Vlada Litovchenko: Stát se hvězdou

7. 10. 2003
Vlada Litovchenko: Stát se hvězdou
Populární modelka, slavná osobnost a velice šaramantní dáma – taková je Vlada Litovchenko. Během své hvězdné kariéry získala celou řadu prestižních titulů a objevila se na titulních stránkách většiny módních a společenských časopisů. Z úspěšné modelky se stala ředitelkou největší módní agentury, kterou vede s obrovských úspěchem.

S Českou republikou ji spojuje jedno jméno – Osmany Laffita. Na přání svého oblíbeného návrháře přijela do Prahy, aby zde usedla do poroty prestižní soutěže Osmany Laffita FACE 2004. I přes svůj náročný program v české metropoli i udělala čas a poskytla našemu magazínu exklusivní rozhovor. S Vladou Litovchenko jsem si povídali o módě, kráse a tajemství hvězdné kariéry.

Vlado, jste slavná modelka, Miss Ukrajiny, Miss Model of the World atd. Kdy jste zahájila svoji fantastickou kariéru? Do agentury pro modelky jsem přišla se svojí kamarádkou. Ji tehdy nevzali, ale mně bylo řečeno, že splňuji stanovené požadavky a nabídli mi spolupráci. Za několik měsíců jsem vyhrála „Miss Kyjev“. Tehdy jsem učila v hudební škole, ale soutěž znamenala zlom v mém životě. Právě od tohoto okamžiku jsem vstoupila do světa modelingu a zahájila zde svou kariéru.

Čemu se věnujete nyní? V současné době řídím největší agenturu pro modelky na Ukrajině „Karin MMG“. Mám za sebou dobrou školu postupu od modelky až k místu ředitelky agentury, svou práci proto dobře znám a to mi umožňuje vykonávat dobře funkci ředitelky. Pracuji nadále aktivně jako modelka – nechávám se fotografovat na titulní strany časopisů a fashion story módních magazínů, předvádím na prestižních přehlídkách Osmanyho Laffity a ráda vystupuji v klipech populárních ukrajinských interpretů. Mimo to jsem svůj profesní životopis nedávno obohatila ještě o jednu stránku: stala jsem se spoluautorkou první učebnice pro modelky „Povolání: modelka“.

Co byste poradila mladým dívkám, které touží stát se modelkami? Především si nesmí myslet, že nejpodstatnější je vzhled. Pouze na první pohled se může dát, že práce modelky je jako stále trvající ohňostroj, ve skutečnosti je to práce velmi namáhavá a těžká. Člověk musí být neustále ve formě, musí dbát o své tělo, obličej, vlasy. Přitom pracovní vytížení a příjmy jsou velmi nestabilní, proto musí být modelka po stránce psychické velmi silná, aby neupadla do deprese, když opakovaně neuspěje konkurzech. V naší knize jsme se snažili zodpovědět otázky, které by mohly dívky zajímat: pracovní den modelky, plánování příjmů a výdajů, vztah k agentuře, vybavení, tajemství jak se udržovat ve formě, pracovní perspektivy na Ukrajině a v zahraničí atd.

Prozraďte nám, děláte nyní práci, kterou máte ráda? Mé poslání je učit. Kdysi jsem se rozhodla, že se stanu učitelkou hudby a získala jsem hudební vzdělání. I když dnes působím ve sféře, jež je hudbě vzdálená, pedagogické návyky, které jsem získala, mi velmi pomáhají. Přicházím do styku s mladými dívkami, z nichž je každá osobností, ke které musím přistupovat individuálně, což je bez určité průpravy velmi složité.

