Při pohledu na hřejivé tóny barvy roku 2023 nejde jinak než se zaradovat. Třeba i proto, že vám Viva Magenta může připomenout uklidňující odstíny lahodného červeného vína.

Barva Viva Magenta se může promítnout ve všech spektrech vašeho šatníku. V tónech této barvy totiž seženete vše od spodního prádla přes šaty, košile, svetry, kalhoty až po šaty, saka i kabáty a kabelky. Viva Magenta je natolik přizpůsobivá, že nachází využití i v dekorativní kosmetice v podobě laků na nehty, stínů či rtěnek.

Je tedy jen na vás, jestli se do jejích tónů zahalíte od hlavy až k patě v monochromatickém outfitu, nebo ji zvolíte pouze jako doplněk. Skvěle bude vypadat na pozadí černých svršků, snadno se sladí i s džínami, provokovat bude ve společnosti zelené.

Pantone Color Institute vyhlašuje barvy roku již dvaadvacet let. Loni byl barvou roku zcela nový fialový odstín Very Peri, v roce 2021 byly vybrány rovnou dva odstíny: sytě žlutá a šedá. V roce 2020 zavládla klasika v podobě Classic Blue, o rok dříve vévodila šatníkům i interiérům korálová.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Den po úplňku se cítíte báječně, díky jeho síle jste jako znovuzrození. Pracovní povinnosti zvládáte levou zadní a ničeho se nebojíte. Jste přesvědčení, že děláte všechno nejlépe, což může…

Nejčtenější články

Doporučujeme