Jako slavná modelka a celebrita musíte dbát na svou postavu. Odhalíte nám tajemství perfektní postavy? Tajemství tkví především v komplexnosti přístupu. Díky Bohu mě matka příroda obdařila příjemným zevnějškem, nelze však pominout, že o tvář i tělo je potřeba pečovat. Tím spíše, že s ohledem ke své profesi si nemohu dovolit vypadat špatně. Ve formě se udržuji fyzickou zátěží, masážemi a dietou, pochopitelně vše je vzájemně úzce propojeno. Třikrát za týden chodím do posilovny a třikrát týdně chodím na aerobik. Trenér mi připravuje cvičení na míru, na mé „problémové zóny“. Pokud se z nějakého důvodu nemohu tréninku zúčastnit, snažím se vše dohnat doma. Je skvělé, že je dnes již dostatek materiálů na videokazetách.

Jaký je Váš obvyklý jídelníček ? Nejsem příliš vybíravá, jen se snažím večer nejíst po šesté hodině a vyhýbám se tučným, smaženým a moučným jídlům. Mám ráda ovoce, zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy.

Jako modelka používáte na módních přehlídkách, při fotografování a televizních vystoupení hodně make-up. Líčíte se také v běžném životě? Cítím se dobře nalíčená i nenalíčená. Když mám takový den, kdy nemám žádná setkání ani prezentace, mohu přijet do práce docela dobře bez make-upu.

Pokud byste si měla vybrat kosmetiku od jednoho výrobce, jakou značku byste volila? Jsem velmi spokojena s výrobky firmy „L´Oreal“. Zde oceňuji skutečně vyváženou cenu a kvalitu.

Tak dlouhé vlasy jako máte vy vyžadují velkou péči. Jak si udržujete účes v perfektní kondici? Ano, vlasy jsou mojí chloubou, mám je po otci. Pečuji o ně podle období. V létě se snažím je chránit před sluncem, neboť ultrafialové paprsky působí jak na strukturu tak i na celkové vzezření.

Ukrajinské ženy jsou pověstné svým vášnivým zaujetím pro módu. Řídíte se vždy aktuálními módními trendy? Nemohu každou sezónu měnit šatník podle rozmarné módy, ale průrazné sezónní novinky se snažím získat. Protože pracuji v modelingu, není pro mne těžké se zorientovat v módních trendech a směrech. Snažím se držet krok s módou, ale nedržím se slepě posledního trendu. Existují věci, které bych si neoblékla, i kdyby byly tisíckrát hitem dané sezóny. Domnívám se, že každý by měl mít svůj osobitý styl, který lze korigovat, zvýrazňovat a doplňovat využívaje módních trendů.

Všimli jsme si, že často nosíte věci od Osmanyho Laffity. Proč upřednostňujete právě tohoto designéra? Protože se mi jeho modely skutečně velmi líbí, Laffita je pro mne zosobněním přepychu, dokonalosti a svůdnosti . Jsem velmi hrdá, že jsem „tváří“ jeho kolekcí, do společnosti si oblékám výhradně jeho šaty.

Co si ráda oblékáte večer? Pochopitelně modely od Osmanyho. Než se objevil na ukrajinském trhu, byl kvalitních a krásných večerních šatů nedostatek. Po otevření butiku „Mireille“, ve kterém jsou zastoupeny jeho kolekce, tento problém pominul. Laffita je skutečný mistr na večerní toalety.

Bez čeho byste nemohla žít? Co je nedílnou součástí Vašeho šatníku? Doplňky. Nelze skoupit veškeré hity módních kolekcí, ale správnou kombinací oblečení s aktuálními sezónními doplňky lze dotvořit konečný vzhled . Myslím, že právě díky doplňkům může žena vypadat pokaždé jinak.

Oblíbila jste si nějaký módní trend pro podzimní – zimní sezónu 2003-2004? V poslední době mne velmi přitahuje červená barva. Na poslední módní přehlídce Osmanyho Laffity v Praze mě zaujaly červeno-černé šaty. Myslím, že nehledě na to, že jsou podzim a zima velmi ponurá roční období, bude v mém šatníku převládat červená barva.

autor: Simona.cz foto: archiv Vlady Litovchenko

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní výkony vyhovují i nejnáročnějším požadavkům nadřízeného a navíc se stále zlepšujete. Pomalými krůčky si budujete pevnou půdu pod nohama, po níž už nějaký pátek toužíte.…